خبرگزاری علم و فناوری

آباده در وضعیت فراتر از قرمز!

با افزایش ۲۹ نفری مبتلایان به کرونا در آباده، وضعیت این شهرستان شمالی استان فارس از قرمز نیز فراتر رفته است .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از آباده، ویروس کرونا در آباده رکورد زد تا با این اتفاق وضعیت این شهرستان از حالت قرمز و بحران فراتر رود .

زین العابدین نیک مرام، فرماندار شهرستان آباده در خصوص تعداد مبتلایان به کرونا در شهرستان آباده اظهار داشت: متاسفانه رکورد تعداد مبتلایان به کرونا در شهرستان آباده در 24 ساعت شکسته شد و در این 29 نفر جدید در این شهرستان به کووید 19 مبتلا شده اند .

وی ادامه داد: با افزایش 29 نفری مبتلایان به کرونا در آباده، وضعیت این شهرستان شمالی استان فارس از قرمز نیز فراتر رفته است .

فرماندار شهرستان آباده از مردم شهرستان فهیم آباده درخواست کرد: باتوجه به شرایط شهرستان لزوم رعایت نکات و گروتکل های بهداشتی نظیر استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، شست و شوی مداوم دست ها و پرهیز از حضور در تجمعات برای همگان ضروری می باشد .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، دکتر علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به مرگ 12 هم استانی دیگر، مجموع فوتی های کرونا از ابتدا تا ظهر امروز، 30 شهریورماه 1399 را 937 نفر اعلام کرد و گفت: تاکنون طبق آزمایش های انجام شده ابتلای 49 هزار و 656 نفر در استان فارس به قطعیت رسیده است .

همچنین طبق اعلام دکتر سارا سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمار مبتلایان و فوتی ها در کشور درحالی اعلام کرد که با افزایش محسوسی نسبت به چند روز گذشته روبرو هستیم .

طبق اعلام وی در 24 ساعت گذشته 3 هزار و 97 نفر جدید در کشور به کرونا مبتلا شده و 183 نفر جدید در اثر این ویروس جان باختند تا مجموع مبتلایان و فوتی های کرونا به ترتیب به 422 هزار و 140 نفر و 24 هزار و 301 نفر رسیده است .

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 90893

مطالب مرتبط :
پرورش اسب

همت برای توسعه صنعت اسب در آباده

محمد حسن جلیلی آستین همت را برای توسعه صنعت اسب در شمال فارس بالا زده و در محله سیدان شهرستان آباده در حال پرورش اسب های مسابقه ای و زیبایی است .

غذا

علم و فناوری بررسی می کند

راه های انتقال ویروس کرونا از طریق غذا/برای حفظ سلامت چه باید کرد؟

یکی از نگرانی ‌های موجود در ایام شیوع کرونا، احتمال انتقال ویروس از طریق غذا و نوشیدنی هست که این مسئله سوالات زیادی را در ذهن هموطنان به وجود آورده است.

تقوی

طرح درمانی دانش آموز مازندرانی برای کرونا روی میز متولیان امر سلامت/ ارتباط مگس میوه با درمان کرونا

دانش ‌آموز مازندرانی با ارائه طرحی به شباهت‌های ژنتیکی انسان و مگس اشاره کرد و گفت: با بررسی مقالات متعددی به طرحی رسیدم که ارتباط مشخصی بین درمان کرونا و مگس میوه وجود دارد.

یک ماسک صورت با تصفیه سه گانه که چندین بار قابل مصرف است؟

علم و فناوری گزارش می دهد

چگونگی استفاده از ماسک برای جلوگیری از کرونا/استفاده از ماسک های سوپاپ دار توصیه نمی شود

برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری به شدت واگیردار پزشکان و متخصصان توصیه های گوناگونی را ارائه دادند که مهمترین آنها استفاده از ماسک برای همه اقشار جامعه است.

روستا

تور سافاری در شهرستان آباده

گروهی از طبیعت گردان ایران از مناطق دیدنی آباده بازدید کردند.

بی توجهی به پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از دلایل سیر سعودی کرونا ویروس

بی توجهی به پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از دلایل سیر صعودی کرونا ویروس

برپایی مجالس عروسی ها، ترحیم و حضور اقشار مختلف مردم در مراکز پرجمعیتی و بی توجهی به پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از دلایل سیر صعودی کرونا ویروس در خراسان جنوبی است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب