خبرگزاری علم و فناوری

بر اساس تحقیقی:

بین مدارهای عصبی مغز با اضطراب شدید، ترس همپوشانی وجود دارد

بر اساس تحقیقی که (۲۱ سپتامبر ۲۰۲۰) در JNeurosci منتشر شد، ترس و اضطراب نشان دهنده هم پوشانی مدارهای مغزی است، این یافته‌ها نیاز به ارزیابی مجدد مدل های موجود را که راهنمای تحقیقات اضطراب هستند، دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ بر اساس تحقیقی که (21 سپتامبر 2020) در JNeurosci منتشر شد، ترس و اضطراب نشان دهنده هم پوشانی مدارهای مغزی است، این یافته‌ها نیاز به ارزیابی مجدد مدل های موجود را که راهنمای تحقیقات اضطراب هستند، دارد.

 

در حالی که "ترس" و "اضطراب" اغلب به جای یکدیگر استفاده می‌شوند، نظریه علمی نشان می‌دهد که آنها با عوامل مختلف و مدارهای مغزی جداگانه متمایز هستند،تصور بر این است که ترس  یک واکنش زودگذر نسبت به یک خطر خاص توسط آمیگدالا کنترل می شود، در حالی که فکر می‌شود اضطراب  یک حالت پایدار و شدید پریشانی در پاسخ به تهدید نامشخص  توسط هسته بستر ترمینال استریا (BNST) تنظیم می‌شود. با این حال، هور و همکاران شواهد جدیدی را نشان می‌دهند که این دو ناحیه مغزی به طور یکسان نسبت به تهدید مشخص و نامشخص حساس هستند.

تیم تحقیق فعالیت مغز را با fMRI (روشی از تصویربرداری تشدید مغناطیسی کارکردی است که برای اندازه‌گیری آن دسته از فعل‌وانفعالات نواحی مغز، که در حالت استراحت اتفاق می‌افتد، به‌کار می‌رود.) اندازه گیری کردند در حالی که افراد انتظار داشتند شوک دردناکی همراه با تصویر و صدای ناخوشایند دریافت کند.

در آزمایش های مختلف، این دو ساختار از نظر آماری پاسخ های که نشان می دهد حالت‌های ترس و اضطراب از یک مجموعه مشترک از هسته های اصلی عصبی بدست می‌اید. این مشاهدات مهم را درمورد مدل راهنمای تحقیق در زمینه زیست شناسی اختلالات عاطفی، موسسه ملی بهداشت روان ایالات متحده انجام داده است.

 

انتهای پیام/

خبرنگار:حسینی مفرد

زمان انتشار: سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۴:۵۷

شناسه خبر: 90931

مطالب مرتبط :
مغز

روشی جدید برای تشخیص مولکول‌های انرژی در مغز

تیم تحقیقاتی مرکز سلامت مغز "دانشگاه تگزاس در دالاس" از طیف نگاری تشدید مغناطیسی (MRS) برای تمایز مولکول های انرژی در مغز بیماران مبتلا به اختلالات شناختی خفیف فراموشی استفاده می کند.

کلاس آنلاین

در گفت و گو با عضو سازمان نظام روانشناسی ایران مطرح شد

چگونگی کاهش استرس فرزندان در زمان برگزاری کلاس های آنلاین/مزایای آموزش مجازی برای کودک بیان شود

عضو سازمان نظام روانشناسی ایران مطالبی را درباره چگونگی کاهش استرس فرزندان در زمان برگزاری کلاس های آنلاین بیان کرد.

امواج مغزی شما در هنگام خواب می تواند تشخیص دهد که افسردگی شما قابل درمان است یا خیر

امواج مغزی شما در هنگام خواب می تواند تشخیص دهد که افسردگی شما قابل درمان است یا خیر

این کشف می تواند جان انسان ها را نجات دهد زیرا بیماران عمیق افسرده دیگر مجبور نیستند مدت طولانی صبر کنند تا درمانی را که برای آنها مفید است پیدا کنند.

الکل

مصرف مشروبات الکلی «مدارهای عصبی مغز» را تغییر می‌دهد

نورون‌های نوروتنسین زیرمجموعه نورون‌های دیگری در ناحیه مغزی آمیگدال هستند که در کنترل اضطراب و ترس نقش دارند. این نورون‌ها معروف به نورون‌های فاکتور آزادکننده «سوماتوستاتین» و «کورتیکوتروپین» هستند. «مک الیگوت» می‌گوید: «آیا این سلول‌ها پس از نوشیدن مقادیر زیاد الکل به مرور زمان تغییر خواهند کرد؟

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب