در گفت و گو با عضو سازمان نظام روانشناسی ایران مطرح شد

چگونگی کاهش استرس فرزندان در زمان برگزاری کلاس های آنلاین/مزایای آموزش مجازی برای کودک بیان شود

عضو سازمان نظام روانشناسی ایران مطالبی را درباره چگونگی کاهش استرس فرزندان در زمان برگزاری کلاس های آنلاین بیان کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس پزشکی و سلامت خبرگزاری علم و فناوری، با شیوع بیماری کرونا در سراسر کشور کلاس های درس مدارس از اسفند ماه سال 1398 تعطیل شد و دانش آموزان در سال تحصیلی گذشته دروس خود را به صورت آنلاین آموزش دیدند.

با توجه به فراگیری بیشتری بیماری کرونا در سطح کشور امسال نیز کلاس های درس و مدارس به صورت کامل باز نشد و معلمان آموزش های لازم را به صورت مجازی در کلاس آنلاین به دانش آموزان می دهند.

در زمان برگزاری کلاس آنلاین با فرزند خود مهربان باشید

برگزاری کلاس آنلاین مشکلاتی را برای خانواده ها و دانش آموزان به وجود می آورد که یکی از آن معضلات استرس فرزندان در زمان برگزاری کلاس های آنلاین است.

یکی از سوالات مهم خانواده در این روزهای این است که چطور استرس بچه‌ ها رو موقع کلاس آنلاین کم کنیم؟ به همین خاطر به سراغ مریم تشویقی مشاور، روانشناس بالینی و عضو سازمان نظام روانشناسی ایران رفتیم تا توضیحاتی برای همه هموطنان به ویژه پدرها و مادرها بیان کند و پاسخ چندین سوال در این زمینه را بدهد.

این روانشناس بالینی در گفت و گو با خبرنگار گروه پزشکی و سلامت خبرگزاری علم و فناوری اظهار کرد: پدر و مادرها در زمان برگزاری کلاس آنلاین با فرزند خود مهربان باشند و به هیچ عنوان او را به خاطر عدم ‌یادگیری سرزنش نکنند.

عضو سازمان نظام روانشناسی ایران با بیان این نکته که به کودک در هنگام برگزاری کلاس آنلاین استراحت بدهید، خاطرنشان کرد: بچه ‌ها در کنار درس خواندن، نیاز به استراحت دارند، به نیازها و خواسته‌ های فرزند خود توجه کنید.

این روانشناس کودک و نوجوان در ادامه سخنان خود با تاکید بر این نکته که با کودک خود گفت و گوی آزاد داشته باشید، تصریح کرد: پدر و مادرها فرزند خود را تشویق کنند تا در مورد موضوعی که باعث استرس ‌آنها شده، صحبت کند.

از طریق تماس تصویری با دوستانشان ارتباط برقرار کنند

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره چگونگی کاهش استرس فرزندان در هنگام برگزاری کلاس درس آنلاین گفت: به کودکان اجازه بدهید از طریق تماس تصویری با دوستانشان ارتباط برقرار کنند.

تشویقی بیان مزایای آموزش آنلاین به فرزندان را یکی از راه های کاهش استرس فرزندان در هنگام برگزاری کلاس اعلام کرد و گفت: امکان ضبط تدریس معلم و دیدن مجدد ویدیو، ارسال مکتوب اشکالات و سؤالات، مدت‌ زمان ‌کوتاه، ‌انعطاف ‌پذیری و عدم رفت ‌و آمد به مدرسه در سرما، گرما و ترافیک از جمله مزایای کلاس آنلاین هست که می ‌توان برای کمک به کاهش استرس کودک‌ آنها را بیان کرد.

عضو سازمان نظام روانشناسی ایران با اشاره به این مطلب که عوامل حواس پرتی را از کودک دور کنید، عنوان کرد: گاهی حتی حضور والدین در کنار کودک می ‌تواند باعث استرس و عدم‌ یادگیری او شود.

این روانشناس کودک و نوجوان با توصیه به والدین تاکید کرد: هنگام برگزاری کلاس های آنلاین ترس و نگرانی خود را رو به فرزندانتان انتقال ندهید.

تشویقی در پایان یادآور شد: در حضور کودک، چیزی از سختی ‌ها و مشکلات درس خواندن از طریق فضای مجازی نگویید، بلکه با حمایت و راهنمایی ‌های خود تشویقش کنید در این شرایط درس بخواند.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۵:۵۳

شناسه خبر: 90881

مطالب مرتبط :
کودک

عضو سازمان نظام روانشناسی ایران مطرح کرد

ضرورت توجه به گفتار و تکلم کودکان توسط والدین/کودک را به سکوت وادار نکنید

عضو سازمان نظام روانشناسی ایران بر ضرورت توجه به گفتار و تکلم کودکان توسط والدین تاکید کرد.خبرنگار:حسینی مفرد

بر اساس تحقیقی:

بین مدارهای عصبی مغز با اضطراب شدید، ترس همپوشانی وجود دارد

بر اساس تحقیقی که (۲۱ سپتامبر ۲۰۲۰) در JNeurosci منتشر شد، ترس و اضطراب نشان دهنده هم پوشانی مدارهای مغزی است، این یافته‌ها نیاز به ارزیابی مجدد مدل های موجود را که راهنمای تحقیقات اضطراب هستند، دارد.

دفاع

در گفتگو با علمی فناوری مطرح شد؛

برگزاری کلاس های دفاع شخصی برای بسیجیان ناحیه علمی صحنه

مدیر علمی پژوهشی سپاه ناحیه صحنه از برگزاری کلاس های دفاع شخصی برای بسیجیان این ناحیه علمی خبر داد.

نقشه حرارتی درباره نحوه برگزاری کلاس های درسی کمک می کند

نقشه حرارتی درباره نحوه برگزاری کلاس های درسی کمک می کند

گروهی از محققان یکی از شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه علوم پزشکی تهران پس از مطالعه بر اساس یادگیری ماشین و هوش مصنوعی گزارش‌هایی از شیوع کرونا ویروس و تعداد مبتلایان احتمالی عرضه کرده و افزود: طبق مطالعات انجام شده مناطق هشدار زرد و قرمز وزارت آموزش و پرورش می‌تواند تعیین کند در چه مناطقی کلاس مجازی و در چه منطقه کلاس‌های حضوری برگزار شود

عاشورا

در گفت و گو با عضو سازمان نظام روانشناسی ایران مطرح شد

چگونگی آشنا کردن کودکان با واقعه عاشورا/خواندن کتاب و شرکت در محافل سوگواری از مهمترین روش ها است

عضو سازمان نظام روانشناسی ایران گفت: یکی از اقدامات مهم والدین در زمینه آموزش واقعه کربلا و عاشورا به فرزندانشان، این است که آرام آرام و گام به گام فرزندان را با این مسئله آشنا کنند.

تبعیض بین فرزندان دختر و پسر

عضو سازمان نظام روانشناسی ایران:

والدین از تبعیض بین فرزندان دختر و پسر اجتناب کنند/ استقلال طلبی یکی از ویژگی های دوره نوجوانی است

عضو سازمان نظام روانشناسی ایران گفت: سعی شود از هر گونه تبعیض بین فرزندان دختر و پسر اجتناب شود و فرزندان دختر و پسر به یک اندازه مورد توجه والدین قرار گیرند.

ترم پاییز

کلاس ‌آنلاین یا کلاس حضوری با تعداد کم ؛ ترم پاییز در دانشگاه های معتبر جهان زیر سایه کرونا چگونه برگزار خواهد شد؟

همه‌گیری ویروس کرونا و شروع کلاس‌های آنلاین در پی تعطیلی دانشگاه‌ها تنها مختص ایران نیست و بسیاری از دانشگاه‌های مطرح دنیا اقدامات مختلفی را برای پیشگیری از شیوع کرونا پیش گرفته‌اند.

رایگان شدن ترافیک اینترنت

تمدید ترافیک  اینترنت رایگان کلاس های مجازی

تمدید یک ماه ترافیک اینترنت برای دانشجویانی که در کلاس آنلاین شرکت می کنند

معلم تبریزی

عروسک های آقا معلم برای کلاس اولی ها قصه می گویند

«ننه آذر» ،«ببعی قصه گو»،« صدف صابونی» ، « ژاله یِ پژمرده با مادر پرستار»، «چاووش چاق» بازیگران قصه های آقا معلم تبریزی هستند تا در این روزهای کرونایی، کلاس اولی ها به دنیای قصه ها سفر کرده و حروف الفبا را با قصه هایی که ننه آذر برایشان تعریف می کند یاد بگیرند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب