به روز رسانی دستگاه جوجه کشی هوشمند در مازندران/ کاهش تلرانس خطائی گرما و رطوبت در دستگاه جدید نخبه بابلی

از ایجاد تغییرات جدیدی در دستگاه جوجه کشی هوشمند خبر داد و گفت: با اعمال این تغییرات تلرانس خطائی گرما و رطوبت کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، ساخت دستگاه هوشمند جوجه کشی چندین سالی است که در کشور مرسوم شده است.

استفاده از فناوری‌های نو برای این دستگاه برای افزایش عملکرد یکی از موضوعاتی است که حساسیت‌ها در این ارتباط بسیار زیاد است.

فناوری‌های نو برای به روزرسانی دستگاه‌ها از موضوعاتی است که چند سالی مورد توجه نخبگان قرار دارد.

هوشمندسازی دستگاه‌های که از قبل ساخته شد موضوعی است که این روزها به صورت جدی مورد بحث است که در کنار آن دغدغه بسیار جدی نخبگانی بوده و مورد گلایه قرار دارد.

در همین ارتباط گفت و گویی کردیم با یکی از نخبگان مازندرانی که در زمینه تولید دستگاه جوجه کشی فعالیت داشته و با ایجاد تغییرات در ساختار دستگاه میزان خطا رطوبت و گرما را کاهش داده تا زمینه افزایش عملکرد آن را فراهم کند.

فرج‌اللهی نخبه مازندرانی است که با تولید دستگاه شیرودش در سال 85 در لیست مخترعان و نخبگان استانی قرار گرفته است.

هر چند در ارتباط با ثبت اختراع و تولیدات آن دغدغه‌های جدی دارد و از بروکراسی سنگین اداری آن گلایه دارد دست از تلاش برای تولید و ساخت دستگاه‌های که زمینه تامین نیازمندی‌های استان را فراهم می‌کند بر نداشته است.

تولید دستگاه جوجه کشی هوشمند از دیگر محصولات تولیدی و اختراعی این نخبه مازندرانی است که این روزها دوباره دست به آچار شده با ارتقا خدمات این دستگاه زمینه رای برای افزایش عملکرد آن فراهم کرده است.

یکی از کارکردهای دستگاه جوجه کشی افزایش عملکرد در تولید جوجه است که حساسیت روی دما و رطوبت آن بسیار زیاد است.

کاهش تلرانس خطائی دما و رطوبت موضوعی است که فرج اللهی دست به کار شده و زمینه‌ای ایجاد کرده که با افزایش صدرصدی تولید جوجه در این بخش مواجه شود.

وی با اعلام اینکه صحفه نمایش دستگاه جوجه کشی هوشمند ما فارسی است، افزود: این موضوع باعث شده که کار کردن با این دستگاه برای افرادی که سواد خواندن و نوشتن اولیه دارند با آن بتوانند کار کنند و امکان مانیتورینگ روی لب تا و گوشی‌های هوشمند هم وجود دارد.

فرج‌اللهی با اعلام اینکه دستگاه تولیدی ما از 84 تایی شروع شده و تا اندازه‌های بزرگتر بسته یه درخواست مشتری قابل ساخت است، گفت: بزرگترین دستگاهی که ساختم هزار قطعه‌ای بوده است.

وی با اعلام اینکه تلرانس دمای دستگاه تولیدی ما دو دهم درصد است، افزود: میزان رطوبت این دستگاه در حال حاضر به یک درصد رسیده است.

این نخبه مازندران اضافه کرد: سنسورهای تولیدی ما تغییر کرده که خطا رطوبت و دما را به طرز محسوسی در تولید جوجه کاهش داده و همین موضوع یکی از قابلیت‌های جدی دستگاه به روزسانی شده ما است.

وی درباره مشکلاتی که نخبگان دارد، افزود: طرح‌ها و ایده‌های نخبگانی چندان در کشور مورد حمایت قرار نمی‌گیرد، بسیاری از نخبگان با داشتن ایده‌های به دلیل افزایش هزینه‌ها نتوانستند به جایگاه مناسبی در تولید برسند.

فرج الهی خاطر نشان کرد: برای حمایت از نخبگان ابتدا باید ایده پردازان مورد حمایت شوند و پس از آن ما شاهد تولیدات نخبگانی باشیم، تولیدات نخبگانی برای رسیدن به تولید انبوه باید در جایگاه مناسبی مورد حمایت قرار گیرد.

وی اضافه کرد: وقتی به نخبه‌ای که در ابتدای کار مواجه با تسهیلات 15 درصدی می‌شود چه طور انتظار بروز خلاقیت و ایده‌پردازی  باید داشته باشیم.

این نخبه مازندرانی با اشاره به فعالیت جدید خویش با داوود هوشیارخواه برای تولید افشانک هوشمند، افزود: این طرح با توجه به اینکه نو است برای تولید انبوه با توجه به نیازمندی‌های که دارد باید مورد حمایت واقع شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر با توجه به منابع محدودی که برای تولید داریم ابتدا اقدام به دریافت سفارش کرده و پس از آن تولید را در دستور کار قرار می‌دهیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱:۰۲

شناسه خبر: 90704

مطالب مرتبط :
خلاقیت مرز نمیشناسد

خلاقیت مرز نمیشناسد

در روستای کم برخوردار سنگان محمد حسن و محمد حسین دو برادر دوقلو ۱۰ ساله با انگیزه و پشتکار خود توانستند با وسایل دم دستی و بلا استفاده دست به اختراع بزنند.

رایسا

توسط مهندسان شرکت رایمون فناور آسیا در بابل انجام شد:

نرم افزار آموزش آنلاین ویژه مدارس و دانشگاه‌ها طراحی شد

مهندسان شرکت رایمون فناور آسیا در بابل موفق به تولید نرم افزار آنلاین ویژه مدارس و دانشگاه‌ها را طراحی کردند که بسیار از نواقص موجود در شاد را به کلی رفع کرده است.

مخترع قمی

سلسله گزارشات مخترعین استان قم با خبرگزاری علم و فناوری :

بومی سازی فیوم سلیکا توسط نخبه بسیجی از قم

خبرگزاری علم و فناوری استان قم گزارش میدهد : گفتگوی دوستانه با مخترع بسیجی که تولید فیوم سیلیکا را بومی سازی کرد

ساخت و  تولید دستگاه ضدعفونی هوشمند«پانیک»

توسط دانشجوی طبسی صورت گرفت:

ساخت و تولید دستگاه ضدعفونی کننده هوشمند«پانیک»

​حسین زاده نخبه طبسی ازساخت و تولید دستگاه ضدعفونی کننده هوشمند«پانیک» خبر داد و اظهارداشت: این دستگاه ضدعفونی کننده دست قابل نصب در ورودی فروشگاه ها ، ادارات مدارس و مکان های پر رفت و آمد می باشد و دارای چشم الکترونیک و هوشمند بدون نیاز به تماس دست است.

دستگاه فیزیوتراپی

اختراع دستگاه فلورایدتراپی از سوی محققان دانشگاه صنعتی سهند تبریز

پژوهشگران دانشگاه صنعتی سهند تبریز در واحد فناور تحقیق و توسعه EAF NEXT مستقر در مرکز رشد دانشگاه صنعتی سهند تبریز موفق به اختراع دستگاه فلوراید و ویبره و تغییر نی یا برس با مزیت بهبود کیفیت دندانپزشکی، سلامت دندان و کاهش هزینه‌ها تا ۷۵ درصد شدند.

جوجه

توسط پژوهشگران دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا

دستگاه جوجه کشی نیمه صنعتی هوشمند در بهبهان طراحی و ساخته شد + عکس

دستگاه جوجه کشی نیمه صنعتی هوشمند در مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان با موفقیت طراحی و ساخته شد.

جی میل

به روز رسانی گسترده جی‌میل آغاز شد+فیلم

گوگل از(چهارشنبه به وقت آمریکا) یکی از بزرگ‌ترین روزآمدسازی‌های جی‌میل را به مرحله اجرا درآورده است. این در حالی است که سالها از روزآمدسازی این سامانه پست الکترونیکی گذشته است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب