رییس بنیاد نخبگان چهارمحال و بختیاری؛

تخصیص موقوفات به مراکز علم و فناوری و جامعه نخبگانی منجر به تقویت اکوسیستم کارآفرینی می شود

رییس بنیاد نخبگان چهارمحال و بختیاری گفت: تخصیص موقوفات به مراکز علم و فناوری و جامعه نخبگانی منجر به تقویت اکوسیستم کارآفرینی و به بار نشستن ایده های نوآورانه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری ؛مجتبی بنیادیان رییس بنیاد نخبگان  چهارمحال و بختیاری گفت: بنیاد نخبگان با اهتمام اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در راستای ترویج فرهنگ علم و فناوری در جامعه جلسات متعددی را برگزار کرده است. ترویج فرهنگ وقف در حوزه علم و فناوری به کمک خیرین و واقفان می تواند مشکلات اشتغال نخبگان را تا حدی برطرف کند که این مهم یکی از شاخصه های توسعه یافتگی جامعه می باشد.

بنیادیان افزود: همکاری های چند جانبه بنیاد نخبگان، اداره کل اوقاف و دستگاه های علمی و پژوهشی استان می تواند در ترویج و اشاعه فرهنگ وقف در عرصه علم و فناوری، تقویت زیرساخت‌های توسعه فناوری و حمایت از مستعدان و ایده پردازان چشم انداز خوبی برای جامعه علمی کشور به همراه داشته باشد.

بنیادیان ابزار امیدواری با آغاز به کار این مجمع می توان به مستعدان برتر و دانشجویان که گاهی برای تبدیل ایده به محصول و تجاری سازی با مشکلات مالی مواجه می شوند کمک و حمایت کرد تا بتوان به نتیجه و هدف مورد نظر رسید.   

بنیادیان خاطر نشان کرد : تخصیص موقوفات به مراکز علم و فناوری و جامعه نخبگانی منجر به تقویت اکوسیستم کارآفرینی و به بار نشستن ایده های نوآورانه خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن امیری مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ضمن ارائه گزارشی در خصوص موقوفات استان چهارمحال و بختیاری گفت: متاسفانه توجه به دانشگاه ها در حوزه وقف علمی بسیار کم می باشد درحالی که فرهنگ وقف علم و فناوری در جامعه می تواند اثرات مثبتی در توسعه پایدار و نخبه پروری داشته باشد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گفت: با توجه به اینکه وقف علمی در استان به خوبی فرهنگ سازی نشده است و هنوز نمود عینی در جامعه پیدا نکرده است لذا برای هدایت خیرین به سمت نیازهای روز علمی به تبلیغات گسترده‌تری نیاز است.

حجت‌الاسلام امیری با اشاره به اینکه وقف می تواند بسیاری از مشکلات جامعه را برطرف کند افزود: باید موقوفات براساس نیاز واقعی جامعه باشد که امروز وقف علمی در راستایی حمایت نخبگان می تواند اشتغال پایدار در جامعه ایجاد کند. به همین منظور اداره کل اوقاف و امور خیریه استان با همکاری بنیاد نخبگان در راستای برنامه ریزی برای گسترش فرهنگ وقف علمی جلسات متعددی را برگزار کرده است و به نتایج خوبی در این ارتباط دست یافته است. راه اندازی دبیر خانه وقف علم و فناوری و تاسیس مجمع خیرین علم و فناوری که امروز شاهد آغاز به کار این مجمع می باشیم، از این نتایج است.  

دکتر سعید کریمی رئیس دانشگاه شهرکرد ضمن ابراز خوشحالی و حمایت از آغاز به کار این مجمع گفت:  ترویج فرهنگ وقف در جامعه نیازمند اهتمام تمام دستگاه های مربوط می باشد و دانشگاه حمایت ویژه ای به این مجمع خواهد کرد.

کریمی خاطرنشان کرد: وقف علمی نسبت به سایر موقوفات در اولویت قرار می‌گیرد که انتظار می‌رود واقفان با توجه به نیاز روز وقف خود را انجام دهند.

اسماعیل پیرعلی رییس پارک علم و فناوری استان گفت: ترویج فرهنگ و تولید محتوا یکی از الزامات وقف علمی در جامعه است. وی افزود: این مجمع باید به صورت پروژه محور عمل کرده و بر افراد برجسته علمی که نیازمند کمک می باشند تمرکز کند.

در پایان نشست اساسنامه مجمع خیرین یاوران وقف توسط اعضای اصلی مجمع جهت همکاری امضاء شد.

 

انتهای پیام/۱۰۲۰

زمان انتشار: شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰:۱۹

شناسه خبر: 91026

مطالب مرتبط :
منزل آیت‌الله یزدی مدرسه علمیه می شود

وقف منزل آیت الله یزدی به مدارس حوزه علمیه

منزل آیت‌الله یزدی مدرسه علمیه می شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه قم از وقف یک منزل مسکونی از سوی آیت‌الله یزدی برای ساخت مدرسه علمیه در قم خبر داد.

گیاهان دارویی

گیاهان دارویی بزرگ ترین ثروت ملی هر کشور

امروزه اهمیت گیاهان دارویی و شناساندن نقش حیاتی آن ها در پیشبرد اهداف ملی، منطقه ای و جهانی برای تحقق سلامت، خودکفایی دارویی، ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی بر کسی پوشیده نیست.

کتاب

ترجمه فارسی کتاب راهنمای مربیگری سطح ۲ و برای اولین بار بر روی فدراسیون جهانی تیراندازی با کمان قرار گرفت

ترجمه فارسی راهنمای مربیگری سطح ۲ در استان چهارمحال وبختیاری منتشر شد

سردار برسلانی

فرمانده لشگر عملیاتی ۲۵ کربلای مازندران:

توانمندی‌های نخبگان عضو بسیج علمی و پژوهشی مازندران قابل تحسین است

فرمانده لشگر عملیاتی ۲۵ کربلای مازندران، گفت: توانمندی‌های نخبگان سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران قابل تحسین بوده و بسیاری از محصولات تولید شده قابلیت کاربردی شدن دارد.

دانش بنیان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس:

هدایت موقوفات و خیرین به سمت کارآفرینی و شرکت های دانش بنیان

حجت الاسلام سید عباس موسوی گفت: استفاده از موقوفات در امور اقتصادی و دانش بنیان موجب افزایش درآمد موقوفات و به دنبال آن، انجام امور خیرخواهانه و اجرای نیت واقفان خیراندیش می‌شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب