اهدای زندگی دوباره به باتری های قدیمی اتوبوس های برقی توسط ولوو

پیش‌تر دیده ایم که شرکت‌هایی مانند نیسان و رنو به باتری‌ها به عنوان دستگاه‌های ذخیره انرژی جان می‌بخشند؛ و اکنون ولوو اعلام کرده است که قصد دارد همان کار را با همکاری استارتاپ باتری‌لوپ انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی و به نقل از نیواطلس؛ با افزایش محبوبیت وسایل نقلیه الکتریکی، خودروسازان توجه بیشتری به سرنوشت باتری های قدیمی پس از تعویض داشته اند. ما پیش تر دیده ایم که شرکت هایی مانند نیسان و رنو فعالیت هایی انجام داده اند که به این باتری ها به عنوان دستگاه‌های ذخیره انرژی جان می‌بخشد؛ و اکنون ولوو اعلام کرده است که قصد دارد همان کار را با کمک استارتاپ باتری‌لوپ انجام دهد.

چند سالی است که اتوبوس های برقی ولوو در مناطقی از اروپا کاربرد دارند، اما باتری های آن ها برای همیشه انرژیشان را تأمین نمی کند. با گذشت زمان، ظرفیت این باتری ها به حدی کاهش می یابد که دیگر نمی توانند برق مورد نیاز وسایل نقلیه را تأمین کنند، اما هنوز هم چیزهای زیادی برای ارائه در جای دیگر دارند.

استفاده مجدد از باتری های وسایل نقلیه الکتریکی به عنوان دستگاه های ذخیره انرژی می تواند به صرفه جویی در مصرف مواد، منابع طبیعی و کاهش هزینه های ساخت واحدهای جدید کمک کند. در سال 2017، رنو با یک شرکت برق انگلیس توافق کرد که از باتری های وسایل نقلیه الکتریکی خود در سیستم های انرژی برای خانه ها استفاده کند، در حالی که نیسان معاملات مشابهی را در مورد باتری های اتومبیل های برقی خود با نام "لیف " انجام داده است.

توافق نامه جدید بین ولوو و باتریلوپ باعث می شود تمام باتری های خارج شده از اتوبوس های ولوو در سراسر جهان، در مکان هایی مانند ساختمان ها و ایستگاه های شارژ مجددا مورد استفاده قرار گیرند، مکان هایی که احتمالا تا چندین سال استفاده بیشتری داشته باشند.

راسوس  برگستروم، رئیس شرکت باتریلوپ می گوید: "ما خوشحال و مفتخریم که باتریلوپ فرصتی برای خرید باتری های استفاده شده و توسعه این راه حل به همراه شرکت اتوبوس ولوو ایجاد کرده است. طبق این توافق نامه علاوه بر استفاده مجدد، ما بازیافت مطمئن و مناسب باتری در محیط زیست را پس از إتمام استفاده مجدد باتری، تضمین می کنیم. بنابراین ما یک راه حل چرخشی پایدار برای باتری های ولوو اتوبوس ارائه می دهیم. به علاوه، این همکاری بدان معنی است که ما می توانیم یک هزینه را را به یک منبع درآمد برای مشتری تبدیل کنیم."

 

منبع: ولوو

 

زمان انتشار: جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱:۲۹

شناسه خبر: 90675

مطالب مرتبط :
​توسعه و تنوع كتاب هاي الكترونيكي در فضاي مجازي برای نخبگان علمی ضروری است

مدرس دانشگاه و نویسنده کتاب در عرصه دفاع مقدس :

​توسعه و تنوع كتاب هاي الكترونيكي در فضاي مجازي برای نخبگان علمی ضروری است

وحیدی نژاد مسئول علمی حوزه مقاومت امام خمینی (ره) حاجی آبادگفت: توسعه و تنوع كتاب هاي الكترونيكي در فضاي مجازي در جهت برطرف کردن نياز افراد بخصوص جامعه نخبگان علمی یک ضرورت است.

 رونمایی از ۸ دستگاه دانکن زرشک تازه

ظهر امروز صورت گرفت:

رونمایی از ۸ دستگاه دانکن زرشک تازه در بسیج علمی پژوهشی خراسان جنوبی

​۸ دستگاه دانکن زرشک تازه در بسیج علمی پژوهشی خراسان جنوبی ظهار امروز رونمایی شد.

۱

معاون اقتصادی استاندار یزد:

صنایع آلاینده برای حفظ محیط زیست از تکنولوژی روز بهره بگیرند

معاون اقتصادی استاندار یزد معتقد است به جای قلع و قمع صنایع در استان کویری نظیر یزد به بهانه کم آبی و آلایندگی می بایست به سمت کاهش اثرات سو زیست محیطی این صنایع با استفاده از تکنولوژی روز حرکت کرد.

رو نمایی از اتوبوس برقی شرکت بوش

رو نمایی از اتوبوس برقی شرکت بوش

شرکت لوازم خانگی بوش پا به عرصه تولید خودرو گزاشت و اولین اتوبوس برقی خودران را ساخت

این خودرو به دلیل سنسورهای فراوانی که در خود جای داده مورد توجه بینندگان قرار گرفته

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب