خبرگزاری علم و فناوری

یک مهرماه روز جهانی بدون خودرو

یک مهر روز جهانی بدون خودرو در منطقه ۱۷ تهران با حضور دوچرخه سواران برگزار گردید

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران؛ صبح روز سه شنبه یکم مهرماه مطابق با تقویم جهانی که روز جهانی بدون خودرو نامگذاری شده است در منطقه ۱۷ تهران با حضور دوچرخه سواران برگزار گردید .
در این راستا شهرداری منطقه ۱۷ تهران با حضور دبیر فدراسیون دوچرخه سواری و اعضای تیم ملی نوجوانان پس از غبار روبی و قرائت فاتحه بر مزار شهیدان گمنام واقع در بوستان زمزم افتتاح مسیر ویژه دوچرخه سواری این بوستان  به طول بیش از ۱۳۰۰ متر اقدام نمودند.
از اقداماتی که در این روز انجام گردید می توان به : آموزش تخصصی دوچرخه‌سواری و انجام آزمون مهارتی در رده مدیران و کارمندان منطقه ۱۷  که با حضور شهردار و کادر فنی فدراسیون دوچرخه سواری کشور در پارک آموزش ترافیک شهرداری منطقه ۱۷ تهران انجام گردید اشاره کرد.
و پس از مذاکره و تصمیم گیری های پی در پی قرار بر این شد تا نخستین مجموعه پیست های دوچرخه سواری: race ،   b.m.x ، freestyle و pomp thraces  در سطح برگزاری مسابقات جهانی در محدوده منطقه ۱۷ تهران احداث گردد.

اتمام خبر/

                                                                                               

                                                                                             خبرنگار:علیرضا یزدی نژاد

                                                                                           http://stnews.ir/p=88642

زمان انتشار: چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۸:۲۰

شناسه خبر: 90951

مطالب مرتبط :
لاستیک

ساخت نوعی لاستیک که مشکل پارک کردن خودر در فضاهای کوچک را برای همیشه حل می کند!

به تازگی نوعی لاستیک و رینگ خودرو با نام "Liddiared Wheels " ساخته شده است که به صورت خودکار می تواند به صورت ۳۶۰ درجه حرکت کند که با استفاده از آن در کوچکترین فضاها نیز شما می توانید خودرو خود را پارک نمایید .

افتتاح پروژه های متعدد در هفته دفاع مقدس توسط شهرداری فیروزکوه

افتتاح پروژه های متعدد در هفته دفاع مقدس توسط شهرداری فیروزکوه

به گفته شهردار فیروزکوه در هفته دفاع مقدس چند پروژه توسط شهرداری فیروزکوه افتتاح خواهد شد و پل معبر ۱۸ متری پس از تکمیل عملیات اجرایی زیرسازی و آسفالت مسیر دسترسی پل در طرفین محله برای برداری خواهد رسید

افزایش چشمگیر صادرات نفت ایران در شهریور ماه

افزایش چشمگیر صادرات نفت ایران در شهریور ماه

با توجه به تحریم‌های غیرقانونی آمریکا علیه کشور ایران صادرات نفت این کشور در ماه سپتامبر با وجود تمام تحریم ها افزایش چشمگیری داشته است

دوچرخه

ساخت دوچرخه هوشمندی که می تواند به صورت خودکار حرکت کند!

به تازگی محققین نوعی دوچرخه خودران با نام "Free-wheeling" ساخته اند که با کمک هوش مصنوعی و بدون نیاز به سرنشین می تواند حرکت کند.

کووید۱۹ می تواند سل نهفته را فعال کند

ابراز نگرانی فرامرز والافر متخصص ژنومیک و محقق سل؛

کووید۱۹ می تواند سل نهفته را فعال کند/ / ۵۲۵ هزار مرگ در سال ۲۰۲۱

فرامرز والافر متخصص ژنومیک و محقق سل،استاد دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه ایالتی سن دیگو در خصوص ارتباط نگران کننده ای سل با ویروس کرونا هشدار داده و اعلام کرده: کووید۱۹ می تواند سل نهفته را فعال کند. همچنین یک بررسی جدید توسط شبکه های جامعه مدنی جهانی می گوید: ۵۲۵ هزار مرگ سل از بیماری همه گیر کرونا در سال ۲۰۲۱ اتفاق می افتد.

رفع اختلالات اپراتورها تا ۳ روز آینده

رفع اختلالات اپراتورها تا ۳ روز آینده

با توجه به بروز اختلال در شبکه اینترنتی مدیرکل نظارت بر خدمات ارتباطی رگلاتوری افزود: این اختلالات به دلیل افزایش ظرفیت بوده است و تا سه روز آینده ارتباطات به حالت عادی خودش باز میگردد

توزیع واکسن آنفولانزا از ۶ مهر برای ایثارگران و خانواده شهدا رایگان می باشد

توزیع واکسن آنفولانزا از ۶ مهر برای ایثارگران و خانواده شهدا رایگان می باشد

ایثارگران ، خانواده شهدا و جانبازانی که سن آنها بیش از ۶۰ سال است با هماهنگی مراکز بهداشت نسبت به دریافت واکسن آنفولانزا در منازل خود از چشم ماه اقدام نمایند

دوچرخه سواری

چهار کلاه ایمنی جالب و عجیبی که برای دوچرخه سواری ساخته شده است !

استفاده از دوچرخه علارغم پایین بودن سرعت حرکت می تواند در صورت تصادف صدمات جبران ناپذیری برای افراد به بار بیاورد؛ در ویدئو زیر می تواند ۴ کلاه ایمنی جالب و عجیبی که برای محافظت از سر دوچرخه سواران ساخته شده است را مشاهده نمایید .

دوچرخه

ساخت نوعی دوچرخه که مجهز به دستگاه تردمیل است !

به تازگی نوعی دوچرخه به نام "lopifit" ساخته شده است که مجهز به دستگاه تردمیل است و کاربران به جای رکاب زدن می توانند با قدم زدن بر روی آن دوچرخه خود را کنترل نمایند.

دوئچرخه

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت دوچرخه الکتریکی تاشو که به راحتی در کوله پشتی جا می شود + فیلم و عکس

به تازگی محققان ژاپنی موفق به ساخت نوعی دوچرخه تاشو گردیده اند که به راحتی می توان زمان هایی که قصد استفاده از آن را نداریم در کوله پشتی خود قرار دهیم و مانع به سرقت رفتن آن شویم .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب