خبرگزاری علم و فناوری

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

راه توسعه‌ای که مدیر یک مجموعه تولیدی برنامه ریزی کرده است/ الگو برداری از خارج مدل سازی در کشور

الگو برداری تولید از خارج کشور و مدل سازی در داخل شیوه‌ای است که مدیر یک مجموعه تولیدی آن را در برنامه کاری خویش قرار داده و در زمره تولید کنندگان موفق قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، یکی از عمده مشکلات تولید کنندگان در کشور عدم دسترسی مناسب به بازار فروش است.

چالش جدی است که بسیاری از تولید کنندگان در زمان تولید برای آن برنامه ریزی نداشته و پس از مدت زمان کوتاه راه اما و  اگر در تداوم تولید را در پیش می‌گیرند.

شناخت بازار هدف و برنامه‌ریزی برای تولید یکی از اقدامات اثرگذاری است که هر تولید کننده باید پیش از برنامه‌ریزی برای آغاز فعالیت خویش آن را در دستور کار قرار دهد.

بازاریابی بخش مهمی از تولید بوده که متولیان امر نسبت به آن آگاهی کافی نداشته و یا برخی مواقع در این بخش کم کاری می‌کنند.

باگسترش فضای مجازی و روش‌های نوین بازاریابی تا حدودی حجم دسترسی اطلاعات به بازارهای هدف تا حدودی آسان شده اما واقعا یک تولید کننده‌ای که برنامه ریزی مدون برای توسعه تولید دارد علاوه برای پیگیری در فضای مجازی باید به صورت میدانی بازارهای هدف را شناسایی کند و پیش از تولید برای فروش محصول خویش گام بردارد.

تولید کننده مواد غذائی در مازندران از شیوه بازاریابی سخن به میان آورد که تا حدودی بخش اعظمی از راه پر فراز و نشیب تولید را پیش از آغاز پروسه تولید طی کرده است.

یک تولید کننده موفق در حال حاضر کسی است که علاوه بر برنامه‌ریزی برای بازار داخلی باید گوشه چشمی هم به بازارهای خارجی داشته باشد.

ذائقه شناسی و شناسایی نیازمندی‌های بازار جهانی از جمله رمزهای موفقیت یک تولید کننده است که برنامه مدون و مستمر برای تولید دارد.

شاهسونی مدیر مجموعه تولید مواد غذائی شمسا از جمله مدیرانی است که الگو برداری برای تولید را از کشورهای پیشرفته آغاز کرده و با مدل سازی در کشور برنامه تسخیر بازارهای بین‌المللی را در دستور کار خویش دارد.

وی در جمع خبرنگارانی که برای بازدید ازمجموعه تولیدیش حاضر شدند، اعلام کرد: در سفرهای خارج از کشور همه هم و غم من کشف نیازمندی‌های مردم کشوری است که به آنجا سفر می‌کنم.

این تولید کننده خاطر نشان کرد: در این سفرها ابتدا بازار را بررسی کرده و تلاش می‌کنم به مجموعه‌های تولیدی سر بزنم و الگو برداری کرده و در کشور و در استان خودم مدل سازی کنم.

وی با اعلام اینکه یک تولید کننده باید افق دید خودش را گتسرش دهد، گفت: برای قدم گذاشتن در بحث صادرات باید ذائقه شناسی را به صورت ویژه در دستور کار قرار دهیم و نیاز سنجی مناسبی انجام دهیم.

شاهسونی که در زمینه تولیدناگت گوشت مرغ و ماهی فعال است، گفت: شیوه‌های تولیدی ما بر اساس استانداردهای روز دنیا و نیاز سنجی که در بازارهای اروپایی انجام شده طرح ریزی شده است و برنامه صادراتی برای کشورهای آسیای میانه را در دستور کار داریم.

وی اضافه کرد:برای حضور در این کشورها نمونه اولیه از محصول را ارسال کرده و منتظر بازخوردها و نتایج بررسی‌ها برای ارسال محصولات نهایی هستیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۰:۱۳

شناسه خبر: 90837

مطالب مرتبط :
خبرگزاری علم و فناوری

پارس خزر

آیا لوازم برقی خانگی در ایران تولید نمی‌شوند؟

تولید عسل درشمال غرب گیلان ۱۵ درصد افزایش یافت

مدیر جهاد کشاورزی رضوانشهر گفت:

تولید عسل درشمال غرب گیلان ۱۵ درصد افزایش یافت

مدیر جهاد کشاورزی رضوانشهر گفت: زنبورداران این شهرستان بیش از ۱۵ درصد بیشتر از سال گذشته عسل تولید کردند.

دفاع مقدس

مردان بی ادعایی که معلم عشق شدند

دفاع مقدس، یکی از زیباترین واژه ها درقاموس حماسه های تاریخی ایران اسلامی است که شنیدن آن تداعی گر ایثار و از خودگذشتی مردانی بی ادعاست

بیش از ۱۲۰ ایده اختراعی دارم / طراحی، ساخت و تولید دستگاه مکانیزه دان کن زرشک در کشور

نخبه بیرجندی:

بیش از ۱۲۰ ایده اختراعی دارم / طراحی، ساخت و تولید دستگاه مکانیزه دان کن زرشک در کشور

توکلی راد نخبه بیرجندی که بیش از ۱۲۰ایده اختراعی با همکاری دفتر مالکیت معنوی مستقر در پارک علم و فناوری دارد گفت: طراحی، ساخت و تولید دستگاه مکانیزه دان کن زرشک در کشوراز مهمترین اختراعات من است.

کشاورزی

جهش تولید کشاورزی خراسان شمالی همگام با بسیج

جلسه مشترک سازمان نظام مهندسی کشاورزی ومنابع طبیعی و سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه جوادالائمه با هدف هم افزایی و استفاده از ظرفیت های مشترک در حجهت پیشبرد اهداف خدمت رسانی در حوزه کشاورزی برگزار شد

مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان خراسان جنوبی

مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان خراسان جنوبی؛

کمک به بهینه‌سازی و تولیدات از اهداف بسیج علمی خراسان جنوبی است

مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان خراسان جنوبی گفت: کمک به بهینه‌سازی و تولیدات از اهداف بسیج علمی خراسان جنوبی است.

 طراحی وساخت اولین دستگاه بزرگ غوزه چینی پنبه در بشرویه

به همت یک کشاورز بشرویه ای صورت گرفت

طراحی وساخت اولین دستگاه بزرگ غوزه چینی پنبه در بشرویه

عباس هراتی یکی از مبتکرین و مخترعین بخش کشاورزی است که اولین دستگاه غوزه چینی پنبه رادر مزارع کشاورزی خرد و سنتی طراحی و ساخته است.

یکی از مولفه‌های قدرت، تولید علم است/دشمن، به دنبال تخریب شخصیت‌های علمی است

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر:

یکی از مولفه‌های قدرت، تولید علم است/دشمن به دنبال تخریب شخصیت‌های علمی است

«سردار علی رزمجو»، فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: اندیشه ‌علم‌گرایی و خودکفایی و رشد و پیشرفت در علوم مختلف در نظام‌ها قابل اهمیت است و شورای علمی بسیج در مقیاس استان بوشهر باید به جایی برسد که قدرت رقابت با استکبار را داشته باشد و یکی از مولفه‌های قدرت، تولید علم است.

روز خبرنگار

به مناسبت ۱۷ مردادماه، روز خبرنگار؛

برای آنها که با سلاح قلم در سرزمین آگاهی قدم می‌زنند

خبرنگار و به طور کلی آن دسته از کسانی که در حال تلاش برای تهیه گزارش از مشکلات جامعه می باشد تنها افرادی هستند در جامعه که علاوه بر دغدغه خود اضطراب و دغدغه و مشکلات جامعه را به عنوان حافظ حقوق جامعه و مردم به همراه دارد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب