خبرگزاری علم و فناوری

مدیرکل روستایی فارس عنوان کرد:

پتانسیل بالای فارس در تبدیل شدن به قطب گردشگری روستایی کشور

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس با ذکر اینکه فارس می تواند قطب گردشگری روستایی در کشور باشد، گفت: هفته گردشگری فرصتی مناسب است تا انواع گردشگری روستایی همچون طبیعی، فرهنگی، تاریخی، مذهبی، کشاورزی و محلی را به دنیا بشناسانیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس، سیدکمال پاکفطرت با تبریک هفته گردشگری اظهار داشت: گردشگری و توریسم در دنیا کنونی بعنوان یک صنعت مهم و پولساز در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی تاثیرگذار است.

وی با اشاره به وجود بیش از 2 هزار دهیاری در استان فارس عنوان کرد: استان فارس با تنوع اقلیمی و گروه های مختلف در روستاها علیرغم نوپا بودن از پتانسیل و ظرفیت بسیاربالایی در عرصه گردشگری برخوردار است که شاید بتوان گفت درکل کشور منحصربفرد است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس با ذکر اینکه فارس می تواند قطب گردشگری روستایی در کشور باشد، افزود: هفته گردشگری فرصتی مناسب است تا انواع گردشگری روستایی همچون طبیعی، فرهنگی، تاریخی، مذهبی، کشاورزی و محلی را به دنیا بشناسانیم.

وی با بیان اینکه اقامتگاه های بومگردی یک ظرفیت بسیار مطلوب برای جذب گردشگر می باشد که در استان فارس به آن توجه خوبی شده، تصریح کرد: تا سال 1392 چندان اقامتگاه بومگردی در استان فارس نداشتیم اما اکنون 105 اقامتگاه بومگردی روستایی در استان فارس داریم که اگر کرونا شیوع نیافته بود، تعداد آن فراتر می رفت.

این مقام مسئول درخصوص تسهیلات پرداختی به اقامتگاه های بومگردی روستایی گفت: به اقامتگاه های بومگردی روستایی در استان فارس تا سقف یک میلیارد تومان تسهیلات با سود بسیار کم اعطا شده تا شاهد رونق آنها در ابعاد مختلف در استان باشیم.

وی درمورد سایر اقدامات صورت گرفته برای رونق گردشگری روستایی بیان کرد: در کنار اقامتگاه های بومگردی توجه ویژه ای به صنایع دستی روستایی، توسعه معابر و زیباسازی روستاها، انجام سنگ فرش و قیر و برپایی بازارچه هایی در مناطق مختلف استان فارس شده تا ابعاد مختلف گردشگری روستایی در استان پهناور فارس تقویت شده و توسعه یابد.

سیدکمال پاکفطرت در پایان اظهار داشت: امیدواریم با شکست کرونا و انجام برنامه ریزی دقیق و منسجم بتوانیم از ظرفیت های بالای گردشگری در استان فارس به نحو مطلوبی بهره برده و شاهد ارتقای استان در این صنعت بزرگ باشیم.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۷:۳۹

شناسه خبر: 91064

مطالب مرتبط :
کمال پاکفطرت

مدیرکل روستایی فارس عنوان کرد:

ضرورت الحاق هرچه زودتر روستاهای مجاور به شیراز

پاک فطرت گفت: الحاق سریعتر سه روستای حاشیه ای به شیراز، مشکلات موجود در حوزه های عمرانی و شهرسازی، اجتماعی و فرهنگی را کاهش می دهد و انبوهی از مشکلات مانند وضعیت کنونی شهر صدرا برای شیراز را به وجود نمی آورد.

سید کمال پاکفطرت

مدیرکل دفتر روستایی فارس به مناسبت روز روستا و عشایر:

ظرفیت بالای فارس با بیش از ۴ هزار روستا و آبادی/ اعطای ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در روستاهای فارس

مدیرکل دفتر روستایی فارس درخصوص تسهیلات اعطا شده به روستاییان استان فارس اذعان داشت: در دو سال گذشته نزدیک به ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در روستاها اعطا شده که زمینه اشتغال حدود ۱۱ هزار نفر را در روستاها فراهم کرده است.

۰

مدیرکل روستایی فارس در بازدید از روستای علویه:

با الگوگیری از روستای علویه دیدگاه را نسبت به روستا در حوزه فرهنگی تغییر دهیم

سیدکمال پاکفطرت با تقدیر از مردم روستای علویه و سرکار خانم رستمی از مسئولین عنوان کرد: بیشتر نگاه ها در حوزه فرهنگ به مراکز بوده و کمتر در این حوزه مهم به روستاها توجه شده که باید با انجام برنامه های مختلف همچون کارهایی که در روستای علویه انجام شده، نگاه مسئولان را به سمت روستا سوق داد.

سید کمال پاکفطرت

سیدکمال پاکفطرت, مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس:

اولویت اول روستاهای فارس اشتغال و کارآفرینی می باشد

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس با ذکر اینکه ثروت بسیاری در روستاها نهفته, خاطرنشان کرد: اولویت اول روستاهای استان فارس در برهه کنونی اشتغال و کارآفرینی می باشد و ما آماده هرگونه همکاری برای افزایش میزان اشتغال و کارآفرینی در روستاها هستیم.

روستایی

گزارش/

گردشگری روستایی منبعی برای اشتغال و درآمد پایدار/ عدم مدیریت تأمین نیازهای روستائیان با فرصت گردشگری

نتایج مطالعات نشان می دهد که به دلیل فقدان برنامه‌ریزی و ضعف مدیریتی، از فرصت‌های موجود درزمینه گردشگری روستایی برای تأمین نیازهای روستائیان استفاده نمی شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب