خبرگزاری علم و فناوری

در گفتگوی با مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه انصارالرضا(ع) مطرح شد:

​برگزاری سیزدهمین لیگ علمی" پایا" ویژه دانش آموزان بسیجی در سه مرحله

​امانتی : سیزدهمین لیگ علمی پایا با عنوان " جنبش علمی دانش آموزان، نهضت نرم افزاری و تمدن جدید اسلامی " ویژه دانش آموزان برگزار می شود.

محسن امانتی در گفتگوی با خبرگزاری علم و فن آوری از خراسان جنوبی بااشاره به اینکه" جنبش علمی دانش آموزان، نهضت نرم افزاری و تمدن جدید اسلامی " ویژه دانش آموزان بسیجی اظهارداشت: پس از برگزاری 12 دوره لیگ علمی پیشگامان ایران اسلامی(پایا) در سطح کشور و بین المللی سیزدهمن دوره لیگ علمی پایا در سال جاری برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به دستورالعمل های سیزدهمین دوره لیگ علمی پایا گفت: ثبت نام سیزدهمین دوره این رقابت ها ویژه بسیج دانش آموزی استان، حوزه هاو واحد های مقاومت بسیج دانش آموزی سراسر کشور برگزار می گردد.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی افزود: لیگ علمی به صورت گروهی ویژه پایه ششم ابتدایی،دوره اول متوسطه در رشته های علوم ریاضی، تجربی و انسانی رشته های علوم رایانه، برنامه نویسی و کارآفرینی در مقطع اول متوسطه و مقطع دوم متوسطه برگزار می شود که 5نفر از دانش آموزان به صورت یک تیم به سوالات مربوطه پاسخ خواهند داد.

ایجاد تفکر خلاق و تقویت انگیزه وهوش از اهداف لیگ علمی پایا است

وی تاکید کرد: گسترش سطوح خدمت رسانی بسیج دانش آموزی در عرصه علمی، فراگیر نمودن آموزش های یکسان و برابر، اشاعه فرهنگ کار گروهی، بومی سازی آموزش های مجازی و مدلهای آموزشی،تطبیق آموزش های نوین با فرهنگ ملی و اسلامی، ایجاد تفکر خلاق و تقویت انگیزه و هوش و خودباوری در بین اعضای تیم ها از اهداف کیفی این لیگ است.

امانتی هدف اصلی لیگ پایا را ارتباط بین علوم پایه و تقویت دان شآموزان در تبدیل به قدرت علم به عمل دانست و افزود: ترویج روحیه پژوهش گری و پرسش گری ،هدایت دانش آموزان در مسیر تحقیق و پژوهش و طراحی لیگ پژوهشی و کارآفرینی در کنار لیگ علمی از دیگر اهداف لیگ پایا در بین دانش آموزان است.

برگزاری لیگ علمی پایا به صورت مقدماتی، نیمه نهایی و نهایی

وی با بیان اینکه لیگ علمی پایا به صورت مقدماتی، نیمه نهایی و نهایی یا بین المللی برگزار می شود ، عنوان کرد: این لیگ به صورت شهرستانی، استانی و کشوری است.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه انصارالرضا(ع) یادآورشد: ارائه محتوای آموزشی مجازی، برگزاری آزمونهای مرحله مقدماتی،نیمه نهایی و نهایی و اعلام نتایج آن، برگزاری دوره های مجازی و آماده سازی دانش آموزان در مرحله نهایی و حضور و تقدیر از مدال آوران در مرحله نهایی از جمله زمان بندی ارائه خدمات لیگ پویا است.

وی با اشاره به نحوه ثبت نام در لیگ علمی پایا گفت: این ثبت نام به صورت آنلاین انجام و هزینه دانش آموزان علاقمند برای شرکت در این لیگ علمی مبلغ 100هزار تومان پرداخت کنند.

انتهای پیام/ 

زمان انتشار: چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۲:۵۸

شناسه خبر: 90952

مطالب مرتبط :
۱

اعزام جهادی تیم های پزشکی به مناطق کم برخوردار استان یزد

جانشین سازمان بسیج جامعه پزشکی استان یزد از اعزام تیم پزشکی متخصص به مناطق کم برخوردار استان یزد خبر داد.

«نوجوان بوشهری» منتشر شد/،  اولین نشریه‌ای که تماما توسط دانش‌آموزان تهیه و تنظیم شد

برای اولین بار در سطح کشور:

«نوجوان بوشهری» منتشر شد/، اولین نشریه‌ای که تماما توسط دانش‌آموزان تهیه و تنظیم شده است

بسیج دانش آموزی شهید فهمیده استان بوشهر، اولین نشریه الکترونیکی به نام «نوجوان بوشهری» با هدف ارتقا سطح فرهنگی اجتماعی و علمی دانش آموزان منطقه منتشر کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب