محققان دانشکده پزشکی دانشگاه سان دیگو کشف کردند؛

هپاران سولفات به ویروس کووید ۱۹ کمک می کند تا به سلولهای ریه انسان نفوذ کند

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه سان دیگو کشف کردند که هپاران سولفات به ویروس کووید ۱۹ کمک می کند تا به سلولهای ریه انسان نفوذ کند.

 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از مدیکال نیوز، محققان دانشکده پزشکی دانشگاه سان دیگو کشف کردند که هپاران سولفات به ویروس کووید 19  کمک می کند تا به سلولهای ریه انسان نفوذ کند، عفونت SARS-CoV-2 به هپاران سولفات سلول و ACE2 بستگی دارد.

 

مولکولی که به ACE2 معروف است مانند دستگیره در سطوح خارجی سلولهای ریه قرار دارد. از ژانویه 2020، محققان می دانند که SARS-CoV-2 ، ویروس کرونا ویروسی که باعث ایجاد کووید 19 می شود، در درجه اول از ACE2 برای ورود به این سلول ها و ایجاد عفونت های تنفسی استفاده می کند.

یافتن راهی برای جلوگیری از تعامل بین ویروس و دستگیره در، به عنوان وسیله ای برای درمان عفونت، هدف بسیاری از تحقیقات شده است.

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه سان دیگو کشف کردند که SARS-CoV-2 بدون کربوهیدرات به نام هپاران سولفات که در سطوح سلول ریه نیز یافت می شود و به عنوان گیرنده مشترک برای ورود ویروس عمل می کند، نمی تواند به ACE2 برسد.

جفری اسکو، دکترای تخصصی، استاد برجسته طب سلولی و مولکولی و مدیر مشترک مرکز تحقیقات و آموزش گلیکوبیولوژی، دانشگاه کالیفرنیا سان دیگو می گوید: ACE2 تنها بخشی از داستان است. این کل تصویر نیست. "

 

مطالعه اسکو، که در 14 سپتامبر سال 2020 در Cell منتشر شد، رویکرد جدید بالقوه ای را برای پیشگیری و درمان کووید 19  معرفی می کند.

این تیم دو روش را نشان داد كه می تواند توانایی SARS-CoV-2 در آلوده كردن سلولهای انسانی كشت شده در آزمایشگاه را با حدود 80 تا 90 درصد كاهش دهد: 1) حذف هپاران سولفات با آنزیم ها یا 2) استفاده از هپارین به عنوان طعمه برای فریب و اتصال ویروس کرونا، دور از سلولهای انسانی.

هپارین، نوعی سولفات هپاران، در حال حاضر دارویی است که به طور گسترده برای پیشگیری و درمان لخته شدن خون استفاده می شود، و این نشان می دهد که داروی مورد تایید سازمان غذا و دارو ممکن است برای کاهش عفونت ویروس مورد استفاده مجدد قرار گیرد.

تیم اسکو مدتهاست که هپاران سولفات و نقشی را که در سلامتی و بیماری ایفا می کند، مورد مطالعه قرار داده اند. وی این مطالعه را با دانشمندانی: توماس مندل کلاوزن، دکترای تخصصی و محقق دکترا دانیل سندووال ، دکترای تخصصی، انجام داد.

گرچه آزمایشگاه اسکو لزوماً بر روی ویروس ها متمرکز نیست، کلاوزن قبلاً چگونگی تعامل انگل مالاریا با یک کربوهیدرات مرتبط بر روی سلولهای انسانی را مطالعه کرده بود همچنین ساندوال که دانشجوی کارشناسی بود به ویروس ها علاقه داشت هنوز با تحقیقات ویروس شناسی همراهی می کند..

اواخر یک بعدازظهر جمعه در مارس 2020، کلاوزن خسته بود و به اعتراف وی آزمایشات خود را به تعویق انداخت. در عوض، وی آخرین تحقیقاتی را که در مورد SARS-CoV-2 انجام شده است، مرور کرد. این زمانی بود که او با یک مطالعه مقدماتی روبرو شد که نشان دهنده تعامل بین پروتئین سنبله ویروس کرونا بود - "دستی" که ویروس برای گرفتن دستگیره ACE2 استفاده می کند - و کربوهیدرات دیگر مربوط به هپاران سولفات.

طی یک هفته، تیم در حال آزمایش نظریه های خود در آزمایشگاه بود. این تیم همچنین برای کشف قسمت دقیق پروتئین سنبله SARS-CoV-2 که با هپارین - حوزه اتصال گیرنده ها تعامل دارد ، تلاش کردند. آنها کشف کردند هنگامی که هپارین متصل می شود، دامنه اتصال گیرنده باز می شود و اتصال به ACE2 افزایش می یابد. ویروس، آنها دریافتند، باید هپاران سولفات را بر روی سطح سلول و ACE2 بچسبانند تا بتواند درون سلولهای ریه انسان رشد یافته در یک ظرف آزمایشگاهی قرار گیرد.

با ایجاد این مکانیسم ورود ویروسی، محققان در مرحله بعدی تلاش کردند تا آن را مختل کنند. آنها دریافتند که آنزیم هایی که هپاران سولفات را از سطح سلول پاک می کنند از ورود SARS-CoV-2 به سلول جلوگیری می کنند. به همین ترتیب، درمان با هپارین نیز عفونت را مسدود می کند.

درمان هپارین در دوزهایی که هم اکنون به بیماران داده می شود، به عنوان ضد ویروس عمل می کند، حتی وقتی محققان ناحیه ضد انعقاد پروتئین را بردارند - بخشی که مسئول جلوگیری از لخته شدن خون است کار کرد.

اسکو گفت: این یافته ها هنوز به درمان کووید 19برای افراد تبدیل نشده است. محققان نیاز به آزمایش مهارکننده های هپارین و هپاران سولفات در مدل های حیوانی عفونت SARS-CoV-2 دارند.

در یک مطالعه مرتبط، دانشمندان سن دیگو همچنین در حال بررسی نقش میکروبیوم های انسانی، از جمله باکتری هایی هستند که در بدن و روی آن زندگی می کنند،این باکتریها در تغییر هپاران سولفات و در نتیجه تأثیر حساسیت فرد به کووید 19 نقش دارند.

اسکو می گوید"این یکی از مهیج ترین دوره های شغلی من است؛ همه چیزهایی که در مورد هپاران سولفات آموخته ایم و منابعی که طی سالهای گذشته توسعه داده ایم با متخصصان مختلف در چندین موسسه جمع شده است که سریع همکاری کنیم و ایده های خود را به اشتراک بگذاریم..

"اگر یک پوشش نقره ای برای این همه گیری وجود داشته باشد، امیدوارم که جامعه علمی به کار با این روش سریع و سریع برای حل مشکلات دیگر ادامه دهد."

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://www.news-medical.net/news/20200916/Heparan-sulfate-aids-COVID-19-Virus-to-penetrate-human-lung-cells.aspx

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۰:۳۴

شناسه خبر: 90827

مطالب مرتبط :
کووید۱۹ می تواند سل نهفته را فعال کند

ابراز نگرانی فرامرز والافر متخصص ژنومیک و محقق سل؛

کووید۱۹ می تواند سل نهفته را فعال کند/ / ۵۲۵ هزار مرگ در سال ۲۰۲۱

فرامرز والافر متخصص ژنومیک و محقق سل،استاد دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه ایالتی سن دیگو در خصوص ارتباط نگران کننده ای سل با ویروس کرونا هشدار داده و اعلام کرده: کووید۱۹ می تواند سل نهفته را فعال کند. همچنین یک بررسی جدید توسط شبکه های جامعه مدنی جهانی می گوید: ۵۲۵ هزار مرگ سل از بیماری همه گیر کرونا در سال ۲۰۲۱ اتفاق می افتد.

به گفته چین  وضعیت کاوشگر مریخ تیانوان ۱ پایدار است

به گفته چین  وضعیت کاوشگر مریخ تیانوان ۱ پایدار است

CNSA همچنین هنوز مشخصات موشک مرموز قابل استفاده مجدد خود را که اخیراً بازیابی شده است ، فاش نکرد.

گام اول سواد رسانه‌ای/ چگونه در فضای مجازی رژیم بگیریم

آنچه والدین باید بدانند:

گام اول سواد رسانه‌ای/ چگونه در فضای مجازی رژیم بگیریم

سواد رسانه‌ای برای هرکسی تعیین می‌کند که کدام مواد رسانه ای برای او مضر و کدام مواد، مفید هستند و به چه میزان باید از محتوای رسانه‌ای مفید استفاده کرد تا هم نیاز روحی و روانی برطرف شود.

ستاد کرونای استان اصفهان منفعل است و هیچ اقدام فوری انجام نمی دهد

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا بسیج اساتید استان اصفهان گفت؛

ستاد کرونای استان اصفهان منفعل است و هیچ اقدام فوری انجام نمی دهد

حمیدرضا خدایی مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با ویروس کرونا(کووید۱۹)؛ با بیان این که اصل بر این است که جان آدمی عزیزترین دارای آن است، گفت: ستاد کرونا در استان اصفهان منفعل است و هیچ اقدام فوری انجام نمی دهد.

مصرف آزیترومایسین برای درمان کووید۱۹  ممکن است خطر وقایع قلبی را افزایش دهد

مصرف آزیترومایسین برای درمان کووید۱۹ ممکن است خطر وقایع قلبی را افزایش دهد

محققان دانشگاه ایلینوی شیکاگو محققان در یک مطالعه بزرگ روی داروی آزیترومایسین - آنتی بیوتیکی که به عنوان یک درمان بالقوه برای کووید۱۹ استفاده می شود، گزارش کردند: آزیترومایسین به خودی خود با افزایش حوادث قلبی ارتباط ندارد. با این حال، اگر این دارو با داروهای خاص دیگری که بر عملکرد الکتریکی قلب تأثیر می گذارد مصرف شود، این ترکیب با افزایش ۴۰ درصدی حوادث قلبی از جمله غش، تپش قلب و حتی ایست قلبی در ارتباط است. "

WWF ادعا می کند جمعیت جهانی حیات وحش از سال ۱۹۷۰ تاکنون ۶۸ درصد کاهش یافته است

WWF ادعا می کند جمعیت جهانی حیات وحش از سال ۱۹۷۰ تاکنون ۶۸ درصد کاهش یافته است

اندازه جمعیت پستانداران ، پرندگان ، ماهی ها ، دوزیستان و خزندگان افت نگران کننده ای داشته است.

وقتی نورون های حساس به زمان

محققان دانشگاه اوزاکا ژاپن و دانشگاه کالیفرنیا کشف کردند؛

وقتی نورون های حساس به زمان "خسته" می شوند، برداشت ما از زمان متمایل می شود

محققان دانشگاه اوزاکا ژاپن و دانشگاه کالیفرنیا در برکلی در یک مطالعه با اسکن مغز ۱۸ داوطلب سالم برای بررسی این که چگونه مغز درک زمان را ایجاد می کند، نشان دادند: وقتی نورون های حساس به زمان "خسته" می شوند، برداشت ما از زمان متمایل می شود.

تصویربرداری از مغز در هنگام تحریک لمسی می تواند دست چپ و راست را از هم جدا کند

محققان موسسه علوم و فناوری داگو گیونگ بوک کشف کردند؛

تصویربرداری از مغز در هنگام تحریک لمسی می تواند دست چپ و راست را از هم جدا کند

محققان موسسه علوم و فناوری داگو گیونگ بوک در ادامه یک تحقیق چندین ساله گزارش کردند: تصویربرداری از مغز در هنگام تحریک لمسی می تواند دست چپ و راست را از هم جدا کند.

فیزیکدانانی که

جایزه "دستیابی به موفقیت"؛

فیزیکدانان با اثبات عدم وجود" نیروی پنجم" برنده جایزه سه میلیون دلاری شدند

سه فیزیکدان با اثبات عدم وجود نیروی پنجم برنده جایزه دستیابی به موفقیت ۳ میلیون دلاری شدند.

طراحی و تولید هفت محصول نوآورانه در حوزه گز و شیرینی محقق شد/ برنامه ی گسترده شرکت گز سکه «عرضه ی اولیه صد شرکت کارآفرین در بازار سرمایه»

رئیس هیأت مدیره شرکت گز سکه:

طراحی و تولید هفت محصول نوآورانه در حوزه گز و شیرینی/طراحی و اجرای «عرضه ی اولیه صد شرکت کارآفرین در بازار سرمایه»

محمد گوهریان رئیس هیأت مدیره شرکت گز سکه از طراحی و تولید هفت محصول نوآورانه در حوزه گز و شیرینی در این شرکت خبرداد و گفت: این شرکت بعنوان اولین شرکت عرضه کننده سهام در تابلوی شرکتهای دانش بنیان بازار SME فرابورس ایران است و «عرضه ی اولیه صد شرکت کارآفرین در بازار سرمایه» را با همکاری کانون کارآفرینی استان اصفهان طراحی و اجرا کرده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب