خبرگزاری علم و فناوری

یک کارشناس بهداشت:

سنگ نمک دافع امراض و بیماری‌ها نیست

یک کارشناس بهداشت گفت: "نمک دریا" هم از منظر پزشکی مدرن و هم از منظر منابع طب سنتی کشورمان، نمک مناسبی برای مصرف نیست.

دانیال فرهیخته در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در جهرم گفت: "نمک" یکی از مواد غذایی ضروری برای فعالیت بدن انسان است که برای عملکرد صحیح مغز و متابولیسم بدن انسان، لازم و ضروری است.

وی افزود: نمک از نظر مزاج‌شناسی دارای مزاج گرم و خشک است که باعث هضم غذا، رفع سنگینی معده، باز کردن گرفتگی‌های کبد و طحال و از بین بردن عفونت و ورم معده است.

فرهیته ادامه داد: بر اساس مستندات علمی، آزمایشگاهی و تجربی، مصرف برخی  نمک‌های تصفیه‌شده فعلی، عوارض و ضایعات شدید و مختلف قلبی ــ عروقی، فشارخون و... را در پی دارد.

وی بیان کرد: از سوی دیگر، طی سال‌های اخیر به‌ واسطه تبلیغات گسترده برخی افراد برای جایگزین کردن "نمک‌ دریا" با نمک‌های تصفیه‌شده یددار، شاهد افزایش مصرف نمک دریا در سطح جامعه هستیم که عموماً از دریاچه ارومیه به بخش‌های دیگر کشور سرازیر می‌شود.

این کارشناس بهداشت و درمان عنوان کرد: دلیل اصلی برای عدم مصرف نمک دریا، وجود برخی فلزات سنگین در این نوع نمک است؛ این در حالی است که طرفداران استفاده از نمک دریا هم استدلال‌های خود را برای مصرف آن بیان می‌کنند؛ استدلال‌هایی از این قبیل که نمک دریا، فشارخون را کاهش داده، طبیعی است و انسان در آن دست نبرده و ید شیمیایی به آن اضافه نشده است!

وی خاطرنشان کرد: بهترین نوع نمک "سنگ نمک سفید و شفاف" می باشد که به نمک اندرانی معروف است و در واقع همان سنگ نمکی است که متأسفانه امروزه به‌دلیل زیبایی و جلوه‌ای که دارد بیشتر برای مصارف تزئینی به‌ کار می‌رود و کمتر از سوی مردم کشورمان به مصرف غذایی می‌رسد!

فرهیخته ادامه داد:رتبه دوم نمک مناسب برای مصرف خوراکی، منسوب به نوعی نمک است که همراه آب از زمین می‌جوشد و افراد با خشک کردن آب آن، نمکش را استحصال می‌کنند؛ این نمک امروزه به نمک چشمه و سرگل معروف است.

وی تصریح کرد: "نمک دریا" که روزگاری بدترین نوع نمک از منظر حکمای ایرانی بوده است متاسفانه امروز به‌ دلیل تبلیغات نادرست از سوی عده‌ای به اسم طب سنتی، مصرف آن در حال افزایش است.

این کارشناس بهداشت گفت: پس در پایان و در جمع‌بندی این مطلب می‌توان گفت که مصرف "نمک دریا" هم از منظر پزشکی مدرن و هم از منظر منابع طب سنتی کشورمان، نمک مناسبی برای مصرف نیست و بهترین نوع نمک برای مصرف روزانه، نمک معدنی طبیعی است که آسیاب و نرم شده باشد و این نوع نمک را می‌توان از اکثر عطاری‌های کشور تهیه کرد.

 

گفتگو از مهدی رحمانیان

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 90670

مطالب مرتبط :
۱

مجری طرح کوهورت قلب سالم یزد:

مصرف زیاد نمک در نان ها موجب بیماری های قلبی و عروقی است

نماینده اظهار داشت: میزان استاندارد مصرف نمک برای هر فرد در روز بین ۱ تا ۵ گرم است اما متاسفانه مطالعات نشان می دهد افراد چیزی در حدود ۸ گرم نمک را روزانه فقط از طریق مصرف نان دریافت می کنند که این برای سلامت آنها بسیار خطرناک است.

حمام کردن دوش

برای استفاده از حمام مشترک با فردی که مبتلا به کرونا است، چه باید کرد؟

کارشناس بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جهرم در مورد استفاده از حمام مشترک با فرد مبتلا به کرونا سخن گفته اشت.

دل درد کودکان

کارشناس بهداشت علوم پزشکی جهرم:

اسهال و استفراغ می‌تواند نشانه اصلی کرونا در کودکان باشد

کارشناس بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: نتیجه تحقیقات جدید نشان می‌دهد که اسهال و استفراغ می‌تواند نشانه اصلی ابتلا به ویروس کرونا در میان کودکان باشد.

کلاس درس مدرسه

توسط یک کارشناس بهداشت مطرح شد:

توصیه‌های ضد کرونایی برای دانش‌آموزان

یک کارشناس بهداشت با توصیه به دانش آموزان برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا گفت: ممنوعیت خرید از بوفه مدارس، استفاده از ماسک، مصرف غذا در بسته‌بندی مناسب و به همراه داشتن محلول ضدعفونی باید مورد توجه دانش آموزان قرار بگیرد.

غلظت خون

کارشناس بهداشت علوم پزشکی جهرم:

استرس و تنش‌های عصبی عامل بروز غلظت خون کاذب است

کارشناس بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: استرس و تنش‌های عصبی هم عامل بروز غلظت خون کاذب است.

سنگ نمک

کارآفرینی و اشتغال با بلورهای درخشنده نمک

کارآفرین اراکی از سنگ نمک ، کالاهایی دکوری با ارزش افزوده تولید می کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب