۴۸هزار دانش آموزان خراسان شمالی به شبکه شاد دسترسی ندارد

معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: هم اکنون ازتعداد ۱۰۲ هزار و ۱۲۳ نفر از دانش آموزان دوره ابتدایی حدود ۴۸ هزار دانش آموز به شبکه شاد دسترسی ندارند که یا زیرساخت های اینترنتی و مخابراتی فراهم نیست یا دانش آموزان ابزار و گوشی مناسب برای استفاده ندارند.

معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان شمالی  در گفتگو با خبرنگار ماگفت:آغاز سال تحصیلی جدید به دلیل شیوع بیماری کرونا با شرایط خاصی همراه است و وزارت آموزش و پرورش با برنامه ریزی های مناسب به دنبال آن است تا دانش آموزان بتوانند از آموزش برخوردار شوند.


وی ادامه داد:مهر ماه ۹۹ نیز همچنان با شرایط خاص کرونایی مواجه هستیم و برنامه ریزی ها ي آموزش و پرورش خراسان شمالي نيز با توجه به شرایط هر منطقه ایجاد شده تا جريان آموزش ادامه داشته باشد و تمام دانش آموزان بتوانند با عنايت به شرايط بومي و منطاي از آموزش برخوردار شوند.

۴۸ هزار دانش آموز به شبکه شاد دسترسی ندارند
وی با بیان اینکه شبکه شاد یک ظرفیتی بسیار خوبی در راستای ایجاد عدالت اجتماعی آموزشی است، افزود: دغدغه ما دسترسی تمام دانش آموزان به آموزش از طریق شبکه شاد و دیگر روش های نوین تدریس است.
معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان شمالی افزود:هم اکنون ازتعداد ۱۰۲ هزار و ۱۲۳ نفر از دانش آموزان دوره ابتدایی حدود ۴۸ هزار دانش آموز به شبکه شاد دسترسی ندارند که یا زیرساخت های اینترنتی و مخابراتی فراهم نیست یا دانش آموزان ابزار و گوشی مناسب برای استفاده ندارند. 


معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان شمالی با بیان اینکه در سطح کشور، ۶ دبیرخانه برای تولید محتوای الکترونیکی برای استفاده دانش آموزان ابتدایی تعیین شده است که در این زمینه، معاونت آموزش ابتدایی خراسان شمالی برای تولید محتوای دانش آموزان پایه دوم کشور در شبکه شاد انتخاب شده است. 


بدخشان افزود: در این راستا۲۹۵ فیلم محتوای الکترونیکی با همکاری و مشارکت ۲۰۰ همکار فرهنگی برای دانش‌آموزان پایه دوم تهیه و تدوین و در شبکه شاد برای استفاده دانش‌آموزان بارگذاری شد. 

۱۰۲ هزار و۱۲۳ دانش آموز در دوره ابتدایی در استان وجود دارد 
وی در خصوص ثبت نام دانش آموزان با بیان اینکه ۱۰۲ هزار و۱۲۳ دانش آموز در دوره ابتدایی در استان وجود دارد که از این تعدادتاکنون بیش از ۹۸ درصد ثبت نام کرده اند،اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید ۱۹ هزار و ۱۰۲ دانش کلاس اولی هستند که تاکنون حدود ۱۸ هزار و ۸۰۰ نفر بیش از ۹۶ درصد ثبت نام کردند و تکمیل ثبت نام دانش آموزان، وابسته به انجام سنجش سلامت است و بعد از اتمام سنجش و ثبت در سامانه سناد ثبت نام قطعی آنها انجام می شود.


 معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی با بیان اینکه در این شرایط مدلهاي مختلفي براي دسترسي دانش آموزان ابتدايي به آموزش تعريف شده و اين مدلها از طريق مدارس به خانواده معرفي خواهد شد و خانواده با عنايت به شرايط دانش آموزان ، و با اختار خويش نوع آموزش را انتخاب مي نمايد.


وی عنوان کرد:در دوران کرونا انعطاف در زمان و مدل های آموزشی وجود دارد و شورای هر مدرسه تصمیم گیرنده و برنامه ریز برای نوع آموزش است تا براساس شرایط در همان مدرسه برنامه ریزی انجام شود. 


بدخشان افزود:آموزش حضوری برای دانش آموزان يکي از مدلهاي آموزشي ماست اما سلامت دانش آموزان و کودکان اولويت مهم ماست وتاکيد ما اين است که آموزش حضوري با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی، حفظ فاصله گذاري اجتماعي و تعديل دانش آموزان با توجه به تعداد و فضاي کلاسي انجام شود . و حضور دانش آموزان اجباري نيست.در زيست بودم جديد به سر مي بريم و در کنار شبکه شاد و مدرسه تلويزيوني ايران ، توليد محتواي الکترونيک در قالب dvd درسنامه هاي خودآموز نيز تهيه شده که از اول مهرماه توزیع می شود. 


وی با بیان اینکه ۱۷۹ آموزشگاه عشایری در استان وجود دارد که ۴ هزار و ۱۶۷ دانش آموز در این مدارس مشغول به تحصیل هستند، افزود: از این تعداد۶۲ مدرسه عشایری ثابت و ۱۰۲مدرسه عشایری سیار، ۱۲ مدرسه عشایری متوسطه اول  و ۱۲ مدرسه عشایری متوسطه دوم است.


بدخشان گفت: پوشش تحصيلي دوره ي ابتدايي 86/985 مي باشد و در خصوص دانش آموزان بازمانده از تحصیل نیز با اشاره به اینکه، سال تحصیلی گذشته هزار و ۱۵۷ نفر از سوی وزارت آموزش‌وپرورش بازمانده از تحصیل آمار داده شد گفت: از این تعداد۹۹ نفر در سامانه سناد مشغول به تحصیل بودند و اطلاعات آنها در سامانه ثبت نشده بود و ۲۶۵ نفر نیز کودک استثنایی تلقی شدند و همچنین ۲۴۶ دانش آموز مهاجرت داخل استان و ۹ دانش آموز مهاجرت خارج از استان داشتند.معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان شمالی افزود:دو دانش آموز در مناطق عشایری شناسایی شدند که باید در سال 99جذب شوند و ۴ دانش آموز به دلیل بیماری و  ۷ نفر دلیل ازدواج،  ۳۷ نفر به دلیل فقر مالی، ۸۷ نفر به علت بد سرپرست و بی سرپرست،۶ دانش تحصیل دینی از تحصيل بازمانده اند.

عصمت بدخشان افزود: همچنین از این تعدادتاکنون ۱۰۵ دانش آموز فوت کرده بودند و ۲۸۹ نفر نیز هنوز شناسایی نشده اند و در کمیته تخصصی در حال بررسی هستند تا تعیین تکلیف شوند.


 

زمان انتشار: دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۶:۴۴

شناسه خبر: 90775

مطالب مرتبط :
شبکه آموزش، شبکه عدالت آموزشی و فرصت‌های برابر

شبکه آموزش، شبکه عدالت آموزشی و فرصت‌های برابر

در بین شبکه های تلویزیونی آموزش و اینترنتی شاد، شبکه تخصصی آموزش بیشترین امتیاز را در آموزش علم و دانش کسب کرده است.

گام اول سواد رسانه‌ای/ چگونه در فضای مجازی رژیم بگیریم

آنچه والدین باید بدانند:

گام اول سواد رسانه‌ای/ چگونه در فضای مجازی رژیم بگیریم

سواد رسانه‌ای برای هرکسی تعیین می‌کند که کدام مواد رسانه ای برای او مضر و کدام مواد، مفید هستند و به چه میزان باید از محتوای رسانه‌ای مفید استفاده کرد تا هم نیاز روحی و روانی برطرف شود.

تصویربرداری از مغز در هنگام تحریک لمسی می تواند دست چپ و راست را از هم جدا کند

محققان موسسه علوم و فناوری داگو گیونگ بوک کشف کردند؛

تصویربرداری از مغز در هنگام تحریک لمسی می تواند دست چپ و راست را از هم جدا کند

محققان موسسه علوم و فناوری داگو گیونگ بوک در ادامه یک تحقیق چندین ساله گزارش کردند: تصویربرداری از مغز در هنگام تحریک لمسی می تواند دست چپ و راست را از هم جدا کند.

بدخشان

تحصیل ۱۵ هزار دانش آموز خراسان شمالی در۱۲۰۰ کلاس چند پایه

معاون آموزش ابتدای اداره کل آموزش پرورش خراسان شمالی گفت: بیش از ۳۰ درصد دانش‌آموزان ابتدایی استان شامل ۱۵ هزار دانش آموز در یک هزار و ۲۰۰ کلاس چند پایه مشغول تحصیل هستند.

نداشتن تسلط بر فناوری های روز دنیا نباید مانع توسعه شبکه شاد شود

نداشتن تسلط بر فناوری های روز دنیا نباید مانع توسعه شبکه شاد شود

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران بیان کرد عدم تسلط  بر فناوری روز دنیا نباید مانع توسعه شبکه شاد شود

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب