خبرگزاری علم و فناوری

برای اولین بار در هرمزگان

مرکز «نوآوری تعاون» در رودان توسط بخش خصوصی راه اندازی شد

شرکت تعاونی «تاک سبز رودان» با مجوز رسمی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به عنوان یکی از ۸ مرکز نوآوری تعاون استان هرمزگان معرفی و صاحب مجوز شد.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از هرمزگان؛ شرکت تعاونی کشاورزی «تاک سبز رودان» از شرکت‌های پیشرو در زمینه توسعه کشاورزی نوین با مدیریت منوچهر ضیایی موفق به اخذ مجوز ایجاد مرکز نوآوری تعاون در استان هرمزگان به عنوان یکی از 8 مرکز کشور شد.

هرمزگان صاحب مرکز «نوآوری تعاون» شد

به گفته ضیایی مدیرعامل شرکت تاک‌سبز رودان، این مراکز با رویکرد تقویت بسترهای فنی و علمی بخش کشاورزی در کشور و از سوی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به منظور شتاب‌دهی به فعالیت‌های تحقیقاتی این حوزه ایجاد شده است.

وی افزود: مزرعه بزرگ تحقیقاتی شرکت تعاونی تاک سبز رودان در شهرستان رودان دارای وسعتی بالغ بر 8 هکتار است و 120 هکتار نیز زمین پشتیبانی دارد و تمامی نیازهای علمی و فنی به منظور انجام تحقیقات میدانی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای کشاورزی در این مزرعه تحقیقاتی فراهم آورده شده است.

 ضیایی با بیان این که مزرعه تحقیقاتی مرکز نوآوری تعاون یک کانون ایده‌ساز و خلاق به منظور بسترسازی برای نوآوری در بخش‌های کشاورزی و حامی اندیشه‌های نو در این زمینه است، خاطرنشان کرد: کاشت «لمون گراس»، تمرکز بر تولید برخی گیاهان دارویی، تولید برخی عرقیات و دمنوش‌های دارویی، پرورش ماهیان خاویاری در منطقه جنوب، کاشت و توسعه تولید گیاه مورینگا و ... از جمله اقدامات خوبی است که تاکنون در این مرکز انجام شده است و افراد بسیاری با کسب تجربه و دانش لازم در بخش‌های مختلف توانسته‌اند نه تنها برای خود بلکه برای صدها نفر اشتغال ایجاد کنند.

به گفته این کارآفرین نمونه هرمزگانی، توسعه آزمایشگاه تخصصی، همکاری با محافل علمی و آکادمیک، توسعه همکاری‌های دانشگاهی، ایجاد دپارتمان تخصصی و زیرگروه‌های آن در حوزه‌های مختلف کشاورزی از جمله دیگر اولویت‌هایی است که در این مرکز نوآوری تعاون به دنبال تحقق آن هستیم.

سرمایه گذار بخش خصوصی از نقش دکتر منصور فرهادی در بسترسازی ارتباطات علمی میان این مرکز نوآوری با دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و هدایت علمی فرآیندهای کاری این مرکز نیز تقدیر کرد و بیان داشت: دکتر حسین عادلی استاد دانشگاه هامبورک و رییس یکی از مجتمع‌های مهم کاشت و بافت آلمان نیز با این مرکز نوآوری همکاری علمی دارند که بدون شک بسترساز اتفاقات بزرگ موفقیت‌آمیز در این مجموعه خواهند بود.

موسس مزرعه تاک سبز رودان گفت: تمامی کارشناسان و محققان این مرکز بومی استان هرمزگان بوده و از تمام ظرفیت های بومی برای کارهای علمی و پژوهشی بهره گرفته ایم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: در صددیم تا بتوانیم انواع گیاهان و درختان بومی و غیربومی را جهت بهره برداری و استفاده مصرف کنندگان داخلی پرورش دهیم و از تخصص و دانش بومی و متخصصان داخلی به میزان لازم و مورد نیازمان استفاده نماییم.

زمان انتشار: یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۱:۵۸

شناسه خبر: 90755

مطالب مرتبط :
۵

بازدید وزیرجهاد کشاورزی از بندر شهید رجایی و روند تخلیه نهاده ها

وزیرجهاد کشاورزی از بندر شهید رجایی و روند تخلیه نهاده ها با همراهی رییس سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان از بندر شهید رجایی و روند تخلیه نهاده ها بازدید کرد.

طراحی و تولید هفت محصول نوآورانه در حوزه گز و شیرینی محقق شد/ برنامه ی گسترده شرکت گز سکه «عرضه ی اولیه صد شرکت کارآفرین در بازار سرمایه»

رئیس هیأت مدیره شرکت گز سکه:

طراحی و تولید هفت محصول نوآورانه در حوزه گز و شیرینی/طراحی و اجرای «عرضه ی اولیه صد شرکت کارآفرین در بازار سرمایه»

محمد گوهریان رئیس هیأت مدیره شرکت گز سکه از طراحی و تولید هفت محصول نوآورانه در حوزه گز و شیرینی در این شرکت خبرداد و گفت: این شرکت بعنوان اولین شرکت عرضه کننده سهام در تابلوی شرکتهای دانش بنیان بازار SME فرابورس ایران است و «عرضه ی اولیه صد شرکت کارآفرین در بازار سرمایه» را با همکاری کانون کارآفرینی استان اصفهان طراحی و اجرا کرده است.

۱۱

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بستک:

مجتمع های کشاورزی موجب جلوگیری از زمین خواری وسواستفاده است

راه اندازی طرحهای کشاورزی و دامی در قالب مجتمع موجب کاهش هزینه ها و جلوگیری از سوء استفاده و زمین خواری برخی از افراد خواهد شد.

۲

هشدار رهبر انقلاب در خصوص آسیب های فضای مجازی برای دانش ‌آموزان

عدالت آموزشی حلقه مفقوده آموزش و پرورش کشور

بحران جهانی ویروس کرونا در کنار همه ناملایمات و سختی‌ها، سبب بروز فرصت‌هایی در بخش‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی، به‌ویژه آموزش و پرورش شده است تا بسیاری از کج‌فهمی‌ها، کج‌اندیشی‌ها و تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌های ناکارآمد به چالش کشیده شده و به حداقل برسد و در عین حال، راه‌حل‌های روزآمد و نوآورانه‌ای از زیر خروارها مشکلات و موانع پدیدار شود.

ب

در گفتگو با کوثر گیلک کارشناس مامایی بررسی شد

زایمان فیزیولوژیک و مزایای آن

غریزه مادری و حس مادر شدن یکی از شگفتانه های طبیعت است که این شگفتی را فقط بانوان در طول حیات خود درک می کنند. عشق مادر به فرزند را نیز می توان از محکم ترین و عاطفی ترین پیوند های عاطفی قلمداد کرد، عشقی پاک و الهی که گاه تا پای فداکاری و بذل جان هم پیش می رود. در این رهگذر بی هیچ تردید لحظات شیرین بارداری و تجربه حس مادر شدن از شیرین ترین لحظات یک زن است که تا پایان عمر از یاد نخواهد برد. با همه این اوصاف تجربه مادرانگی طبیعتاً با دشواری هایی همراه است و یکی از این دشواری ها در کنار سختی های دوران بارداری، فرآیند مرحله زایمان و به دنیا آوردن کودک است.

اا

با حضور استاندار هرمزگان انجام شد؛

بهره برداری از شش پروژه آب و فاضلاب در شهرستان رودان/ بهره مندي ۱۰ روستا با جمعيتي بالغ بر ۱۵ هزار نفر از آب شرب سالم

همزمان با پنجمين روز از دهه مبارك فجر؛ در مراسمي با حضور استاندار هرمزگان، از شش پروژه آب و فاضلاب شهرستان رودان بهره‌برداری شد.

۱۱

به همت نخبگان هرمزگانی

مرکز تحقیقات کشاورزی وآبزیان در رودان احداث می شود/ پرورش ماهی خاویاری در رودان

مدیرپژوهش مرکز تحقیقات کشاورزی و‌ابزیان شرکت تعاونی تاک سبز رودان از راه اندازی مرکز تحقیقات کشاورزی و‌ابزیان با استفاده از روش های نوین علمی در شهرستان رودان توسط نخبگان بومی هرمزگانی خبرداد.

ضیایی

رئیس دانشگاه فرهنگیان هرمزگان:

تمامی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان بورسیه آموزش و پرورش هستند

رئیس دانشگاه فرهنگیان هرمزگان گفت: تمامی دانشجویان این دانشگاه طی دوره ۴ساله تحصیل بورسیه آموزش و پرورش بوده و جزو سنوات خدمتی شان می باشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب