خبرگزاری علم و فناوری

علم و فناوری گزارش می دهد؛

مراسم تقدیر از افتخار آفرینان مسابقات جهانی AZS۲۰۲۰ در زنگ مقاومت اصفهان برگزار شد+عکس

در نخستین روز از مهر ماه ۱۳۹۹، آیین نواختن زنگ چهلم (زنگ مقاومت) و مراسم تقدیر از افتخار آفرینان مسابقات جهانی علوم و تکنولوژی azs۲۰۲۰ با حضور خانواده معظم شهدا، ایثارگران و آزادگان در دبیرستان شاهد حضرت زینب سلام‌الله علیها واقع در ناحیه ۳ استان اصفهان برگزار شد.

گروه دانش خبرگزاری علم و فناوری - در نخستین روز از مهر ماه ۱۳۹۹، آیین نواختن زنگ چهلم (زنگ مقاومت) و مراسم تقدیر از افتخار آفرینان مسابقات جهانی علوم و تکنولوژی azs2020  با حضور خانواده معظم شهدا، ایثارگران و آزادگان در دبیرستان شاهد حضرت زینب سلام‌الله علیها واقع در ناحیه ۳ استان اصفهان برگزار شد.

در این مراسم که به مناسبت گرامی داشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس برگزار شد، سرتیپ پاسدار مجتبی شیروانیان رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اصفهان، محمد اعتدادی مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان، خالد گمارمسئول جهاد علمی سپاه حضرت صاحب الزمان (عج) ، علیرضا سلیمی دبیرکل جشنواره بین المللی اختراعات و نوآوری خیام، معاون سیاسی و امنیتی استاندار اصفهان، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان ، مدیر و مسؤلین ناحیه سه حضور داشتند که طی آن پس از اجرای برنامه های دانش‌آموزی و تجلیل از حاجیه خانم تابش مادر سردار شهید حاج حسین خرازی زنگ چهلمین سالگرد دفاع مقدس نواخته شد

.

مدیر کل مرکز حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس نیز در این آیین گفت: امروز دانش آموزان ستون‌های اصلی این نظام هستند که با الگو گرفتن از ۳۶ هزار دانش آموز شهید دوران دفاع مقدس نقش مهمی در آبادانی و سربلندی این سرزمین دارند.
سردار مجتبی شیروانیان افزود: اگر امروز درس مقاومت به خوبی به نسل جوان انتقال داده شود جوانانی همچون شهید حججی پرورش می‌یابند.
وی گفت: اگر امروز تهدید‌ها را به فرصت تبدیل کرده ایم به خاطر رشادت‌ها و خون‌هایی است که در این راه برای حفظ این آب و خاک ریخته شده است.

سپس در این مراسم مهرداد سلیمانی نماینده سازمان مالکیت معنوی اختراعات جهان در اصفهان افزود: امروز شاهد افتخار آفرینی 8 تیم از دانش آموزان اصفهانی در جشنواره جهانی علوم و تکنولوژی  AZS2020 که با حضور 23 کشور جهان و 436 طرح در تاریخ 20 تیر الی 20 مردادماه به صورت آنلاین برگزار گردید هستیم.

سلیمانی افزود: روحیه خودباوری و حرکت به سمت نوآوری‌های فنی و علمی از سرمایه‌های دوران دفاع مقدس می باشد. در همان دوران دفاع مقدس هنگامی که شهرهای ایران هدف موشک‌های دشمن بود و هیچ کشوری به ما موشک و تجهیزات نمی داد، شهید طهرانی مقدم و دوستان وی، صنایع موشکی را پایه‌گذاری کردند و توانایی کنونی موشکی، نتیجه همان روحیه خودباوری و حرکت علمی آن زمان است.

وی خاطرنشان کرد: جرأت انجام کارهای به‌ظاهر نشدنی و ارتقای سرمایه انسانی کشور باید از همین ابتدا فرهنگ سازی شود  و فضایی مناسب جهت بروز و شکل گیری استعداد و شخصیت دانش آموزان شکل گیرد.

در این دوره از مسابقات، پریا کریمی، فاطمه شریفی، سید مهدی امی مدال طلا و کارین قاسمی و مهدی قاسمی مدال نقره و دلارام مومنی، مبینا شریفی، ریحانه کریمی، عسل علامت ساز، مهرانا قنواتی و آنیتا موذنی مدال برنز خود را از مسئولین استانی دریافت کردند.

انتهای پیام /

خبرنگار : سجاد عبدلی

 

زمان انتشار: سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۵:۰۰

شناسه خبر: 90947

مطالب مرتبط :
عکس

مایکروسافت اعلام کرد؛

سرورهای مرکز داده زیر آب هشت برابر مطمئن‌تر از سرورهای روی زمین هستند + فیلم

روز گذشته شرکت مایکروسافت دیتاسنتر پروژه «ناتیک» که با استفاده از زیردریایی در آب‌های اقیانوسی قرار داده شده است را از دریا خارج نمود ؛ محققان این شرکت اعلام نموند میزان سلامت دیتاسنتزها این پروژه نسبت به خشکی ها، هشت برابر بیشتر است.

کووید۱۹ می تواند سل نهفته را فعال کند

ابراز نگرانی فرامرز والافر متخصص ژنومیک و محقق سل؛

کووید۱۹ می تواند سل نهفته را فعال کند/ / ۵۲۵ هزار مرگ در سال ۲۰۲۱

فرامرز والافر متخصص ژنومیک و محقق سل،استاد دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه ایالتی سن دیگو در خصوص ارتباط نگران کننده ای سل با ویروس کرونا هشدار داده و اعلام کرده: کووید۱۹ می تواند سل نهفته را فعال کند. همچنین یک بررسی جدید توسط شبکه های جامعه مدنی جهانی می گوید: ۵۲۵ هزار مرگ سل از بیماری همه گیر کرونا در سال ۲۰۲۱ اتفاق می افتد.

رفع اختلالات اپراتورها تا ۳ روز آینده

رفع اختلالات اپراتورها تا ۳ روز آینده

با توجه به بروز اختلال در شبکه اینترنتی مدیرکل نظارت بر خدمات ارتباطی رگلاتوری افزود: این اختلالات به دلیل افزایش ظرفیت بوده است و تا سه روز آینده ارتباطات به حالت عادی خودش باز میگردد

همدان

علم و فناوری گزارش می دهد؛

دهمین دوره آموزش پرسشگری در استان همدان برگزار شد+فیلم و عکس

دهمین دوره کارگاه آموزش پرسشگری استان همدان با حضور ۵۰ داوطلب از ۸ شهرستان ، به مدت دو روز کاری در ۲۶ و ۲۷ شهریورماه در مرکز آموزشی ابوذر این شهرستان برگزار شد .

شرکت بیش از ۴۰۰ نفر در جشنواره ایده پردازی تعلیم و تربیت در دوران کرونا

مسئول علمی و پژوهشی بسیج فرهنگیان خراسان جنوبی خبرداد:

شرکت بیش از ۴۰۰ نفر در جشنواره ایده پردازی تعلیم و تربیت در دوران کرونا

خواجه گفت: ۴۰۴ نفر از فرهنگیان خراسان جنوبی در «جشنواره ایده پردازی تعلیم و تربیت در دوران کرونا»شرکت که از این تعداد ۲۸۱ نفر ایده خود را ثبت کرده اند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب