خبرگزاری علم و فناوری

ارائه ارزش های هنری و فرهنگی با برگزاری رویداد محقق می شود

در بازدید رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مرودشت از آموزشگاه آزاد هنری میرعماد به اهمیت برگزاری کلاس های آموزشی مرتبط با هنر تذهیب و نگارگری و همچنین برگزاری نمایشگاه‌های آثار هنری تاکید و در رابطه با ارزش های آن، بحث و گفتگو صورت پذیرفت.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از مرودشت، بهمن مردانی، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مرودشت در این بازدید ضمن ابراز امیدواری نسبت به فعالیت‌های صورت گرفته به ویژه در زمینه آموزش رشته های مختلف هنری، بیان کرد: شهرستان مرودشت با پیشینه و تاریخ غنی خود همواره به عنوان یک قطب فرهنگی و گردشگری نه تنها در استان فارس که در ایران و جهان شناخته می‌شود.

وی ادامه داد: از این رهگذر با توجه به ظرفیت‌های موجود هنرمندان و اهالی فرهنگ، می‌توانیم در زمینه‌های ارائه محصولات فرهنگی و هنری به درآمدزایی در حوزه های فرهنگ و اقتصاد برای شهرستان مرودشت، دست پیدا کنیم.
مردانی در زمینه اطلاع‌رسانی و ترویج فعالیت‌های هنری و فرهنگی در این شهرستان، مطرح کرد: ظرفیت‌های ایجاد شده در زمینه آموزش رشته های هنری با اطلاع‌رسانی صحیح از دستاوردهای آن در حوزه‌های مختلف می‌تواند فرهنگ‌سازی و در زمینه اقتصاد نیز نقش مهمی را ایفا نماید که این مهم ضرورت دارد دستگاه‌ها و مجموعه‌های مختلفی از جمله شهرداری، حوزه هنری، ارشاد و ... با اهداف و سیاست‌های تعریف شده ای در این رابطه، همسو و هماهنگ شوند.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مرودشت در پایان از برگزاری نمایشگاه‌ها و رویدادهای هنری در این شهرستان و مجموعه جهانی تخت جمشید استقبال و در این باره گفت: برگزاری رویداد ها جهت ارائه ارزش‌های دست آوردهای هنری و فرهنگی می‌تواند منجر به پیامدهای خوبی در این حوزه باشد که این مجموعه در خصوص همکاری و در اختیار گذشتن ظرفیت‌های فضایی، مکانی و اعتباری خود جهت برگزاری این فعالیت ها، اعلام آمادگی و همراهی می‌کند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 90826

مطالب مرتبط :
۰

گزازرش تصویری؛

به مناسبت روز جهانی عکاسی؛ تجلیل رئیس میراث فرهنگی شهرستان مرودشت و مدیر پایگاه جهانی تخت جمشید از عکاسان

حمید فدایی، مدیر پایگاه جهانی تخت جمشید و بهمن مردانی، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مناسبت روز جهانی عکاسی از عکاسان خبری تجلیل به عمل آوردند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب