امواج مغزی شما در هنگام خواب می تواند تشخیص دهد که افسردگی شما قابل درمان است یا خیر

این کشف می تواند جان انسان ها را نجات دهد زیرا بیماران عمیق افسرده دیگر مجبور نیستند مدت طولانی صبر کنند تا درمانی را که برای آنها مفید است پیدا کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران به نقل از istock؛ تخمین زده می شود که حدود 7٪ بزرگسالان در هر سال از افسردگی رنج می برند.  درمان این بیماری با این واقعیت که گزینه های دارویی زیادی وجود دارد که برای هر فرد بسیار متفاوت عمل می کند ، پیچیده تر می شود.

حال ممکن است دانشمندان برای این مسئله پیچیده راه حلی پیدا کرده باشند.  به نظر می رسد که اندازه گیری امواج مغزی تولید شده در هنگام خواب REM می تواند پیش بینی کند که آیا یک بیمار به یک درمان خاص برای افسردگی پاسخ خوبی می دهد یا خیر.

این کشف جدید ممکن است پزشکان را قادر به تغییر روش درمانی بیماران بدون نیاز به تحمل رژیم های درمانی غیرضروری برای هفته ها قبل از کشف نتیجه آن کند.  دکتر تورستن مایکوتیت ، سرپرست این تحقیق گفت: "به معنای واقعی ، این بدان معناست که بیماران ، اغلب در اعماق ناامیدی ، ممکن است نیازی به هفته ها صبر نکنند تا ببینند آیا درمان آنها قبل از اصلاح درمان موثر است."

درمان های استاندارد برای افسردگی مانند پروزاک و فلوکستین ممکن است هفته ها ، حتی ماه ها طول بکشد.  این بدان معناست که بیماران مجبورند مدت طولانی رنج بکشند ، حتی قبل از اینکه بدانند درمانی که انجام می دهند برای آنها مفید است یا خیر.

نیمی از بیماران افسردگی به درمان ضد افسردگی اولیه خود پاسخ نمی دهند.  این بدان معنی است که پس از چهار هفته انتظار برای نتیجه مثبت ، پزشکان باید درمان را تغییر دهند و یک بار دیگر صبر کنند.  خوشبختانه ، کشف جدید به پزشکان امکان می دهد در طی یک هفته پاسخی در مورد اینکه چه درمانی برای بیمار موثر است داشته باشند.

"این یک مطالعه آزمایشی است ، اما با این وجود پیشرفتهای نسبتاً قابل توجهی را نشان می دهد. ما توانسته ایم نشان دهیم که با پیش بینی عدم پاسخ به داروهای ضد افسردگی توانستیم استراتژی درمان را کم و بیش بلافاصله تطبیق دهیم: این به ما امکان می دهد تا به طور قابل توجهی کوتاه کنیم  متوسط ​​مدت زمان شروع درمان و پاسخ ضد افسردگی ، که به ویژه برای بیماران افسرده جدی بسیار حیاتی است. "

مایکوتیت افزود که قبل از تأیید نتایج ، آزمایشات باید با گروه بیشتری از بیماران تکرار شود.  هنوز هم ، آنها نویدبخش خوبی برای کسانی هستند که از افسردگی شدید رنج می برند.

"معنای آن این است که ما ممکن است بیمارانی را که در معرض خطر هستند ، به عنوان مثال ، افرادی که در معرض خطر خودکشی هستند ، بسیار سریعتر از آنچه در حال حاضر انجام می دهیم ، درمان کنیم. اگر این موثر بودن تأیید شود ، باعث نجات جان انسان ها می شود .

 

اتمام خبر/

                                                                                                      

                                                                                                خبرنگار:علیرضایزدی نژاد

                                                                                                                                   http://stnews.ir/p=88642

زمان انتشار: یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۲:۲۱

شناسه خبر: 90760

مطالب مرتبط :

درمان افسردگی؛ ازروانشناسی تا مصرف دارو

یادگیری راه های درمان افسردگی به شما کمک می‌کند که بدانید کدام روش مناسب شما است. از درمان‌های روانشناسی گرفته تا مصرف دارو تا تغییرات سبک زندگی و اتخاذ سبک‌های زندگی سالم‌تر، راه های درمان افسردگی زیادی وجود دارند که می‌توانند برای فائق آمدن بر افسردگی به شما کمک کنند و احساس شادی و لذت را دوباره در شما ایجاد کنند.

اد

مضرات امواج مغناطیسی

مضرات امواج مغناطیسیخبرنگار:حسینی مفرد

بر اساس تحقیقی:

بین مدارهای عصبی مغز با اضطراب شدید، ترس همپوشانی وجود دارد

بر اساس تحقیقی که (۲۱ سپتامبر ۲۰۲۰) در JNeurosci منتشر شد، ترس و اضطراب نشان دهنده هم پوشانی مدارهای مغزی است، این یافته‌ها نیاز به ارزیابی مجدد مدل های موجود را که راهنمای تحقیقات اضطراب هستند، دارد.

به گفته چین  وضعیت کاوشگر مریخ تیانوان ۱ پایدار است

به گفته چین  وضعیت کاوشگر مریخ تیانوان ۱ پایدار است

CNSA همچنین هنوز مشخصات موشک مرموز قابل استفاده مجدد خود را که اخیراً بازیابی شده است ، فاش نکرد.

ناسا می گوید موتورهای موشکی آینده آن ممکن است به صورت سه بعدی چاپ شوند

ناسا می گوید موتورهای موشکی آینده آن ممکن است به صورت سه بعدی چاپ شوند

پروژه جدید به دنبال پرینت سه بعدی قطعات موتور موشکی با استفاده از پودر فلز و لیزر است.

طراحی و تولید هفت محصول نوآورانه در حوزه گز و شیرینی محقق شد/ برنامه ی گسترده شرکت گز سکه «عرضه ی اولیه صد شرکت کارآفرین در بازار سرمایه»

رئیس هیأت مدیره شرکت گز سکه:

طراحی و تولید هفت محصول نوآورانه در حوزه گز و شیرینی/طراحی و اجرای «عرضه ی اولیه صد شرکت کارآفرین در بازار سرمایه»

محمد گوهریان رئیس هیأت مدیره شرکت گز سکه از طراحی و تولید هفت محصول نوآورانه در حوزه گز و شیرینی در این شرکت خبرداد و گفت: این شرکت بعنوان اولین شرکت عرضه کننده سهام در تابلوی شرکتهای دانش بنیان بازار SME فرابورس ایران است و «عرضه ی اولیه صد شرکت کارآفرین در بازار سرمایه» را با همکاری کانون کارآفرینی استان اصفهان طراحی و اجرا کرده است.

شناور Apple Marina Bay Sands Store در سنگاپور افتتاح می شود

شناور Apple Marina Bay Sands Store در سنگاپور افتتاح می شود

فروشگاه گنبدی شکل با نیاز به ماسک ، بررسی دما و فاصله اجتماعی از اقدامات بهداشتی پیروی خواهد کرد.

ب

در گفتگو با کوثر گیلک کارشناس مامایی بررسی شد

زایمان فیزیولوژیک و مزایای آن

غریزه مادری و حس مادر شدن یکی از شگفتانه های طبیعت است که این شگفتی را فقط بانوان در طول حیات خود درک می کنند. عشق مادر به فرزند را نیز می توان از محکم ترین و عاطفی ترین پیوند های عاطفی قلمداد کرد، عشقی پاک و الهی که گاه تا پای فداکاری و بذل جان هم پیش می رود. در این رهگذر بی هیچ تردید لحظات شیرین بارداری و تجربه حس مادر شدن از شیرین ترین لحظات یک زن است که تا پایان عمر از یاد نخواهد برد. با همه این اوصاف تجربه مادرانگی طبیعتاً با دشواری هایی همراه است و یکی از این دشواری ها در کنار سختی های دوران بارداری، فرآیند مرحله زایمان و به دنیا آوردن کودک است.

افسردگی

بیشتر از مرگ

مطالعات نشان می دهد COVID-۱۹ موج غم و اندوه را بر روی آمریکا راه اندازی کرده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب