خبرگزاری علم و فناوری

به زودی محقق می شود :

مریخ نورد رباتیک MoonRanger به دنبال آب در ماه

کاوشگر رباتیک موسوم به MoonRanger که قرار است در ۷ دسامبر ۲۰۲۲ به فضا پرتاب شود، اکنون برای جستجوی یخ به قطب جنوب ماه ارسال می شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی و به نقل از newatlas، سال گذشته، ناسا قراردادی را به دانشگاه کارنگی ملون (CMU)  اعطا کرد تا توسعه کامل و ساخت یک مریخ نورد ماه مستقل را به عنوان نمایشگر فناوری و جستجوگر آب انجام دهد. کاوشگر رباتیک موسوم به MoonRanger که قرار است در 7 دسامبر 2022 به فضا پرتاب شود، اکنون برای جستجوی یخ به قطب جنوب ماه ارسال می شود، در حالی که بررسی اولیه طراحی خود را به پایان رسانده است.

http://stnews.ir/provinces/khj/

همانطور که ناسا برنامه آرتمیس خود را برای ایجاد حضور دائمی انسان در ماه افزایش می دهد، بخش عمده ای از این کار اکتشاف کامل سطح و جستجوی منابع حیاتی از جمله یخ و آب خواهد بود. این پروژه شامل ارسال یک کاوشگر رباتیک دیگر به نام VIPER است.

پروژه MoonRanger توسط ویلیام رد ویتاکر، مدیر مرکز رباتیک صحرایی CMU هدایت می شود.

مریخ نورد جدید به اندازه یک چمدان است و تقریباً 40 پوند (18 کیلوگرم) وزن دارد. هرچند سرعت حرکت مریخ نوردان بسیار زیاد است و با اندازه گیری یخ و تهیه نقشه های سه بعدی دقیق از کره ماه، از درجه استقلال بالایی برخوردار می شوند. . از آنجا که MoonRanger برای ارسال مستقیم سیگنال های رادیویی به زمین بسیار کوچک است، داده ها را به طور مستقل جمع آوری کرده و سپس آنها را در ناوشکن Masten بارگذاری می کند و سپس داده ها را برای کنترل ماموریت ارسال می کند.

زمان انتشار: جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹:۴۴

شناسه خبر: 91007

مطالب مرتبط :
ربات

این شرکت به صورت کامل توسط ربات ها کنترل می شود!

شرکت علی بابا به تازگی به منظور افزایش بازده این شرکت ، از ربات ها برای کنترل و اداره امور استفاده می کند.

به گفته چین  وضعیت کاوشگر مریخ تیانوان ۱ پایدار است

به گفته چین  وضعیت کاوشگر مریخ تیانوان ۱ پایدار است

CNSA همچنین هنوز مشخصات موشک مرموز قابل استفاده مجدد خود را که اخیراً بازیابی شده است ، فاش نکرد.

صدای مریخ

ناسا به زودی صدای مریخ را ضبط خواهد کرد+عکس

مریخ نزدیکترین همسایه زمین و چهارمین سیاره در منظومه شمسی است که در مداری طولانی‌تر و با سرعتی کمتر از زمین به دور خورشید می‌چرخد. سیاره بهرام مدت‌ هاست هدف مهمترین ماموریت های ناسا و سایر سازمان های فضایی بوده است. هر یک بار گردش این سیاره به دور خورشید معادل ۶۸۷ شبانه‌روز زمین به درازا می‌کشد و طول شب و روز نیز از کرهٔ زمین کمی طولانی‌تر است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب