خبرگزاری علم و فناوری

به همت کمیته امداد فارس برای مددجویان صورت گرفت؛

برگزاری دوره آموزش خلبانی پهباد سم پاش

اولین دوره آموزش خلبانی پهباد سم پاش برای فرزندان مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی استان فارس برگزار شد .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، اولین دوره آموزش خلبانی پهباد سم پاش برای فرزندان مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی استان فارس برگزار شد .

در  این دوره سه روزه متقاضیان کلیه آموزش‌های تخصصی پرواز را فراگرفته و با اخذ مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری در قالب اسکادران های 3 نفره جهت امور سم پاشی مزارع و باغات مشغول به کار می‌گردند.

سرمایه اولیه جهت خرید پهباد از محل تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد امام خمینی استان فارس پرداخت می‌گردد.

این دوره با اخذ مجوز رسمی از ستاد پدافند غیرعامل و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در فضای باز اجرا شد تا با آموزش مهارت، مددجویان تحت پوشش کمیته امداد بتوانند زمینه کسب و کاری را برای خود فراهم نمایند.

سید اسماعیل جوادی حقیقی در حاشیه این دوره گفت: بکارگیری تکنولوژی‌ های نوین در عرصه کشاورزی در جهت کاهش هزینه تولید و افزایش بهره وری در بخش کشاورزی ضروری است.

وی ادامه داد: استفاده از پهباد برای سم پاشی باعث کاهش در مصرف سموم، آب و همچنین صرفه‌جویی در زمان می ‌شود و این پهباد در مکان‌های سخت گذر کاربرد خواهد داشت.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 91014

مطالب مرتبط :
حسگر

ابداع حسگر کوچک برای ردیابی محیط زیست

محققان دانشگاه واشنگتن یک حسگر کوچک و جدید ساخته اند که می تواند با یک هواپیمای بدون سرنشین کوچک یا حتی پشت حشره حمل شود تا محیط زیست را ردیابی کند.

سید کمال پاکفطرت

سیدکمال پاکفطرت, مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس:

اولویت اول روستاهای فارس اشتغال و کارآفرینی می باشد

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس با ذکر اینکه ثروت بسیاری در روستاها نهفته, خاطرنشان کرد: اولویت اول روستاهای استان فارس در برهه کنونی اشتغال و کارآفرینی می باشد و ما آماده هرگونه همکاری برای افزایش میزان اشتغال و کارآفرینی در روستاها هستیم.

کمیته امداد

تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه های ابلاغی در بخش اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس

سید اسماعیل جوادی حقیقی در گفتگو با علم و فناوری از تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه های ابلاغی در بخش اشتغال کمیته اماد امام خمینی (ره) استان فارس خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب