خبرگزاری علم و فناوری

محمود نجیمی رزمنده دوران دفاع مقدس گفت؛

ابتکار و خلاقیت بچه های اصفهان «شهید حاج حسین خرازی» شاه کلید شکست حصر آبادان شد

محمود نجیمی رزمنده دوران دفاع مقدس در جمع استادن بسیجی اصفهان با بیان این که اصفهان یکی از ستونهای مهم دفاع مقدس را در کارایی داشت، گفت: ابتکار و خلاقیت بچه های اصفهان «شهید حاج حسین خرازی» شاه کلید شکست حصر آبادان شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، پنج شنبه سوم مهرماه همزمان با سراسر کشور مراسم غبارروبی و عطر افشانی گلزار شهدا در گلستان شهدای اصفهان، استادان بسیجی اصفهان نیز با غبار روبی و نثار شاخه های گل با آرمان های شهدای انقلاب اسلامی و شهید شاخص سال «استاد شهید دکتر مصطفی نیک نژادی» تجدید میثاق کردند و همزمان پای خاطرات دوران دفاع مقدس از زبان استاد رزمند محمود نجیمی نشستند و این رزمنده با بیان این که هیچ استانی مثل استان اصفهان اینگونه رزمند خیز نبود و اصفهان ما یکی از ستونهای مهم دفاع مقدس را در کارایی داشت، برایشان از شهید حاج حسین خرازی و نیروهایش گفت.

 

محمود نجیمی خاطرات  خود را با این جمله که سال اول جنگ سال آوراگی ما بود شروع کرد و گفت: 25 شهر و نیمی از 5 استانهای ما به اشغال دشمن درآمد و متاسفانه عراقی ها رجس خوانی می کردند که می خواهیم بیاییم تهران را بگیریم، صدام در یکی از سخنرانی های خود بارها این حرف را تکرار می کند که ما امپراتوری فارسها را می خواهیم ویران کنیم و بر ویرانه امپراتوری فارس امپراتوری عرب را بر پا کنیم.

 استاد نجیمی با بیان این که اما چی شد که صدام موفق نشد، گفت: جواب این سوال، این دوستانی هستند که به ظاهر زیر خروارها خاک خوابیده اند، می شود در مورد شکست دشمن اینطور گفت دشمن همین مردم، همین بسیجی ها و همین پاسدارها را ندید و اگر ارتشی ها را هم دید کم دید.

وی افزود: دشمن خوب تشخیص داده بود اما مردم، سپاه و بسیجی ها را ندیده بود لذا اینها توی میدان آمدند در کنار دوستان ارتشی ایستادند اولین گامی که برداشتند حضرت امام (ره) گفته بود حصر آبادان باید شکسته شود حصر آبادان را شکستند.

 

اصفهان ما یکی از ستونهای مهم دفاع مقدس را در کارایی داشت

نجیمی در ادامه با اشاره به این که اما بیاییم سر نقش اصفهان خودمان، گفت: اصفهان یکی از ستونهای مهم دفاع مقدس را در کارایی داشت، این را فرماندهان سپاه اذعان می کنند، فرماندهان می گویند در سخت ترین شرایط جنگ هر جا بچه های اصفهان را فرستادیم موفقیت مان تضمین شده بود.

وی افزود: اکثر عملیاتها لشکر اصفهان خط شکن بودند یک لشکر هم را نداشتیم، لشکر 14 امام حسین (ع) را داشتیم به فرماندهی حاج حسین خرازی، لشکر هشت نجف اشرف را داشتیم به فرماندهی شهید احمد کاظمی، لشکر 30 زرهی را داشتیم از تانکهای غنیمتی که 100 دستگاه تان  در عملیات شکست حصر آبادان از دشمن غنیمت گرفتیم، سپاه یک لشکر درست کرد به نام لشکر 30 زرهی به فرماندهی سردار فتح اله جعفری، چند تیپ هم داشتیم.

 

هیچ استانی مثل استان اصفهان اینگونه رزمند خیز نبود 

نجیمی اظهار کرد: هیچ استانی مثل استان اصفهان اینگونه رزمند خیز نبود  لذا 24 هزار شهید دوران دفاع مقدس داریم که بیش از 7 هزار شهید در همین گلستان شهدا به ظاهر زیر خروارها خاک خوابیدند، ما آسایش و آرامش خودمان را مدیون  همین جوانها از جوان چهارده ساله تا پیرمرد هفتاد هشتاد ساله هستیم که حماسه های زیادی را از این دوستان دیدم این را از زبان کسی می شنوید که خودش 16 عملیات در کنار اینها بود.

وی خاطرنشان کرد: باید این را هم بگویم که اگر نبود حماسه های اینها و اگر نبود وا نفس حضرت امام (ره) یقینا الان عراقی ها پشت دروازه های اهواز و خرمشهر ما بودند و ما باید با خیلی از شهرهایمان از دور سلام می دادیم عینهو سوریه و عینهو خیلی از جاهای دیگر.

 

حسینی که فرمانده قلبهای بچه های بسیجی ما بود

نجیمی بیان داشت: اما افتخار ما اصفهانی ها به شهید حاج حسین خرزای است حسینی که فرمانده قلبهای بچه های بسیجی ما بود حسینی که بنظر من باید توی خیبر به شهادت می رسید خودش نخواسته بود این را خودش برای من تعریف کرد.

 

حسین و نیروهای حسین را بشناسید

وی ادامه داد: حالا دو سه پارامتر هم باید صحبت کنیم حماسه حسین خرازی را می خواهیم بگوییم که حسین را بشناسید، یکی هم نیروهای حسین را بشناسید.  

نجیمی گفت: یک جوان 22 ساله ای که خدمت سربازی ظفار رفته بود زمان شاه بعد در انقلاب جزو کمیته های شهری  پاسدار انقلاب اسلامی می شود جنگ کردستان می شود می رود کردستان در درگیریهای گنبد تجربه دارد جنگ گنبد و ظفار و کردستان را تجربه دارد.

 

ابتکار و خلاقیت بچه های اصفهان در جنگ بی نظیر است

 وی ادامه داد: می آید دارخوین در دارخوین استارتی را بچه های اصفهان به فرماندهی آقا رحیم صفوی می زنند، که در جنگ بی نظیر است برای اولین بار عملیاتی انجام می دهند بنام فرمانده کل قوا، یک کیلومتر و خرده ای کانال می کَنند تا زیر گوش دشمن، این ابتکار و خلاقیت بوده؛ اینجا حسین کارهای دیگری هم می کنند یکسری کادر چینی هم می کند یعنی در کنار این که اینها یک گروهی بودند تبدیل می شوند به گردان و تیپ و تیپ امام حسین (ع) را تشکیل می دهند شاکله تیپ 14 امام حسین از جبهه دارخوین شروع می شود.

نجیمی اظهار کرد: می زنند برای اولین بار سه کیلومتر پیشروی می کنند، دشمن دو تا پل زده بود از روی کارون آمده بود شرق کارون، سه کیلومتر به یکی از این پلها نزدیک می شوند، اسناد آن موجود است شهید حسن باقری نابغه سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی در دست خطهای خودش نوشته که دشمن تا الان ده بار به ما پاتک زده که این سه کیلومتر را بگیرد.

این رزمنده ادامه داد: چه کارمهمی؛ همان سه کیلومتر به بقیه جبهه ها هم نشان داد گفت می شود به دشمن حمله کرد خط دشمن را شکست تعدادی را اسیر گرفت تعدادی را کشت از آنها غنیمت گرفت خاکریز زد و پشت آن خاکریز ایستاد و مقاومت کرد.

 

ابتکار و خلاقیت بچه های اصفهان «شهید حاج حسین خرازی» شاه کلید شکست حصر آبادان شد

وی گفت: این کار خیلی بزرگی بود چون شاه کلید شکست حصر آبادان شد از پنج شش محور توی آبادان زدند به دشمن  کمتر از 24 ساعت عراقی ها را از شرق کارون بیرون کردند.

نجیمی ادامه داد: این ابتکار بزرگی بود ما چنین فرماندهانی داشتیم فرماندهی که در عملیات خیبر وقتی که خمپاره کنارش منفجر می شود و دستش قطع می شود و علمدار لشکر می شود، فرماندهی که خودش برای من تعریف کرد گفت روح از جسم من جدا شد؛ این فرمانده با دست قطع شده اینقدر بالا رفت 13 تا 14 کیلومتر که جزایر مجنون را می گیرد آنقدر بالا رفت حول و حوش 35 کیلومتر که پاسگاه زید را می گیرد «در حالیکه دستش قطع شده است»،

 

این رزمنده بسیجی ادامه داد: شهید خرازی گفت از من سوال شد حسین خرازی دیگه کاری داری در این دنیا؟ گفت فقط من اشاره کردم و بعد هم چشمش را باز کرده بود دیده بود که توی بیمارستان است؛ حسین خودش خواسته بود که زنده بماند وگرنه کنار حسین بی سیم چی شهید شد یکی از دوستان مجروح شد خود حسین دستش قطع شد جاهای دیگرش هم مجروح شد.

وی ادامه داد: تا توی کربلای 5 در کربلای 5 دقیقا همان ساعتی که دستش در طلائیه قطع شد ساعت بعدش یک تماس بی سیمی دارد با قرار گاه تنها دستش را بالا می آورد و می گوید خدایا جان حسین را بگیر و همان اتفاق افتاد.

نجیمی در ادامه با بیان این که این فرمانده ما بود، افزود: نیروهای این فرمانده را ببینید مزارشان همین جاست شهید سید مجید قهوه چی توفیق داشتم کنار این شهید بودم جوان 14ساله وقتی آمد در گروهان ما.

وی ادامه داد: قلعه آقای نویی گفت برو 30 تا 40 تا نیرو بگیر کمبود گروهانت جبران شود رفتم دیدم سه نفر توی این جمعیت خیلی به چشم می خوردند یک نفر که خیلی جثه اش ضعیف بود همین سید مجید قهوه چی بود این سید مجید قبل شهادتش به من گفت که نه ساعت دیگر شهید می شوم.

نجیمی سپس در توصیف شهادت سید مجید بیان کرد: حادثه توی حورالعظیم بودیم هواپیما آمد بمباران کرد یک تعدادی از بچه های ما شهید و یک تعداد مجروح شدند یک تعداد مجروحان و شهدا ریختند توی آب اینها را جمع آوری کردیم، این هواپیماها ول کن ما نبودند سید مجید گفت اینها انگار خیلی عجله دارند ما را ببرند توی بهشت و ساعتش را نگاه کرد و گفت بگو ما نه ساعت دیگر می آییم، گفتم سید آرزوی شهادت نکن آرزو کنید باشید خدمت کنید حالا اگر شهید شدید خوش به سعادتتان.

 این رزمنده دفاع مقدس در ادامه با بیان این که اما نه ساعت بعدش در بدترین شرایط جنگ مورد اثبات تیر قرار گرفتیم، گفت: تنها چیز فیلم سینمایی های ما که در مورد جنگ راست است همین تیر خوردن است مخصوصا که بخورد توی استخوان که اگر در حال دویدن باشید بلند می شوید و بعد مسافتی می آیی روی زمین که من بلند شدم آمدم روی این شهید عزیز نمی دانستم که شهید است بَرَش گرداندم گفتم کیستی؟ چطور شده؟ دیدم جانی در بدن ندارد لذا اورکت نظامیش را باز کردم پنج تا شش تا تیر خورده بود عین چشمه خون می زد بیرون ناخداگاه یادحرفش افتادم که گفت ما نه ساعت دیگر می آییم.

 وی اظهار کرد: حالا جالب است سید محسن برادرش شهید شده بود را می شناختم اما نمی دانستم بردار هستند ایشان هم نگفته بود که برادر من به شهادت رسیده.

نجیمی ادامه داد: یا شهید علیرضا کلاهدوزان که سه تا برادر کنار هم خوابیده اند جوان 16 ساله 17 ساله و 19 ساله؛ علیرضا با ما بود وقتی می خواستیم عقب نشینی کنیم گفتیم بچه ها چند نفر بایستند جلو دشمن که بتوانیم فرار کنیم این چند نفر یعنی بایستید شهید می شوید، مفقودالاثر می شوید ممکن است اسیر بشوید و دیگه اصلا نمی توانید بیایید عقب و اینجا یک اتفاقی افتاد که شهید علیرضا کلاهدوزان ایستاد ما هم خبر نداشتیم که بردارش به شهادت رسیده بعد که آمدیم عقب یکی از فرماندهان را دیدیم سراغ آقای کلاهدوزان را گرفت گفتیم شهید شد گفت چرا گفتیم خودش پیشتاز شد که بایستد؛ و اینها ایستادند و به شهادت رسیدند که الان در کشور جمهوری اسلامی باشیم و راحت به زندگی ادامه دهیم و رهرور آنها باشیم.  

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴:۰۱

شناسه خبر: 91035

مطالب مرتبط :
نئاندرتالهای باستانی در کووید۱۹ شدید دست دارند

متخصصان تکامل ژنوم انسانی در دانشگاه اوکیناوا؛

نئاندرتالهای باستانی در کووید۱۹ شدید دست دارند

متخصصان واحد تکاملی ژنوم انسانی در دانشگاه فارغ التحصیلان علوم و فناوری اوکیناوا،بر طبق یک بررسی گزارش کردند: مدتها پیش، در جنوب اروپا، انسانهای مدرن و نئاندرتالها حداقل یک برخورد داشتند که منجر به فرزندانی شد. اما هیچ کس احتمالاً پیش بینی نمی کند که این برخورد ۶۰ هزار سال بعد و در طی همه گیری ویروس کرونا بر جهان ما چنین تأثیر دلخراشی نیاز برای تهویه مکانیکی سه برابر بیشتر و مرگ و میر بیشتر داشته باشد.

سردار فدا، دشمن در سند ۲۰۳۰ در حال ضربه زدن است

در مراسم آغاز سال تحصیلی و گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در دانشگاه اصفهان؛

سردار فدا، دشمن در سند ۲۰۳۰ در حال ضربه زدن است

سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) اصفهان با حضور در مراسم آغاز سال تحصیلی و گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در محل گلزار شهدای گمنام دانشگاه اصفهان، گفت: دشمن از مهد کودک تا دانشگاه دانش آموزان را هدف قرار داده و برای مثال در سند ۲۰۳۰ در حال ضربه زدن است.

کوله پشتی اسکن مغز، علوم اعصاب را وارد دنیای واقعی می کند

دستاورد یک متخصص ایرانی مغز و اعصاب دانشگاه کالیفرنیا؛

کوله پشتی اسکن مغز، علوم اعصاب را وارد دنیای واقعی می کند

دانشمندان، زهرا آقاجان متخصص ایرانی مغز و اعصاب دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس، یک کوله پشتی ساخته اند که در طی زندگی روزمره فعالیت مغز را ردیابی و تحریک می کند.

قسمت‌هایی که پیشرفت نکردیم دست افراد خودباخته، تکنوکرات و لیبرال بوده است

مسؤول کارگروه بیانیه گام دوم بسیج اساتید استان اصفهان؛

قسمت‌هایی که پیشرفت نکردیم دست افراد خودباخته، تکنوکرات و لیبرال بوده است

حسین مطیع مسئول کارگروه بیانیه گام دوم بسیج اساتید استان اصفهان با تاکید بر این که در عرصه علم و پژوهش خیلی به ایثارهایی از جنس ایثارهای دوران دفاع مقدس نیاز داریم، گفت: قسمت‌هایی که پیشرفت نکردیم دست افراد خودباخته، تکنوکرات و لیبرال بوده است،

درمان سرطان بدون استفاده از هیچ دارویی/ هم تراز با داروهای شیمی درمانی فعلی

درمان سرطان بدون استفاده از داروهای شیمی درمانی امکان پذیر شد

محققان دانشگاه فناوری نانیانگ در سنگاپور می گویند: "برخلاف خرد متعارف، با یک رویکرد جدید استفاده از نانومواد به عنوان دارو به جای دارو برای درمان سرطان توانسته اند حدود ۸۰ درصد سلولهای سرطانی پستان، پوست و معده را در موش ها از بین ببرند که از نظر کارایی هم تراز با داروهای شیمی درمانی فعلی است.

سگهای در فرودگاه فنلاند کووید۱۹ را با دقت صددرصد تشخیص می دهند/ چندین کشور پیگیر این روش هستند

سگهای فرودگاه فنلاند کووید۱۹ را با دقت صددرصد تشخیص می دهند/ چندین کشور پیگیر این روش هستند

مسافران در فرودگاه هلسینکی فنلاند از اوایل این هفته راهی سریعتر - و بسیار مبهم تر - برای آزمایش کووید۱۹ با تیمی از سگهای تشخیص بو و با دقت تقریبا" صددرصد خواهند داشت. فنلاند پیشگام، اما کشورهای دیگر مانند عربستان سعودی، فرانسه، شیلی، استرالیا و برزیل نیز پیگیر این موضوع هستند.

مغز

روشی جدید برای تشخیص مولکول‌های انرژی در مغز

تیم تحقیقاتی مرکز سلامت مغز "دانشگاه تگزاس در دالاس" از طیف نگاری تشدید مغناطیسی (MRS) برای تمایز مولکول های انرژی در مغز بیماران مبتلا به اختلالات شناختی خفیف فراموشی استفاده می کند.

واکسن آنفولانزا

خبرگزاری علم و فناوری خبر می‌دهد

آدرس اشتباه شانه‌ساز درباره نحوه توزیع واکسن آنفولانزا/ واکسن آنفولانزا در داروخانه‌های مازندران توزیع نمی‌شود

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران، گفت: توزیع داروخانه‌ای واکسن آنفولانزا نداریم و تصمیم‌گیری درباره نحوه توزیع آن برعهده معاونت بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران است.

کووید۱۹ می تواند سل نهفته را فعال کند

ابراز نگرانی فرامرز والافر متخصص ژنومیک و محقق سل؛

کووید۱۹ می تواند سل نهفته را فعال کند/ / ۵۲۵ هزار مرگ در سال ۲۰۲۱

فرامرز والافر متخصص ژنومیک و محقق سل،استاد دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه ایالتی سن دیگو در خصوص ارتباط نگران کننده ای سل با ویروس کرونا هشدار داده و اعلام کرده: کووید۱۹ می تواند سل نهفته را فعال کند. همچنین یک بررسی جدید توسط شبکه های جامعه مدنی جهانی می گوید: ۵۲۵ هزار مرگ سل از بیماری همه گیر کرونا در سال ۲۰۲۱ اتفاق می افتد.

مشابه‌سازی داروی فرنگی کرونا کار چندان مثبتی تلقی نمی شود

مسئول کارگروه تخصصی ویروس کرونا بسیج اساتید استان اصفهان گفت؛

مشابه‌سازی داروی فرنگی کرونا کار چندان مثبتی تلقی نمی شود

مسئول کارگروه تخصصی ویروس کرونا بسیج اساتید استان اصفهان، با بیان این که هر چند که یکی از راه‌های جهش در تولید دارو مشابه‌سازی داروی است که کارآزمایی‌های بالینی و عدم صدمه رساندن به جواره انسان را طی کرده است، گفت: مشابه‌سازی داروی فرنگی با آزمون و خطایی که در آنجا و اینجا در حال انجام است، اگر کار بیهوده‌ای نباشد کار چندان مثبتی ممکن است، تلقی نشود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب