فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر:

ویژگی‌های یک پژوهشگر موفق: تقوا، اخلاص، امانتداری، بصیرت دینی، پرهیز از یاس

کارگاه آموزشی پرسشگران با حضور مسئولین علمی شهرستان‌ها و پرسشگران جهت توانمدسازی پرسشگران به منظور به روزرسانی معلومات و تربیت نیروی پرسشگر کارآمد و امانت‌دار بسیجی برای استفاده در نظر سنجی‌ها و برنامه‌های پژوهشی ملی و استانی در سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ کارگاه آموزشی پرسشگران با حضور مسئولین علمی شهرستان‌ها و پرسشگران جهت توانمدسازی پرسشگران به منظور به روزرسانی معلومات و تربیت نیروی پرسشگر کارآمد و امانت‌دار بسیجی برای استفاده در نظر سنجی‌ها و برنامه‌های پژوهشی ملی و استانی در سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر برگزار شد.

سردار علی رزمجو، فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با توجه به نامگذاری این دوره آموزشی به نام سردار شهید نادر مهدوی گفت: رزمندگان پرتوان ایران اسلامی در طول هشت سال دفاع مقدس در عملیات‌های گوناگون حماسه‌های مهمی آفریدند که هر کدام از این حماسه‌ها تفاسیر و تحلیل‌های فراوانی از اقتدار و رشادت رزمندگان دلیر اسلام که برگرفته از نهضت عاشورای حسینی دارد ولی کار در جنگ بسیار پیچیده است و در زمان جنگ با نبودهیچ امکاناتی امثال مهدوی‌ها در مقابل شیطان ایستادگی کردند و حماسه آفریدند.

وی با بیان اینکه شهید نادر مهدوی و همرزمانش در این حماسه غرورآفرین حیثیت نظامی و سیاسی آمریکا در قعر آبهای خلیج فارس غرق کردند تصریح کرد: شهید مهدوی و یارانش با توکل بر خدا، دلیری و شجاعت در مقابل آمریکای جنایتکار ایستادند و تا آخرین قطره خون خود از کیان میهن اسلامی دفاع کردند.

رزمجو  در ادامه افزود:  پرسشگران و مدیران علمی و پژوهشی نواحی باید به این نکته توجه داشته باشند که جایگاه علم و پژوهش کجاست و پرسشگر که می‌خواهد این را پیاده کندآغازی برای حرکت صحیح و اصولی در جغرافیای حیات بشری است و اگر این نیاز جغرافیای حیات بشری در هر عرصه‌ها به وجود آید آنجاست که علم پژوهشگر راهگشا می‌شود و انسان‌ها و بشریت را به سمت و سوی روش‌های اصولی با نزدیک به واقعیت ممکن راهبری می‌کند.

پژوهشگر مجهول را تبدیل به معلوم می‌کند

وی با اشاره به کار پرسشگران خاطر نشان کرد: پژوهشگر هدف را مشخص می‌کند و پدیده‌ها را کشف می‌کند و مجهول را تبدیل به معلوم می‌کند؛ یک فرد پرسشگر قدرت تجزیه و تحلیل و استفاده از ابزار و امکانات را فراهم می‌کند و اصولاً علم و پرسشگری قدرت ایجاد می‌کند و این قدرت دارای ابعاد مختلفی است و جامعه‌ای که دارای علم است و دارای افرادی است که برای پرسشگری راهکارهایی دارند  و درخدمت جمهوری اسلامی کار می‌کنند.

 فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر تصریح نمود: اگر پرسشگران راه را خوب طی کند قدرتی شکست ناپذیری ایجاد خواهند کرد یک پژوهشگر با استفاده از ابزارها و روش‌های گوناگونی که در اختیار دارد به مشاهده دقیق پدیده های اطراف خود می‌پردازد؛ همچنین اطلاعات مورد نیاز را می‌تواند از طریق نظر سنجی، آزمایشات علمی، مطالعه کتب، روزنامه‌ها و مجلات  به دست آورد البته مشاهدات او باید از عمق و دقت بالاتری نسبت به دیگران برخوردار باشد.

پرسشگر باید خروجی موفقیت‌آمیزی داشته باشد

وی افزود: یک پژوهشگر موفق در ابتدای هر تحقیقی باید یک سری نکات توجه کند که متاسفانه پژوهشگران مبتدی در پژوهش‌های نخست خود به آن‌ها توجهی نمی‌کنند، مسئله شناسی، دو ضرورت تحقیق پیرامون مسئله، دامنه تحقیق باید بسته نباشد دایره تحقیق باید وسیع باشد تعیین روش علمی مناسب، تشخیص منابع و اولویت‌بندی و انتخاب روش ورود و خروج از مسئله اینکه از کجا بحث را شروع کنیم و به کجا ختم کنیم و نوع حرکت باید مشخص باشد تا پرسشگر خروجی موفقیت‌آمیزی داشته باشد و همچنین قدرت تجزیه و تحلیل مسائل نیز داشته باشد  تا بتواندجمع بندی کار خود را با اولویت بالا دسته‌بندی نماید.

رزمجو با بیان توجه دقیق به کار پرسشگری گفت: از جمله خطاهای یک پژوهشگر در مسیر تحقیق، کتاب زدگی، آمار زدگی، استفاده از فرضیات ضعیف یا ناکافی، استفاده از کلمات دهن پرکن و توخالی و استفاده از روش‌ها و فرمول های سخت است؛ این اشتباهات موجب می‌شود که پژوهشگر در ادامه مسیر تحقیقات خود با مشکلات زیادی رو به رو شده و از ادامه مسیر باز بماند.

ویژگی های یک پرسشگر: تقوا، اخلاص، امانتداری، بصیرت دینی، پرهیز از یاس

وی با اشاره به خصوصیات پرسشگران تصریح کرد: از جمله کارهایی که شما پرسشگران باید به آن توجه داشته باشید، تقوا و اخلاص پرسشگری است هر کاری که اخلاص در آن نباشد با شکست مواجه خواهد شد و همچنین معرفت و بصیرت دینی، امانتداری در نقل نقطه نظرات دیگران است و ارتقا سطح و پرهیز از یاس و ناامیدی و داشتن پشتکار و صبر، روحیه تواضع و عدم تکبر و تحقیر دیگران، مراعات ادب و آداب اجتماعی است.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت:  پرسشگران باید از علم روز عقب نیفتند و مدام اطلاعات خود را به روز نمایند و پژوهشگران موفق به کار گروهی در طرح‌های پژوهشی بها می‌دهند و تلاش می‌کنند پژوهش خود را با همکاری یکدیگر انجام دهند هم چنین، آنان نتایج یافته‌های خود را به نحو موثری منتشر ساخته و در اختیار سایر محققان قرار می‌دهند و آنان نسبت به توسعه مرزهای دانش احساس مسئولیت کرده و لحظه‌ای از تلاش در جهت ارتقاء مهارت های علمی خویش باز نمی ایستد.

انتهای پیام/

خبرنگار:حسینی مفرد

زمان انتشار: دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱:۵۱

شناسه خبر: 90769

مطالب مرتبط :
همایش علمی بسیج و مکتب شهید سلیمانی استان بوشهر برگزار شد

همایش علمی بسیج و مکتب شهید سلیمانی استان بوشهر برگزار شد

همایش علمی بسیج و مکتب شهید سلیمانی صبح امروز با حضور مسئولین و نخبگان در حسینیه عاشقان ثارالله سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر برگزار شد.

مسئول قرارگاه فضای مجازی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر

مسئول قرارگاه فضای مجازی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر؛

مسئولین و مردم باید از اپلیکیشن بومی حمایت کنند/ایران توانایی داشتن یک اپلیکیشن قوی دارد

فرزاد سیمی، مسئول قرارگاه فضای مجازی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار داشت: محدودیت‌ها و خواسته‌های جدید واتس‌اپ عملاً یادآور نقطه‌ضعف همیشگی ما در خصوص نداشتن یک پلتفرم بومی قدرتمند است.

خانه نخبگان شهرستان دشتستان افتتاح شد

خانه نخبگان شهرستان دشتستان افتتاح شد

نشست و افتتاح خانه نخبگان به میزبانی واحد دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان و با حضور سرهنگ غلامپور فرمانده ناحیه سپاه جواد الائمه شهرستان دشتستان، دیگر مسئولین و اصحاب رسانه برازجان برگزار شد.

ب

تلاش دشمن برای مقابله با نهضت نرم افزاری علمی ایران محکوم به شکست است

فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام گفت : اقدامات و پیشرفت های علمی جمهوری اسلامی موجب شده تا دشمن در مقابله با نهضت نرم افزاری علمی ایران ، عقب نشینی نماید و پیشتازی انقلاب در مقابل دشمنان پیش از پیش نمود پیدا کند.

دوره آموزش پرسشگری در استان گیلان برگزار شد

به همت معاونت علمی،پژوهشی و فناوری سپاه قدس صورت گرفت ;

دوره آموزش پرسشگری در استان گیلان برگزار شد

به منظور تبیین نقش موثر پرسشگران بسیجی در پروژه های افکارسنجی و همچنین بروزرسانی اطلاعات آنها،دوره آموزش پرسشگری به مدت دو روز با همت سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری گیلان برگزار شد.

باور توانستن در جامعه باید نهادینه‌سازی شود

جانشین بسیج علمی استان بوشهر؛

باور توانستن در جامعه باید نهادینه‌سازی شود

نهادینه‌سازی باور توانستن در جامعه است باید در گام اول تولیدکننده به این باور برسد که کالای تولیدی او توانایی رقابت با جنس خارجی را دارد از آن‌طرف مصرف‌کننده داخلی هم باید نسبت به تولیدات داخلی به این باور برسد که این تولیدات می‌تواند نیازهای او را مرتفع کند.

یکی از مولفه‌های قدرت، تولید علم است/دشمن، به دنبال تخریب شخصیت‌های علمی است

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر:

یکی از مولفه‌های قدرت، تولید علم است/دشمن به دنبال تخریب شخصیت‌های علمی است

«سردار علی رزمجو»، فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: اندیشه ‌علم‌گرایی و خودکفایی و رشد و پیشرفت در علوم مختلف در نظام‌ها قابل اهمیت است و شورای علمی بسیج در مقیاس استان بوشهر باید به جایی برسد که قدرت رقابت با استکبار را داشته باشد و یکی از مولفه‌های قدرت، تولید علم است.

پرسشگر

علم و فناوری گزارش می دهد؛

هفتمین دوره آموزش پرسشگری در استان همدان برگزار شد+فیلم و عکس

هفتمین دوره آموزش پرسشگری استان همدان با حضور ۳۰ داوطلب از ۸ شهرستان ، در مرکز آموزشی امام حسین (ع) این شهرستان برگزار شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب