مهارت‌آموزی از سنین پایین؛ کلید اشتغال‌زایی در بزرگسالی

نوجوان فراشبندی گفت: با یادگیری یک مهارت می توان زمینه ساز اشتغال در آینده را سبب شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فراشبند، مدتی است که در سطح شهر فراشبند تبلیغات برنامه ای کاربردی در حوزه خرید اینترنتی و مارکتینگ را مشاهده می کنیم که توانسته است از استقبال خوبی برخوردار شود.

اپلیکیشن رایا بینگ برنامه ای در محیط اندروید و همچنین ios است که با هدف اجرای پروژه ی شهر هوشمند رایابینگ برای تسهیل امور شهروندی و برطرف کردن غیر حضوری تمامی نیازهای اقشار مختلف جامعه بنیان گذاری شده است.

در همین راستا به سراغ یکی از جوان ترین اعضای تیم پشتیبانی این اپلیکیشن رفتیم و با گفتگویی داشتیم که در ادامه می خوانید:::

سامان پورباقری تنها ۱۴ سال سن دارد و توانسته است با توانایی و برخورداری از دانش روز در بخش گرافیک این نرم افزار فعالیت کند.

 

** * با سلام لطفا بیوگرافی خودتان را مختصر شرح دهید.

من هم سلام عرض می کنم خدمت شما ، بنده سامان پورباقری اهل شهرستان فراشبند و متولد سال ۱۳۸۵ هستم که از سن ۸ سالگی کار با کامپیوتر را از برادر بزرگترم یاد گرفتم و در کنار تحصیل ، آرام آرام با نرم افزارهایی مثل فتوشاپ و تدوین کلیپ آشنا شدم و با ابتدایی ترین ابزار ها ساخت محتواهای گرافیکی را شروع کردم. از سن ۱۲ سالگی سفارشات طراحی پوستر و بنر و لوگو های سطح بالا را بر عهده گرفتم و در کنار آن ها موشن گرافیک ، تدوین و انیمیشن سازی را ادامه دادم و بعد از دو سال با مجموعه ی رایابینگ آشنا شدم و طراحی های شرکت را بر عهده گرفتم.

 

** *  از کجا به کار انیمیشن و گرافیک علاقمند شدید؟

من از همان کودکی با خمیر بازی انیمیشن های کوتاه می ساختم و وقتی که با کامپیوتر آشنایی پیدا کردم به دنبال یادگیری کار با آن رفتم و توانستم که در انیمیشن و کارهای گرافیکی پیشرفت کنم.

 

** *  اولین کارهایی که انجام دادی چه کارهایی بودند؟

اولین کارهای من طراحی لوگو، پوستر و بنرهایی در سطح کیفی مناسب برای یک کمپین حمایتی بود.

 

** * چطور با مجموعه بینگ آشنا شدید؟

روزی یکی از آشنایان به من گفت که در حال ساخت نرم افزاری در حوزه خرید اینترنتی هست و به من درخواست همکاری داد و همکاری ما شروع شد.

 

** * الان در بینگ چه مسئولیتی دارید؟

هم اکنون در تیم طراحی و گرافیک رایابینگ مشغول به فعالیت هستم و مسئول توسعه social media شرکت هستم.

 

** سخن پایانی.

کلیه نوجوانان و جوانان را به یادگیری یک مهارت که به آن علاقه دارند، توصیه می کنم که بتوانند برپایه آن زمینه اشتغال خود را فراهم آورند.

در پایان از شما و مجموعه علمی فناوری بسیج که این فرصت رو در اختیار جوانانی مثل بنده قرار دادید، نهایت تقدیر و تشکر را دارم.

 

گفتگو از محمدجواد باقری

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 91015

مطالب مرتبط :
پهباد کشاورزی

فناوری های نوین در کشاورزی

این قسمت "پهپادها"

کاربردهای پهپادی شامل کشاورزی دقیق، مدیریت جنگلها، مدیریت کود، تخمین عملکرد محصول، مدیریت زراعت، تشخیص بیماری و ....در حوزه کشاورزی است.

سال جهش تولید

منتخب مردم شهرستان های فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین در گفتگو با علم و فناوری عنوان کرد:

اقتصاد مقاومتی؛ شاه کلید حل مسائل اقتصادی کشور/ نقش مهم سه قوه در تحقق شعار جهش تولید/ مهمترین عامل درجهش ناگهانی تولید؛ استفاده از ظرفیتهای مغفول

در گفتگویی تفصیلی با محمدمهدی فروردین، منتخب مردم شهرستان های فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین به ابعاد مختلف شعار سال با عنوان جهش تولید پرداختیم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب