خبرگزاری علم و فناوری

مدیر پایگاه علمی ذکرالله جهرم خبر داد:

فعالیت دانشگاه کودک در جهرم

مدیر پایگاه علمی ذکرالله گفت: دانشگاه کودک با هدف استعدادیابی و پرورش دانش آموزان در پایگاه علمی ذکرالله جهرم فعالیت دارد.

مهدی کامران پور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در جهرم با اشاره به اینکه طرح «دانشگاه کودک» با هدف استعدادیابی و پرورش دانش آموزان بر اساس استعدادها برمبنای نظریه هوش های 9گانه مشغول به فعالیت است، گفت: مهارت افزایی و آموزش ایجاد درآمد از مهارت متناسب با هوش غالب، تقویت هوش های دیگر از طریق هوش غالب و افزایش مهارت کار گروهی از اهداف اجرای این طرح است.

وی تقویت هوش غالب بر طبق نظریه گاردنر وتقویت هوش های غیر غالب از طریق هوش عقیدتی از طریق هوش ترکیبی را از برنامه های این طرح عنوان کرد و افزود:  آموزش عملی مسائل عقیدتی در بازی های متناسب با هوش به صورت ترکیب تمام هوش ها از جمله اهداف این طرح که به صورت هدفمندانه تدوین شده، بوده است.

 مدیر پایگاه علمی ذکرالله جهرم با اشاره به اینکه در سال نخست این طرح تعداد 180 نفر دانش آموز پایه اول ابتدایی از سه مدرسه پسرانه گزینش و تحت پوشش قرار گرفتند، بیان کرد: پیش شناسایی هوش های 9گانه وآزمون های هوش کتبی در سال نخست اجرای طرح «دانشگاه کودک» ویژه دانش آموزان تحت پوشش انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه همچنین در سال دوم که به روش مادر و کودک ادامه پیدا می کند، پس از انجام استعدادیابی، دانش آموزان به هشت گروه متناسب با هوش غالب تقسیم می شوند و به فراگیری برنامه های مختلف می پردازند، خاطرنشان کرد: معیار انتخاب دانش آموزان در طرح «دانشگاه کودک» بر اساس هوش غالب بوده و ضریب هوش بهر سنتی در آن دخیل نیست.

کامران پور طرح با تغییر نام به دانشگاه نوجوان و پروژه محور تا سال دوازهم ادامه پیدا می کند، تصریح کرد: البته برنامه دیگه ای هم برای به کارگیری بهترین آنها در کارگروه های تخصصی درآمدزایی هر هوش داریم.

مدیر پایگاه علمی ذکرالله جهرم با اشاره به اینکه دانش آموزان حاضر در این طرح به مدت چهار سال و ۱۶ترم به فراگیری آموزش های لازم می پردازند، اظهار کرد: در طول چهار سال، دانش آموزان به فراگیری آموزش های مختلف منطبق با استعدادهای خود می پردازند.

 

گفتگو از مهدی رحمانیان

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 90897

مطالب مرتبط :
چاپ کتاب

کتاب بررسی مسائل جنسی کودکان بر اساس تمرکز بر سند ۲۰۳۰ منتشر شد

کتاب بررسی مسائل جنسی کودکان بر اساس تمرکز بر سند ۲۰۳۰ به نویسندگی محمود رحمانیان کوشککی منتشر شد.

طی ۱۵ سال اخیر بارها درخواست احیای صنعت مرغ لاین آرین را مطرح کرده بودیم

مطالبه بسیج استادان دانشگاه صنعتی اصفهان،

طی ۱۵ سال اخیر بارها درخواست احیای صنعت مرغ لاین آرین را مطرح کرده بودیم

این روزها خبر احیای سویه لاین مرغ آرین در حالی با آب تاب منتشر می شود که گویی تازه لبه این تکنولوژی را دست یافته ایم و غافلیم از این که یک روزی مزرعه عظیم پرورش مرغ لاین آرین بود که بیش از ۸۰% جوجه ایران را تامین می کرد، بسیج استادان دانشگاه صنعتی اصفهان می گویند: حداقل در طی ۱۵ سال اخیر بارها درخواست آن را به مسئولین طراز اول کشور گوشزد کرده بودیم.

نفت سفید

رئيس شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی جهرم خبر داد:

فراخوان خرید نفت سفید خانوارهای فاقد گاز طبیعی

رئيس شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی شهرستان جهرم گفت: متقاضیان برای دریافت نفت سفید با در دست داشتن کارت بانکی به فروشندگی‌های تعاونی روستایی عرضه کننده نفت مراجعه کنند.

اهدا

فرمانده سپاه جهرم:

نیاز به خون و فرآورده‌ های خونی یک نیاز مداوم و همیشگی است

فرمانده سپاه جهرم گفت: اهدای خون یکی از حرکت‌های خداپسندانه و خیرخواهانه‌ای است که در جوامع بشری جاری و ساری است چرا که نیاز به خون یک نیاز همیشگی است.

حمام کردن دوش

برای استفاده از حمام مشترک با فردی که مبتلا به کرونا است، چه باید کرد؟

کارشناس بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جهرم در مورد استفاده از حمام مشترک با فرد مبتلا به کرونا سخن گفته اشت.

غدیر، مسئولیتی خطیر  و وظیفه‌ای  همگانی است

مسئول پایگاه علمی «ذکرالله» خبر داد:

برگزاری جشن مجازی عید غدیر در پایگاه علمی «ذکرالله» جهرم

مسئول پایگاه علمی «ذکرالله» گفت: آیین جشن و سرور عید سعید غدیر خم به همت پایگاه علمی «ذکرالله» جهرم به صورت مجازی برگزار شد.

کامرانپور

مسئول مرکز رشد و فناوری بسیج جهرم در گفتگو با علم و فناوری خبر داد:

شناسایی، هدایت و پرورش استعدادهای کودکان در جهرم/ راه اندازی دانشگاه کودک در سال آتی

مهدی کامرانپور گفت: طرح کاملا رایگان استعدادیابی شهید شهریاری با همکاری مرکز رشد خلاقیت و فناوری بسیج و اداره آموزش و پرورش شهرستان جهرم به منظور شناسایی و پرورش استعدادهای کودکان ۷ تا ۱۲ ساله طراحی شده برای نخستین بار در استان فارس در جهرم آغاز شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب