خبرگزاری علم و فناوری

بیماریهای قلبی عروق و سرطانها و تومورها دو عامل اصلی مرگ و میر میانسالان در قیروکارزین

کمیته بررسی علل مرگ افراد ۳۰ تا ۷۰ سال، با حضور رئیس، معاون بهداشتی وکارشناسان شبکه برگزارگردید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از قیروکارزین، عبدالصمد خسروانی قیری رئیس شبکه بهداشت ودرمان قیروکارزین گفت: گروه میانسال، در کشور ۴۰ درصد و در شهرستان ما ۴۲ درصد جمعیت را تشکیل می دهد و با توجه به اینکه این گروه میانسال جمعیت مولد (کارمند، پدر، مادر) می باشد در برهه‌ای از زمان حاملگی، پرخطر محسوب می گردد.

 

خسروانی قیری اظهار داشت: مراقبت این گروه اهمیت بالایی دارد و ارائه خدمات نوین سلامت به معنای حداقل حفاظت از ۴۰ درصد جمعیت جامعه است.

 

این مقام مسوول افزود: افزایش امید به زندگی سالم در میانسالی و ابتدای سالمندی به عنوان هدف نهایی بسیار حائز اهمیت است و با توجه به اهمیت پیشگیری باید بیشترین اقدام را در پیشگیری از بیماریهای قلبی وعروق  وسرطانها وتومورها   داشت.

 

زهرا انصاری کارشناس مسئول واحد سلامت خانواده وجمعیت نیز در این باره گفت: با توجه به مولد بودن نیروی کار گروه سنی ۳۰ تا ۷۰ سال، مرگ و میر این گروه ،حذف پشتیبانی مالی وکاهش حمایت ها  و افزایش مرگ ومیر و همچنین عوارض های ماندگار و مخاطرات سایر اعضای خانواده و جامعه را به دنبال دارد .

 

انصاری افزود: طی بررسی های به عمل آمده در سال ۱۳۹۸ علل اصلی مرگ این گروه در شهرستان قیروکارزین به ترتیب بیماریهای قلبی عروقی، ، سرطان ها و تومورها و سوانح و حوادث می باشد و تغییر در سبک زندگی بصورت تغذیه سالم، فعالیت بدنی مناسب و مدیریت استرس نقش مهمی در پیشگیری از این بیماریها و مرگ زودهنگام خواهد داشت.

 

خبرنگار: محمد خاکسار

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 90807

مطالب مرتبط :
مصرف آزیترومایسین برای درمان کووید۱۹  ممکن است خطر وقایع قلبی را افزایش دهد

مصرف آزیترومایسین برای درمان کووید۱۹ ممکن است خطر وقایع قلبی را افزایش دهد

محققان دانشگاه ایلینوی شیکاگو محققان در یک مطالعه بزرگ روی داروی آزیترومایسین - آنتی بیوتیکی که به عنوان یک درمان بالقوه برای کووید۱۹ استفاده می شود، گزارش کردند: آزیترومایسین به خودی خود با افزایش حوادث قلبی ارتباط ندارد. با این حال، اگر این دارو با داروهای خاص دیگری که بر عملکرد الکتریکی قلب تأثیر می گذارد مصرف شود، این ترکیب با افزایش ۴۰ درصدی حوادث قلبی از جمله غش، تپش قلب و حتی ایست قلبی در ارتباط است. "

خرما

آغازبرداشت خــرمـا در بزرگ ترین قطب تولید خرمـاجنوب کشور واستان فارس در قیـروکـارزین/ پیش بینی برداشت ۷۵ هزارتن خرما

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین گفت: پیش بینی می شود بیش از ۷۵ هزار تن محصول با کیفیت برداشت و روانه بازار شود.

فروردین نماینده مجلس

دکتر فروردین، رئیس فراکسیون ورزش وجوانان مجلس:

اولویت ها درقیروکارزین برتخصیص آب سدسلمان فارسی قیروکارزین برای مصارف آشامیدنی، کشاورزی و حل مشکلات بهداشتی و درمانی است

دکترمحمدمهدی فروردین، عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه اقتصاد و معیشت مردم از مهم‌ترین برنامه‌ها و دغدغه‌های مجلس یازدهم می باشد بیان کرد: دغدغه من دغدغه مردم است و امیدوارم تا پایان کار مردم را فراموش نکنم.

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت عنوان کرد:

مهار موارد ابتلا و مرگ و میر کرونا در اقصی نقاط کشور

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مهار موارد ابتلا و مرگ و میر کرونا در اقصی نقاط کشور با تلاش شبانه روزی همکارانم و شهادت برخی از آنها انجام شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب