با اهدا خون، زندگی را به اشتراک بگذاریم

رئیس انتقال خون شهرستان فسا گفت: به اهداکنندگان خون تضمین می دهیم که هیچگونه تهدیدی برای انتقال خون نخواهند داشت و با رعایت کامل پروتکل ها خون از متقاضیان گرفته می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در فسا، صبح امروز رزمایش مومنانه نذر خون توسط بسیجیان همراه با خانواده بسیج و جامعه زنان شهرستان فسا برگزار گردید.

 

خانم تقواطلب، مسئول جامعه زنان شهرستان فسا در این رابطه بیان نمود: جمعی از خواهران بسیجی همراه با خانواده به پایگاه انتقال خون آمدند تا با اهدای خون به همنوعان خود حیاتی دوباره ببخشند.

 

سید جلال الدین اشرف منصوری نیز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری گفت: پایگاه انتقال خون فسا یکی از پایگاه های با قدمت استان فارس که بیش از  ۳۰ سال سابقه تاسیس دارد، پایگاه انتقال خون شهرستان فسا و بیمارستان های شریعتی، ولیعصر، سروستان، استهبان، نیریز و بیماران خاص (که بیش از  ۴۰۰ نفر که هر کدام از این افراد هر دو هفته دو واحد خون مصرف دارند.)  تحت پوشش ما هستند.

 

وی ادامه داد: یکی از اتفاقات خوبی که برای ما افتاده راه انداختن سردخانه منهای ۴۰ درجه و مثبت ۴ درجه می باشد، ظرفیت سردخانه  منهای ۴۰ درجه بیست هزار تا سی هزار نگهداری فرآورده و ظرفیت سردخانه مثبت ۴ درجه حداقل پنج هزار تا شش هزار تا نگهداری خون می باشد.

 

 رئیس انتقال خون شهرستان فسا در ادامه بیان نمود: با توجه به شرایط کمبود خون  میزان تیم های سیار را فعال تر کردیم، در طول هفته حداقل سه روز  به شهرهای سروستان، نی ریز، استهبان و همچنین حومه اطراف شهرستان فسا تیم سیار ارسال می کنیم تا بتوانیم خون مورد نیاز این چند بیمارستان را تامین کنیم.

 

وی درخصوص میزان مصرف خون عنوان کرد: میانگین نیمه اول سال حدود پنج شش هزار تا واحد خون داشتیم ولی باشرایط کرونا  سی هزار واحد خون شده است.

 

وی اضافه کرد: باتوجه به شرایط کرونایی در شهرستان مردم مراجعه کمتری برای اهدای خون دارند و توصیه می شود  با وضعیت بحرانی خون  ما تضمین می کنیم به اهدا کننده های خون شرایط از نظر بیماری های عفونی و کرونایی امن و اهدا کنندگان با ماسک و کاملا محیط ضدعفونی و گند زدایی می شود و این اطمینان خاطر می دهیم که محیط ما کاملا امن و سالمی است.

 

وی بیان کرد: امیدواریم با عنایت خداوند وائمه اطهار (ع) هرچه سریع تر ویروس منحوس کرونا از کشور ما و دیگر کشورها دور شود و بیماران هر چه سریع تر سلامتی خود را به دست آورند.

 

اشرف منصوری در پایان گفت: با توجه به سطح ارتقأ سیستم های درمانی پایگاه انتقال خون فسا با قدمت  استان فارس و یکی از پایگاه های پیشکسوت که بیش از  ۳۰ سال سابقه دارد و متاسفانه از نظرساختمانی و تجهیزاتی محروم مانده و باید ایمن سازی شود، از نماینده محترم، مسئولین محترم و خیرین عزیز درخواست داریم که کمکی برای ساختمان جدید انجام دهند.

 

خبرنگار: زینب حق گو

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۴:۰۱

شناسه خبر: 90943

مطالب مرتبط :
۰

اولین قاضی که مجازات جایگزین حبس را در فسا پایه ریزی کرد

خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری فارس با اولین قاضی که به جای حبس کیفرهای جایگزین از جمله خدمات عمومی رایگان و کمک های عام المنفعه را در فسا پایه گذاری کرد ، گفتگو نموده است.

۲۲۵۸۵

سومین مرحله اهدای خون توسط بانوان بسیجی سمنان؛

به رنگ اهدای خون به وقت خدمت عاشقی

به یمن پاسداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس ؛ سومین مرحله از اقدام جهادی و خدمت رسانی اهدای خون توسط بانوان بسیجی در سمنان به انجــام رسید.

ساعت

چرا ساعت را در در زمان‌هایی خاص به جلو یا عقب می‌کشیم؟

امشب (یکشنبه ۳۰ شهریور ماه) ساعت ۲۴ ساعت رسمی کشور یک ساعت به عقب بر می گردد.

۰

حضور دانش آموزان در مدارس فسا الزامی نیست

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان فسا گفت: ما به نگرانی خانواده ها احترام می گذاریم و آن ها مختار هستند آموزش های حضوری و یا غیر حضوری را انتخاب کنند .

ص

اهدای پلاسمای خون برای نجات بیماران کرونایی

مدیر کل انتقال خون استان یزد از بهبودیافتگان کرونا خواست برای نجات سایر بیماران مبتلا به این بیماری پلاسمای خون خود را اهدا کنند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب