سومین مرحله اهدای خون توسط بانوان بسیجی سمنان؛

به رنگ اهدای خون به وقت خدمت عاشقی

به یمن پاسداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس ؛ سومین مرحله از اقدام جهادی و خدمت رسانی اهدای خون توسط بانوان بسیجی در سمنان به انجــام رسید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری - استان سمنان؛بسیج و نیروهای خدوم این تشکل مردمی و خالص متعلق به آحاد جامعه و تمام کسانی است که به این آب و خاک تعلق دارند.بسیج یکی از مؤثرترین عوامل انسانی، با توانمندی ها و ظرفیت های بی شمار است، بسیج و بسیجیان در عرصه های مختلف همواره در سه دهه گذشته منشأ فعالیت ها و خدمات گوناگونی بوده است.

نقش و کارکردهای بسیج در عرصه های امنیتی و دفاعی، سیاسی و اجتماعی، اقتصادی و سازندگی، فرهنگی، امدادی و بهداشتی و... با توجه به عمق و گستره سازمانی در سراسر کشور و فراگیری اقشار، اصناف و آحاد مختلف جامعه، در تمامی عرصه هایی که به او میدان فعالیت داده شد، کارآمدی خود را در آن عرصه ها با صداقت و خلوص و شایستگی نشان داده است.

و اما در روزهایی که سیاهی وحشت ویروس کرونا در کشور سایه انداخته و بسیاری از افراد را درگیر خود ساخته خدمت در بسیج به رنگ و بوی دیگری درآمده است.

با اعلام وزارت بهداشت و درمان مبنی بر خیز سوم شیوع ویروس کرونا در کشور انتظار می رود مردم مشارکتی بیش‌ازپیش برای مبارزه با کرونا داشته باشند.از ابتدای شیوع این ویروس منحوس پویش‌ها و طرح‌های مختلفی از سوی اقشار و نهادها و سازمان‌های مختلف اجرا شده که یکی از آن‌ها طرح «اهدای خون» است که بسیجیان و مردم انقلابی جلودار این پویش شده و هستند.

بسیج جامعه زنان استان سمنان نیز مانند سایر اقشار بسیج در این امر شرکت فعال و پررنگی داشته و با حضور موثر در این پویش سهم خود را از خدمت به مردم تقدیم داشته است.سومین مرحله از پویش اهدای خون بتازگی توسط تعدادی از بانوان بسیجی اجرا گردید.

در همین رابطه عفت دیابی رئیس بسیج جامعه زنان استان سمنان اظهارداشت:بانوان پاسدار و بسیجی بسیج جامعه زنان استان سمنان از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز که سومین مرحله اجرای طرح «اهدای خون» است، مشارکتی داوطلبانه و مطلوب داشته‌اند.

وی افزود: سومین مرحله اجرای طرح اهدای خون امروز با حضور شیر زنان کویر در مراکز انتقال خون در سراسر استان سمنان به‌صورت هم‌زمان به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس برگزار شد.

رئیس بسیج جامعه زنان استان سمنان افزود: این طرح یک طرح کشوری است و تا پایان سال نیز ادامه خواهد داشت.

دیابی خاطرنشان کرد: اقدامات دیگری نیز بسیج جامعه زنان استان سمنان در راستای مقابله با کرونا از ابتدای شیوع این ویروس نظیر تهیه و توزیع ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی‌کننده و تهیه بسته‌های معیشتی ویژه نیازمندان و آسیب دیدگان از شیوع کرونا انجام داده است و این رویه همچنان ادامه دارد.

وی در پایان اضافه ساخت: و چه‌کار خیری بالاتر از اینکه انسان «خون» این مایه حیات و زندگی را به جان بیماری که نیازمند به آن است، اهدا کند.

انتهای متن/ص

زمان انتشار: دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۸:۲۳

شناسه خبر: 90923

مطالب مرتبط :
۲۲۵

از زبان رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان مطرح شد؛

سمنان| آغاز تزریق واکسن آنفولانزا برای گروه های پرخطر

دکتر دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان:تزریق واکسن آنفلوآنزا در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی این استان برای گروه‌‎‌های پرخطر آغاز شد.

انتقال خون اهدای خون

با اهدا خون، زندگی را به اشتراک بگذاریم

رئیس انتقال خون شهرستان فسا گفت: به اهداکنندگان خون تضمین می دهیم که هیچگونه تهدیدی برای انتقال خون نخواهند داشت و با رعایت کامل پروتکل ها خون از متقاضیان گرفته می شود.

اهدا

فرمانده سپاه جهرم:

نیاز به خون و فرآورده‌ های خونی یک نیاز مداوم و همیشگی است

فرمانده سپاه جهرم گفت: اهدای خون یکی از حرکت‌های خداپسندانه و خیرخواهانه‌ای است که در جوامع بشری جاری و ساری است چرا که نیاز به خون یک نیاز همیشگی است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب