خبرگزاری علم و فناوری

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بستک:

مجتمع های کشاورزی موجب جلوگیری از زمین خواری وسواستفاده است

راه اندازی طرحهای کشاورزی و دامی در قالب مجتمع موجب کاهش هزینه ها و جلوگیری از سوء استفاده و زمین خواری برخی از افراد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از هرمزگان؛ دکتر حامد احمدپور رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بستک طی گفتگویی به خبرنگار ما گفت: نشستی جهت بررسی و ساماندهی واگذاری طرحهای کشاورزی و دامی شهرستان بستک به ریاست حسینی قتالی فرماندارشهرستان و با حضور صمصام پور مدير امور اراضی سازمان جهاد كشاورزی استان هرمزگان به همراه زارعی معاونت بهبود توليدات دامی و نصيری رئيس سازمان نظام مهندسی كشاورزی و منابع طبیعی استان و جمعی از مسئولین شهرستان بستک انجام شد تا بتوانیم به موضوع جلوگیری از سواستفاده زمین خواران درراستای طرح های واگذاری رسیدگی کنیم.

وی با اشاره به اینکه شهرستان بستک یکی از مناطقی است که دارای پتانسیل خوبی در بخش کشاورزی است حفاظت از اراضی کشاورزی شهرستان را بسیار ضروری دانست و افزود: از شروع سال جدید متقاضیان زیادی که تعداد آنها بیش از انتظار بوده، برای درخواست طرحهای خود منجمله طرح بز داشتی درخواست داده اند و با توجه به اینکه لازمه تولید، فروش و بازار مصرف است ممکن است خیلی از طرحها نیاز شهرستان نباشد.

 این مسئول با تاکید بر اینکه  راه اندازی طرحهای کشاورزی و دامی در قالب مجتمع موجب کاهش هزینه ها در برق و آب، زمین و... می شود، یکی از محاسن این کار را جلوگیری از سو استفاده و زمین خواری برخی از افراد عنوان کرد.

 وی ادامه داد: اماکن و مناطقی را که جاذبه های گردشگری دارند شناسایی شوند تا دخل و تصرفی در آن صورت نگیرد و جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و نیز بخشداران بر این موضوع نظارت داشته باشند.

 احمدپور رئيس اداره منابع طبيعی و آبخيزداری بستك  گفت : به‌منظور تسهیل و ایجاد بستر مناسب برای سرمایه‌گذاری جوامع محلی و ایجاد اشتغال پایدار در منطقه، این اداره نسبت به استعدادیابی و تخصیص اراضی بر اساس طرح و استعداد اراضی در چارچوب نظام فنی خود آمادگی لازم برای همکاری با متقاضیان دولتی و خصوصی را دارد.

 وی افزود: از ابتدای سال تاکنون ۶٧ هکتار از اراضی ملی شهرستان برای اجرای طرح‌های مختلف کشاورزی، دامی، صنعتی و خدماتی رفاهی استعدادیابی شده است که پس از سیر مراحل قانونی به مجریان طرح واگذار می‌شود.

رییس اداره منابع طبیعی بستک در پایان با اشاره به  میزان استقبال شهروندان از طرح های مشارکتی در قالب واگذاری و ایجاد اشتغال برای جوان گفت: استقبال متقاضیان از طرح های اشتغال زایی بسیار چشمگیر بوده و درصددیم با بررسی درخواست در کمیته ای به تمام درخواست ها رسیدگی و پاسخ دهیم.

انتهای پیام/ 

 

زمان انتشار: یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۴:۰۶

شناسه خبر: 90756

مطالب مرتبط :
۲

معجزه آبخیزداری برای احیا زندگی

از آنجایی که پیشگیری از وقوع سیلاب ، مقابله با خشکسالی و کاهش هدر رفت آب با ساخت سازه های آبخیزداری میسر می باشد بنابراین احداث سازه های خاکی در مناطق سیل خیز و خشک کشور از جمله جنوب یکی از راه های کنترل سیلاب های تند فصلی و مهار روان ابها و افزایش قدرت نفوذ در خاک و تقویت پوشش گیاهی از جمله مزایای آبخیزداری است.

۵

بازدید وزیرجهاد کشاورزی از بندر شهید رجایی و روند تخلیه نهاده ها

وزیرجهاد کشاورزی از بندر شهید رجایی و روند تخلیه نهاده ها با همراهی رییس سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان از بندر شهید رجایی و روند تخلیه نهاده ها بازدید کرد.

۱

کلاس های عملی دانشگاه ها چطور برگزار می شود؟

معاون دانشجویی دانشگاه یزد از تعریف سه سناریو برای برگزاری کلاس های عملی این دانشگاه خبر داد.

کرونا

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت ماسکی از جنس گرافن که صددرصد مانع انتقال ویروس کرونا می شود+عکس

گروهی از محققان دانشگاه سیتی هنگ‌کنگ با موفقیت ماسک‌های صورت گرافنی لیزری تولید نموده اند که به دلیل خاصیت ضد باکتری که دارد می تواند ۹۰درصد ویروس کرونا را در مدت پنج دقیقه و ۱۰۰درصد آن را در ۱۰ دقیقه زیر نور خورشید غیرفعال کند.

طراحی و تولید هفت محصول نوآورانه در حوزه گز و شیرینی محقق شد/ برنامه ی گسترده شرکت گز سکه «عرضه ی اولیه صد شرکت کارآفرین در بازار سرمایه»

رئیس هیأت مدیره شرکت گز سکه:

طراحی و تولید هفت محصول نوآورانه در حوزه گز و شیرینی/طراحی و اجرای «عرضه ی اولیه صد شرکت کارآفرین در بازار سرمایه»

محمد گوهریان رئیس هیأت مدیره شرکت گز سکه از طراحی و تولید هفت محصول نوآورانه در حوزه گز و شیرینی در این شرکت خبرداد و گفت: این شرکت بعنوان اولین شرکت عرضه کننده سهام در تابلوی شرکتهای دانش بنیان بازار SME فرابورس ایران است و «عرضه ی اولیه صد شرکت کارآفرین در بازار سرمایه» را با همکاری کانون کارآفرینی استان اصفهان طراحی و اجرا کرده است.

۱

برای اولین بار در هرمزگان

مرکز «نوآوری تعاون» در رودان توسط بخش خصوصی راه اندازی شد

شرکت تعاونی «تاک سبز رودان» با مجوز رسمی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به عنوان یکی از ۸ مرکز نوآوری تعاون استان هرمزگان معرفی و صاحب مجوز شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب