خبرگزاری علم و فناوری

برای اولین بار در سطح کشور:

«نوجوان بوشهری» منتشر شد/، اولین نشریه‌ای که تماما توسط دانش‌آموزان تهیه و تنظیم شده است

بسیج دانش آموزی شهید فهمیده استان بوشهر، اولین نشریه الکترونیکی به نام «نوجوان بوشهری» با هدف ارتقا سطح فرهنگی اجتماعی و علمی دانش آموزان منطقه منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ محمد امین خلجی، سردبیر نشریه نوجوان بوشهری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری گفت: با توجه به اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی تصمیم گرفتیم برای فرمانده واحدهای حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی شهید فهمیده تولید محتوای الکترونیکی یا همان نشریه فضای مجازی در دستور کار خود قرار دهیم، اما طی مشورتی که با دوستان و فرمانده بسیج دانش‌اموزی داشتیم سعی کردیم مخاطب هدف ما جامع‌تر شود.

وی افزود: برای ارتقا سطح فرهنگی اجتماعی و علمی دانش آموزان منطقه، این محتوای مجازی را گسترش دادیم این نشریه به صورت انحصاری در این منطقه، توسط گروه ما تولید می‌شود و این محتوا در حوزه‌های مقاومت بسیج دانش آموزی استان بوشهر و حتی استان‌های همجوار نمونه مشابه ندارد.

خلجی با بیان ظرفیت‌ها و استعدادهایی که در بین دانش آموزان وجود دارد گفت: صفر تا صد فرآیند آماده‌سازی این نشریه توسط دانش آموزان و بسیجیان حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی شهید فهمیده شهرستان بوشهر بوده و با افتخار می‌توانم بگویم که این نشریه،  اولین نشریه‌ای در سطح کشور است که توسط دانش‌آموزان تهیه و تنظیم شده است.

وی بیان کرد: محتوای تولیدی این نشریه در جهت تشریح و بازخوانی سخنرانی‌های مقام معظم رهبری و همچنین امام خمینی(ره)، بررسی دقیق گام دوم انقلاب به زبان ساده، بخش ویژه توانمند‌سازی فرمانده واحدها، گزارش‌های خبری، زندگی نامه شهدا، مصاحبه اختصاصی با مسئولین ذی ربط، مطالب ادبی، شعر و داستان، معرفی کتاب‌های ارزشی، اطلاعات عمومی، فناوری و بهداشت و سلامتی بوده است.

خلجی با اشاره به اهمیت این کار اظهار داشت: این نشریه با هدف ایجاد بستری برای معرفی دانش‌آموزان نخبه و نیز انتشار یافته‌های پژوهشی دانش‌آموزان، منتشر می گردد و همچنین در هر صفحه نشریه از سخنان شهدای دانش آموز سطح کشور استفاده می‌شود.

وی تصریح کرد: ما باید بتوانیم از تمامی فرصت‌ها برای نشر ارزش‌های انقلابی استفاده کنیم، به ویژه در حال حاضر که به دلیل شیوع ویروس کرونا، بستر فعالیت فیزیکی کم رنگ شده و اهمیت بستر مجازی دو چندان شده است باید فضای مجازی را به خوبی ساماندهی کنیم.

خلجی در پایان ابراز کرد: از جمله دانش‌آموزانی که در تهیه این نشریه زحمت کشیده‌اند افرادی مانند سینا ناجی و بقیه دانش‌آموزان بسیجی است و ما تمامی دانش آموزان در سطح کشور که به تولید محتوای نشریه علاقه مند هستند، دعوت می‌نمایم تا از طریق پل‌های ارتباطی نشریه با ما همکاری کنند.

نسخه اول این نشریه

مصاحبه کننده: سینا ناجی

انتهای پیام/

خبرنگار:حسینی مفرد

زمان انتشار: جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۴:۲۴

شناسه خبر: 91009

مطالب مرتبط :
روانشناسی عزت نفس/ یک نیاز اساسی انسان برای رشد طبیعی و سالم

معرفی کتاب:

روانشناسی عزت نفس/ یک نیاز اساسی انسان برای رشد طبیعی و سالم

عزت نفس تجربه‌ای است که در عمق وجود اشخاص قرار دارد و نحوه‌ای است که ما در مورد خودمان می‌اندیشیم و احساس می‌کنیم، چیزی نیست که دیگران بخواهند در مورد آن برای ما تصمیم بگیرند.

نانو

نانو ریبن های گرافن متالیزه، سیم هایی را برای تمام الکترونیک های کربنی ایجاد می کند

مهندسان UC Berkeley نانو ریبن های گرافن فلزی ایجاد کرده اند که می تواند به عنوان سیم در همه الکترونیک های کربنی عمل کند.

​برگزاری سیزدهمین لیگ علمی

در گفتگوی با مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه انصارالرضا(ع) مطرح شد:

​برگزاری سیزدهمین لیگ علمی" پایا" ویژه دانش آموزان بسیجی در سه مرحله

​امانتی : سیزدهمین لیگ علمی پایا با عنوان " جنبش علمی دانش آموزان، نهضت نرم افزاری و تمدن جدید اسلامی " ویژه دانش آموزان برگزار می شود.

خانه نخبگان شهرستان دشتستان افتتاح شد

خانه نخبگان شهرستان دشتستان افتتاح شد

نشست و افتتاح خانه نخبگان به میزبانی واحد دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان و با حضور سرهنگ غلامپور فرمانده ناحیه سپاه جواد الائمه شهرستان دشتستان، دیگر مسئولین و اصحاب رسانه برازجان برگزار شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب