خبرگزاری علم و فناوری

بازگشایی بزرگترین شهرمشاغل کودک در شیراز

مجموعه شهرنقش کارآزمونیا بعنوان بزرگترین شهرمشاغل کودک در شیرازبا حضور اصحاب رسانه پس از ماه ها بازگشایی شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، سید حسین طباطبایی در تور رسانه ای به مناسبت بازگشایی مجموعه شهرنقش کارآزمونیا اظهار داشت: به منظور کشف استعدادهای کودکان جهت جلوگیری از انحراف آن ها و پس از برگزاری چندین دوره مشاوره در زندان عادل آباد به فکر تاسیس یک مرکز برای استعدادیابی کودکان و آموزش مهارت به آن ها افتادیم.

وی ادامه داد: برای گرفتن نتیجه مطلوب در دنیای امروز باید آموزش ها را نسبت به گذشته تغییر داده و با شیوه های جدید مهارت های مختلف را به کودکان یاد داد.

مدیر مجموعه شهرنقش کارآزمونیا با اشاره به آنالیز و بررسی هر کودک با حضور در هر غرفه عنوان کرد: این مجموعه در حدود 30 غرفه داشته و کودکان می توانند بیش از 30 شغل مختلف را تجربه نمایند.

وی با بیان اینکه برای اولین بار در دنیا برای یک شهر مشاغل کودک سناریوی داخلی نوشته شده، بیان کرد: یکی از ویژگی های برجسته ما که شاید بتوان گفت برای اولین بار در دنیا می باشد، سنجش فاکتورهای هوش هیجانی در کودکان است که شامل مواردی همچون مدیریت، کار تیمی، کنترل بحران و همدلی می شود.

طباطبایی با بیان اینکه غرفه‌های ما به دو دسته هزینه زا و درآمدزا تقسیم می شوند، متذکر شد: در سایر مجموعه‌های سطح کشور کودکان برای هر غرفه باید مبلغی جداگانه هزینه کنند اما در مجموعه شهرنقش کار آزمونیا تنها هزینه ورودی پرداخت می‌شود و کودک باید خود با حضور در غرفه درآمدزا، هزینه استفاده از غرفه‌های هزینه‌زا را درآورد.

وی با تاکید بر اینکه در این مکان کودکان علاوه بر یادگیری، بازی کرده و هویت نیز پیدا می‌کنند، اظهار داشت: در این مجموعه به‌راحتی می‌توان فرهنگ‌های مختلف همچون کمک کردن و ایثار را به کودکان آموخت.

به گفته وی مجموعه شهرنقش کارآزمونیا از تیرماه 1398 تاسیس شده اما آموزش و پرورش در راه این تاسیس و راه اندازی سنگ اندازی های بسیاری داشته است.

این استاد دانشگاه متذکر شد: هزینه هرکودک چهار ساله تا ۱۴ ساله برای حضور در این مجموعه که چهار ساعت و نیم به طول می‌انجامد به همراه آنالیز و بررسی عملکرد وی، ۱۰۰ هزار تومان است.

 

در ادامه اصحاب رسانه و جمع حاضر از غرفه های مجموعه مذکور بازدید کردند.

 

خبرنگار: احسان ایوبی

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 90938

مطالب مرتبط :
بیمار کرونایی

در شیراز؛

اولین سامانه جامع ثبت اطلاعات کووید ۱۹ در کشور

اولین سامانه جامع ثبت اطلاعات کووید ۱۹ در کشور به منظور جمع آوری اطلاعات بیماران و فوتی های ناشی از این ویروس منحوس در دانشگاه علوم پزشکی شیراز راه اندازی شده است.

زنان باردار و کرونا

درگفتگو با علم و فناوری مطرح شد؛

شرایط و نکات لازم برای زنان باردار در شرایط کرونا

رئیس اداره مامایی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: زنان باردار هم مانند سایر افراد جامعه احتمال آلودگی و به ویروس کرونا دارند ، ولی ما تاکید بیشتری برمحافطت در زنان باردار در برابر این ویروس داریم، عوارض کرونا ممکن است سلامت مادر باردار و جنین را بیشتر تحت تاثیر قرار می دهد .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب