خبرگزاری علم و فناوری

به مناسبت هفته دفاع مقدس؛

تفاهم‌نامه همکاری بین بسیج مهندسین و مرکز فنی و حرفه ای و مرکز رشد شهرستان دشتی/ آموزش کسب و کارهای جدید باید جایگزین آموزش‌های سنتی شود

تفاهم‌نامه همکاری بین بسیج مهندسین و مرکز فنی و حرفه‌ای و مرکز رشد شهرستان دشتی به منظور استفاده از ظرفیت‌های موجود هر یک در ارائه خدمات بهتر به افراد جامعه در سالن جلسات مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان دشتی منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ تفاهم‌نامه همکاری بین بسیج مهندسین  و مرکز فنی و حرفه‌ای و مرکز رشد شهرستان دشتی به منظور استفاده از ظرفیت‌های موجود هر یک  در ارائه خدمات بهتر به افراد جامعه  در سالن جلسات مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان دشتی منعقد شد.

 مهندس علی روستا، مسئول بسیج مهندسین شهرستان دشتی در ابتدای این نشست گفت: باتوجه به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید، رسالت بسیج مهندسین می پذیرد که تمام توان تخصص خود را در این امر مهم بکار گیرد، و در راستای این امر، یک قرارگاه با شش کارگروه در حوزه‌های کشاورزی، صنعت و معدن، گفتمان سازی، انرژی، علمی و فرهنگی تاکنون تشکیل شده است که هر یک در بخش خود کارهای ارزشمندی را انجام داده‌اند.

وی افزود: این تفاهم نامه همکاری با توجه به ظرفیت‌های موجود مرکز فنی حرفه‌ای شهرستان دشتی در بحث آموزش‌ها و مرکز رشد در بحث ایده‌های نو با برخورداری از مجموعه معظمی از اندیشمندان و پژوهشگران متخصص این حوزه، در راستای تقویت همکاری‌های چندجانبه منعقد شده است.

روستا با اشاره به کارهای‌انجام شده در بسیج مهندسین تصریح کرد: بسیج مهندسین با داشتن نیروهای حاذق و متعهد در شهرستان در تمام زمینه‌ها بخصوص مشاور، عارضه یابی، بازاریابی، هماهنگی و ارتباط موثر وکارآمد بین ادارات فعال بوده و با انعقاد این تفاهم‌نامه کارها و طرح‌های جدیدتری هم در دستور کار خود قرار خواهد داد.

در ادامه علی قاری بوشهری، مدیر مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان دشتی بیان داشت: مرکز رشد یعنی مکانی برای رشد و پرورش ایده‌ها، و افراد تحصیلکرده بین دانشگاه و صنعت یک خلا احساس می‌کند که این خلا توسط مرکز رشد پر خواهد شد و در این مکان شرایط ورود به بازار کار برای آنها فراهم می‌گردد.

وی افزود: مرکز رشد علاوه بر حمایت مالی و معنوی نخبگان و صاحبان‌ ایده، استقرار مکانی، بیمه، مشاوره فنی هم در برنامه کاری خود دارد و همچنین کمک می‌کند تا آنها در زمینه کسب و کار و بازاریابی نیز بتوانند موفق باشند.

قاری بوشهری با اشاره به ظرفیت‌های موجود در بسیج مهندسین و مرکز رشد و مرکز فنی و حرفه‌ای افزود: این تفاهم‌نامه همکاری راهی است تا ما بتوانیم با توجه به ظرفیت‌ها، آموزش ایده‌های و کسب و کارهای جدید داشته باشیم و مشاوره‌ها به صورت همفکری و آموزشی خواهیم داشت و از امکانات و فضاهای موجود همدیگر در رسیدن به اهداف خود استفاده کنیم.

در ادامه نشست عبدالحميد رسولی، رئيس مرکز آموزش فني و حرفه اي دشتي گفت: وظیفه ما در این مرکز آموزش همراه با مهارت است یعنی مهارت‌هایی را به افراد جامعه ارائه می‌دهیم که منجر به راه‌اندازی کسب و کار برای فرد شود و بتواند موجب رونق اقتصادی افراد گردد.

وی افزود: با توجه به نو شدن کسب و کارها نیاز است آموزش‌ها نیز به روز شود و برای این کار می‌توانیم از ظرفیت‌ها و نیروی انسانی توانمندی که در اختیار هر قسمت است برای بحث آموزش به کار گیریم و دوره‌های آموزشی کسب و کارهای جدید در پرتال آموزشی فنی و حرفه‌ای تعریف کرده و به ارائه خدمات در سطح شهرستان بپردازیم.

رسولی با بیان اینکه مرکز فنی و حرفه‌ای در تلاش است در تمامی حوزه‌ها در بحث آموزش مهارت‌ها فعال باشد افزود: در زمینه کشاورزی باید آموزش‌های سبک کشاورزی جدید ارائه شود و در بخش صنعت و معدن بیشتر با رویکرد معادن و استفاده از سنگ‌ها آموزش مهارتی خواهیم داشت و به ویژه در بحث انرژی های نو و انرژی خورشیدی که شهرستان حرف اول می‌زند پتانسیل لازم جهت برگزاری این آموزش‌ها دارا هستیم.

وی افزود: مهارت آموزی یکی از وظايف ذاتي كه برعهده فني وحرفه‌اي درحوزه آموزش گذاشته شده و با امضای این تفاهم نامه به سمت آموزش مهارت‌های نو در زمینه‌های متنوعی علمی خواهیم رفت.

 

 

 

انتهای پیام/

 

خبرنگار:حسینی مفرد

زمان انتشار: یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۸:۳۶

شناسه خبر: 91048

مطالب مرتبط :
۱

برپایی نخستین نمایشگاه اختراعات و ابتکارات در اردکان

به مناسبت چهلمین سال دفاع مقدس نخستین نمایشگاه اختراعات و ابتکارات در اردکان برپا شد.

 اقتصاد دانش بنیان بر افزایش تولید سرانه ی بالا و کاهش نابرابری در توزیع درآمدتاثیر بسزای دارد

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی سپاه انصارالرضا(ع):

اقتصاد دانش بنیان بر افزایش تولید سرانه ی بالا و کاهش نابرابری در توزیع درآمدتاثیر بسزای دارد

ارجمند فربا بیان اینکه اقتصاد دانش بنیان تأثیر بسزایی در افزایش تولید سرانه ی بالاترو کاهش نابرابری در توزیع درآمد دارد،گفت: بسیج مهندسین صنعتی می تواند در حوزه های اقتصادو جهش تولید بخصوص در بحث الگوی مصرف و دانش بنیاد کردن بخش تولید نقش آفرینی کند.

۰

رئیس فنی و حرفه ای شهرستان مرودشت در گفتگو با علم و فناوری عنوان کرد:

انتخاب مرکز فنی و حرفه ای مرودشت بعنوان مرکز برتر کشوری

رئیس فنی و حرفه ای شهرستان مرودشت گفت: اماده هر گونه فعالیت و همکاری در زمینه آموزش، اشتغالزایی و کارآفرینی با ادارات و بخش خصوصی هستیم.

۱۲۳

میر حسن رسولی صدقیانی گفت :

دانشگاه علمی کاربردی بزرگترین نظام آموزش مهارتی کشور است

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان غربی گفت : دانشگاه علمی کاربردی بزرگترین نظام آموزش مهارتی کشور است

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب