خبرگزاری علم و فناوری

پیامدهای شیوع کرونا بر کودکان را چطور مدیریت کنیم؟

عضو هیات علمی دانشگاه یزد گفت: فرزندان ما بسیاری از مهارت های اصلی زندگی را در محیط مدرسه فرا می گیرند و به همین دلیل تعطیلی مدارس می تواند مشکلات جدی به دنبال داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ سمانه اسعدی در کانون تفکر سلامت اجتماعی دانشگاه یزد با تشریح تاثیرات ناشی از شیوع کرونا و تبعات آن بر کودکان گفت: هرچند پروسه های روانی در دراز مدت خود را نشان می دهند اما در حال حاضر نیز می توان موارد بسیاری از تاثیر روانی پیامدهای شیوع کرونا بر کودکان را مشاهده کرد.

عضو هیات علمی دانشگاه یزد اظهار کرد: تعطیلی مدارس تعامل اجتماعی و فرصت رابطه مثبت با سایرکودکان را از آنان گرفته است. فرزندان ما بسیاری از مهارت های اصلی زندگی را در محیط مدرسه فرا می گیرند و به همین دلیل تعطیلی مدارس می تواند مشکلات جدی به دنبال داشته باشد.

وی تاکید کرد: مسئولیت هایی که سابق بر این به مدارس واگذار شده بود اکنون بر عهده خانواده ها گذاشته شده است. در عین حال نزدیکی و مراقبت از کودکان نباید به گونه ای باشد که بی اعتمادی را به کودک القا کند چرا که این حس موجب پنهان کاری و ایجاد فاصله بیش تر میان کودکان و والدین می شود.

اسعدی با تاکید بر لزوم پاسخ به سوالات و ابهامات کودکان در موضوعات مختلف بیان داشت: تحمل ابهام برای همه دشوار بوده ولی برای کودکان این مساله پیچیده تر و سخت تر است. انکار کرونا شاید در کوتاه مدت موجب آرامش کاذب برای کودکان شود ولی در طولانی مدت مشکل ایجاد می کند.

وی تصریح کرد: مسئولان امر باید موجبات بازگشت کودکان به مدارس را فراهم آورند. البته معلمین نیز نباید دانش آموزان را  بیش از گذشته موظف به انجام تکالیف کنند. ضمناً باید فعالیت های جسمانی را به نحوی در شیوه آموزش مجازی گنجاند.

عضو هیات علمی دانشگاه یزد در پایان گفت: پیامدهای کرونا برکودکان جنبه های مثبتی نظیر کاهش جنبه های تحکمی بر آنان را نیز دارد، هر چند جنبه های منفی بیش تر است.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳:۱۱

شناسه خبر: 90889

مطالب مرتبط :
۱

ایران درگیر شوک های بی سابقه اقتصادی

عضو هیئت علمی دانشگاه یزد گفت: در حال حاضر شوک نفتی برای درآمد کشور، بحث کرونا برای مردم که در مواجهه با آن بسیاری از نیروی کاری کشور شغل خود را از دست داده اند و همچنین شوک ارزی و تورم ناشی از آن به اقتصاد کشور وارد شده است.

درمان افسردگی؛ ازروانشناسی تا مصرف دارو

یادگیری راه های درمان افسردگی به شما کمک می‌کند که بدانید کدام روش مناسب شما است. از درمان‌های روانشناسی گرفته تا مصرف دارو تا تغییرات سبک زندگی و اتخاذ سبک‌های زندگی سالم‌تر، راه های درمان افسردگی زیادی وجود دارند که می‌توانند برای فائق آمدن بر افسردگی به شما کمک کنند و احساس شادی و لذت را دوباره در شما ایجاد کنند.

عطسه و سرفه

مثلث کرونا، آنفولانزا و آلرژی

با فرا رسیدن فصل پاییز علاوه بر ویروس کرونا، بیماری آنفولانزا و آلرژی نیز افزایش چشمگیری خواهند داشت.

۱

عارضه یابی صنایع استان یزد با حرکت یک گروه دانشجویی

جمعی از دانشجویان یزدی با راه اندازی گروه جهادی تخصصی شهید محمود برزگری اقدام به عارضه یابی و بررسی نقاط قوت و ضعف صنایع استان پرداختند.

توزیع واکسن آنفولانزا از ۶ مهر برای ایثارگران و خانواده شهدا رایگان می باشد

توزیع واکسن آنفولانزا از ۶ مهر برای ایثارگران و خانواده شهدا رایگان می باشد

ایثارگران ، خانواده شهدا و جانبازانی که سن آنها بیش از ۶۰ سال است با هماهنگی مراکز بهداشت نسبت به دریافت واکسن آنفولانزا در منازل خود از چشم ماه اقدام نمایند

۱

کارگاه مشاوره دانش آموزی در تفت برگزار شد

کارگاه مشاوره دانش آموزی به همت بسیج علمی تفت برگزار شد.

۱۱

تقویت بُعد عملی، خلاقیت و فناوری دانش آموزان در باشگاه علمی پژوهشی جوان

حیدری کارشناس و مشاور باشگاه علمی پژوهشی جوان یزد گفت: با توجه به اینکه آموزش دانش‌آموزان در مدارس معمولاً تئوری است در باشگاه علمی پژوهشی به بُعد عملی، خلاقیت و فناوری پرداخته می شود.

مصرف آزیترومایسین برای درمان کووید۱۹  ممکن است خطر وقایع قلبی را افزایش دهد

مصرف آزیترومایسین برای درمان کووید۱۹ ممکن است خطر وقایع قلبی را افزایش دهد

محققان دانشگاه ایلینوی شیکاگو محققان در یک مطالعه بزرگ روی داروی آزیترومایسین - آنتی بیوتیکی که به عنوان یک درمان بالقوه برای کووید۱۹ استفاده می شود، گزارش کردند: آزیترومایسین به خودی خود با افزایش حوادث قلبی ارتباط ندارد. با این حال، اگر این دارو با داروهای خاص دیگری که بر عملکرد الکتریکی قلب تأثیر می گذارد مصرف شود، این ترکیب با افزایش ۴۰ درصدی حوادث قلبی از جمله غش، تپش قلب و حتی ایست قلبی در ارتباط است. "

۱

کلاس های عملی دانشگاه ها چطور برگزار می شود؟

معاون دانشجویی دانشگاه یزد از تعریف سه سناریو برای برگزاری کلاس های عملی این دانشگاه خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب