خبرگزاری علم و فناوری

اولین عمل ترمیم و بازسازی سرخرگ در بیمارستان نمازی شیراز

برای اولین بار عمل ترمیم و بازسازی سرخرگ در بیمارستان نمازی شیراز بر روی یک بیمار ۵۶ ساله انجام شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس، باز شیراز در پزشکی خبرساز شد و سرخرگ یک بیمار با موفقیت ترمیم و بازسازی شد.

فوق تخصص جراح عروق بیمارستان نمازی شیراز در توضیح این عمل گفت: این عمل پیچیده و خطرناک برای نخستین بار در بیمارستان نمازی شیراز انجام شده و این اتفاق در شرایط خاص و به صورت اضطراری انجام شده است.

وی با بیان اینکه عمل مورد نظر یک جراحی باز مربوط به آنوریسم بسیار بزرگ توراکوابدمینال می‌شد که با پارگی داخلی عروق توام شده بود، به این معنی بروز گشادی و پارگی سرخرگ آئورت در قفسه سینه و شکم همزمان بروز پیدا کرده بود.

حامد قدوسی جوهری ادامه داد: باتوجه به شرایط بیمار اگر این عمل دیرتر انجام می شد، احتمال فوت وی بسیار بالا بود که به لطف خدا و با انجام به موقع عمل ترمیم و بازسازی سرخرگ وی از مرگ و یا فلج شدن نجات یافت.

وی افزود: در این عمل جراحی چنانچه موارد فوق تخصصی رعایت نشود، امکان فلج شدن هر دو پا و نیز سکته قلبی و نارسایی کلیوی و سیاه شدن روده ها وجود دارد.

قدوسی انجام اینگونه جراحی‌های پیچیده عروق را در کشور نادر دانست و گفت: در بیمارستان نمازی شیراز نیز با توجه به توانمندی و پیشینه موفق گروه جراحی عروق دانشگاه علوم پزشکی شیراز و متخصصان بیهوشی این امکان به وجود آمده تا پیچیده ترین و نادر ترین جراحی‌های دنیا در این مرکز درمانی انجام شود.

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

زمان انتشار: شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۵:۰۰

شناسه خبر: 91017

مطالب مرتبط :
۰۰

به مناسبت دهه فجر؛

پروژه های سلامت بیمارستان نمازی شیراز به بهره‌برداری رسید

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر پروژه های جدید حوزه سلامت بیمارستان نمازی به ارزش ۳۰ میلیارد تومان با حضور جمعی از مسئولان به بهره برداری رسید.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب