خبرگزاری علم و فناوری

کشاورزی نوین گامی در جهت جهش تولید

مسوول سازمان بسیج جامعه کشاورزی خراسان شمالی گفت: امیدواریم بتوانیم شعار جهش تولید که توسط رهبرمعظم انقلاب در سال۹۹ نامگذرای گردیده است به جامع عمل برسانیم که این امر با استفاده از ظرفیت بی نظیر بسیج وبا روحیه انقلابی بسیجیان امکان پذیر خواهد بود.

مسوول سازمان بسیج جامعه کشاورزی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: یکی از موضوعات مهمی که در کشاورزی مطرح است عدم ورود یافته های علمی به کشاورزی است  که از طریق فاصله عملکردی تولید در کشاورزی قابل لمس است.


ذکریا محمدیاران با اشاره به فاصله عملکردی کشاورزی نوین و معمولی افزود:میانگین تولید گندم در استان سه تن است در حالی که کشاورزان پیشرو تا ده تن نیز برداشت دارند و این فاصله عملکردی به خاطر ورود یافته های علمی است.


محمد یاران با تاکید این که اولویت اصلی استان کشاورزی است و ۴۶ درصد از ظرفیت استان به حوزه کشاورزی اختصاص یافته افزود: در طرح همگام با کشاورز نیز تلاش شده از ظرفیت مهندسین کشاورزی به نحو احسنت استفاده شود و اتصال کشاورز و مهندسین کشاورزی به نفع توسعه استان و کاهش عملکردی  محصولات کشاورزی استان خواهد بود.


مسوول سازمان بسیج جامعه کشاورزی خراسان شمالی اظهار کرد:امیدواریم بتوانیم شعار جهش تولید که توسط رهبرمعظم انقلاب در سال99 نامگذرای گردیده است به جامع عمل برسانیم که این امر با استفاده از ظرفیت بی نظیر بسیج وبا روحیه انقلابی بسیجیان امکان پذیر خواهد بود.


محمد یاران به تحت پوشش قرار دادن ۵۰۰روستا استان اشاره کرد که ۱۲۰مربی در ۳محصول استراتژیک گندم،جو و کلزا تلاش شده از ظرفیت مهندسین در جهت علمی سازی کشاورزی وتحقق اتصال علم وعمل اتفاق بیفتد.


به گفته وی یکی از چالش هایی که در اینده در صورت عدم تمرکز به ان وسرمایه گذاری اتفاق خواهد افتاد امنیت عذایی خواهد بود که لذا نیازمند توجه جدی مسئولین به قانون گذاری مناسب وحمایت از کشاورزان در جهت تداوم واستمرار در کشاورزی خواهد بود.

زمان انتشار: دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۸:۲۴

شناسه خبر: 90907

مطالب مرتبط :
کشاورزی

رئیس جهاد کشاوری شهرستان اسفراین: توانستیم راندمان آبیاری را از ۳۰درصد به ۶۵درصد افزایش دهیم/۹۵ درصد کشاورزان خراسان شمالی دیپلم به پایین هستند

جلسه هم افزایی هماهنگی اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز در جهاد کشاورزی شهرستان اسفراین برگزار شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب