خبرگزاری علم و فناوری

درگفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری مطرح شد؛

راه اندازی ۴ مرکز رشد ، خلاقیت و فناوری در آذربایجان غربی

معاون بسیج علمی ،فناوری و پروهشی سپاه شهدای آذربایجان غربی از راه اندازی ۴ مرکز رشد ، خلاقیت و فناوری در استان خبر داد.

دکتر میثم دیداریان معاون بسیج علمی ،فناوری و پروهشی سپاه شهدای آذربایجان غربی در گفت و گو با  خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان غربی،از راه اندازی ۴ مرکز رشد، خلاقیت و فناوری خبر داد و افزود:نخستین مرکز رشد راه اندازی شده مرکز رشد هوا و فضای شهید باکری ارومیه است که این مرکز در پارک علم و فناوری استان مستقر است.


وی ادامه داد:این مرکز رشد در زمینه کوادکوپتر‌های دوربرد با قابلیت دیده بانی وسیع، پهپاد سم پاشی و پهپاد فوق پیشرفته نقشه برداری فعالیت می‌کند.

دکتر دیداریان بیان کرد:این مرکز رشد دارای ۲ شرکت دانش بنیان است.

معاون بسیج علمی، فناوری و پروهشی سپاه شهدای آذربایجان غربی با اشاره به مرکز رشد کشاورزی شهید کاظمی بیان کرد:این مرکز رشد تعداد ۳۰۰ گونه گیاهان دارویی را شناسایی کرده و در حال برنامه ریزی برای کشت ۱۰ گونه کمیاب به صورت پایلوت جهت توسعه و معرفی شاخص‌های درمانی آن‌ها می‌باشند.

وی ادامه داد:تعداد ۳ هسته فناور و یک شرکت فناور محور متشکل از بسیجیان متخصص حوزه کشاورزی در زیر مجموعه‌های این مرکز ایجاد شده است.

معاون بسیج علمی، فناوری و پروهشی سپاه شهدای آذربایجان غربی با اشاره به مرکز رشد شیمی و مواد شهید امینی در دانشگاه ارومیه گفت:این مرکز رشد با همکاری ناحیه بسیج دانشجویی و با لوازم آزمایشگاهی مجهز در دانشگاه ارومیه مستقر شده است و توسط دانشجویان و اساتید بسیجی مدیریت می‌شود.

دکتر دیداریان تصریح کرد:۲ هسته فناور محور و یک هسته دانش محور در این مرکز رشد تشکیل شده است که بر روی پروژه‌های قابل توجهی از جمله کیت‌های آزمایشگاهی و تولید لوازم بهداشتی با پایه گیاهی فعالیت می‌کنند.

معاون بسیج علمی، فناوری و پروهشی سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت:مرکز رشد برق و الکترونیک شهید احمدی روشن متشکل از ۲ شرکت فناور محور و ۳ هسته فناور، در حال تولید سی ان سی‌های صنعتی، دستگاه ضد عفونی کننده دست و پا و ساخت دستگاه خنک کننده موو پوشت ویژه بیماران سرطانی و دستگاه ضدعفونی کننده هوشمند محیط و دستگاه نرو فیدبک کنترل کننده اجسام با کمک اعصاب می‌باشد.

دکتر دیداریان افزود:با اقشار دانشور استان هماهنگی صورت گرفته تا هر کدام به کمک بسیجیان نخبه خود، مرکز تحقیقاتی دانش محور با توجه به نیاز استان در چارچوب وظایف و ماموریت‌های محوله داشته باشند.

وی افزود: در این راستا در تلاش هستیم تا پایان سال بیش از ۱۰ مرکز تحقیقاتی در سطح استان راه اندازی شود.

دکتر دیداریان گفت:در زیر مجموعه مراکز رشد و تحقیقاتی معاونت بسیج علمی، فناوری و پروهشی سپاه شهدای آذربایجان غربی، در ۶ ماه نخست سال تعداد ۱۸ شرکت فناور محور بسیجی تشکیل شده است و ۲ شرکت دانش بنیان ساماندهی شده است.

زمان انتشار: جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۷:۵۷

شناسه خبر: 90688

مطالب مرتبط :
بیش از یک میلیارد نفر تا سال ۲۰۵۰ آواره می شوند/ پاکستان، اتیوپی و ایران در معرض خطر آوارگی بیشتر

اندیشکده بین المللی موسسه اقتصاد و صلح اعلام کرد؛

بیش از یک میلیارد نفر تا سال ۲۰۵۰ آواره می شوند/ پاکستان، اتیوپی و ایران بیشترین خطر را دارند

بر اساس گزارش جدید اندیشکده بین المللی موسسه اقتصاد و صلح (IEP) و با توجه به عدم دسترسی به غذا و آب، افزایش قرار گرفتن در معرض بلایای طبیعی و رشد سریع جمعیت، بیش از یک میلیارد نفر می توانند در طی ۳۰ سال آینده آواره شوند و برخی کشورها مانند پاکستان، اتیوپی و ایران هم بیشتر تحت تأثیر هستند.

۱۲

توصیه‌های بهداشتی؛

چند نکته ضدکرونایی برای دانش‌آموزان

در حال حاضر که فصل بازگشایی مدارس رسیده و همچنان هم در شرایط کرونایی به سر می بریم، باید به دانش آموزان یادآوری کنیم که سال تحصیلی امسال با سال های قبل متفاوت است.

۲۵۸۵

با وجود الزام برای ایجاد بستر اینترنت امن در جوامع مختلف پیگیری می شود؛

بررسی اینترنت پاک در ایران

طبق بررسی های بعمل آمده از سوی موسسات تحقیقاتی معتبر در دنیا مشخص گردیده است که بخش زیادی از فضای اینترنت را سایتهای غیراخلاقی به تسخیر درآورده اند که می تواند تبعات منفی بسیاری برای کاربران اینترنتی به ویژه کودکان به همراه داشته باشد.از این رو دولت ها برآن شدندتا با اعمال قوانین و مهم تر از آن اجرای پروژه اینترنت سالم و پاک بتوانند علاوه بر رفع نیاز افراد دراین بستر فضای آن را نیز کنترل و سالم سازی نمایند.

فناوری

مدیر مرکز حمایت از مخترعین سازمان بسیج علمی استان اردبیل مطرح کرد؛

حمایت از ایده ها و طرح های علمی نخبگان برای تحقق جهش تولید

مدیر مرکز حمایت از مخترعین سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان جهت تحقق شعار سال «جهش تولید» از ایده ها و طرح های علمی نخبگان حمایت می کند.

۱۲۳

تشکیل کمیته درمان مادران کرونایی در استان

رئیس اداره مامایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از تشکیل کمیته درمان مادران کرونایی در استان خبر داد.

لابلا

علم و فناوری گزارش می دهد:

بررسی تاریخچه مراکز رشد مجازی و انواع آن در جهان+نحوه عملکرد

مراکز رشد در سال ۱۹۵۰ شروع به کار کردند و در اواخر دهه ۹۰ با حمایت از شرکت های تازه کار در زمینه مشاوره و سرمایه گزاری، بر سر زبان ها افتادند، هم اکنون بیش از ۷۰۰۰ مرکز رشد در جهان وجود دارد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب