تا یک سال آینده چند درصد مردم واکسن کرونا دریافت خواهند کرد؟

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها درخواست کرده روند مجوزدهی را به شرکت توزیع خدمات بهداشتی«مک کینسن» را تسریع بخشند تا مکان‌هایی برای واکسیناسیون عمومی در آمریکا تا اول نوامبر آماده‌ شوند. این شرکت گفته‌ است که شاید نیاز باشد ایالات‌ها در آمریکا از برخی مجوزها و روندی که نیاز است طی کنند، چشم‌پوشی کرده و از مسائلی که این روند را ممکن‌ است با تاخیر رو‌به‌رو کند، بپرهیزند.

بیشتر مردم جهان احتمالا تا اواسط سال آینده میلادی دسترسی به واکسن کرونا نخواهند داشت. احتمالا بیشتر آنها در اواسط سال آینده، به واکسن ویروس کرونا دسترسی پیدا نخواهند کرد. این موضوع را مسئولین بهداشتی آمریکا بیان می‌کنند. با این حال دولت فدرال از ایالت‌ها خواسته‌است آماده توزیع واکسن درماه نوامبر باشند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری به نقل از سی.ان.بی.سی، مسئولین اصلی بهداشتی آمریکا می‌گویند حداقل یکی از واکسن‌های احتمالی «مدرنا»، «فایزر» و «آسترا زنکا» که در مراحل پایانی آزمایشات به‌سرمیبرند، احتمالا تا اواخر سال و یا زودتر، آماده خواهند شد. یکی از مدیران ارشد شرکت «فایزر» «آلبرت بوریا» در روز پنج‌شنبه گفت که این شرکت می‌تواند، تا اوایل ماه اکتبر از آخرین مرحلة آزمایش عبور‌ کرده و وارد فاز جدید شوند.

تا سال آینده چند درصد مردم واکسن کرونا دریافت خواهند کرد؟

اگرجه، بنا به ‌گفته مسئولین بهداشتی در ایالات متحده، واکسنی مربوط به یکی از شرکت‌های نام برده بالاخره به‌زودی آماده‌ خواهد شد اما نباید انتظار داشت متولیان قانون دولتی در وزارت غذا و دارو، واکسن را توزیع عمومی کنند و  به احتمال زیاد توزیع واکسن درا ابتدا به صورت محدود خواهد بود.

واکسن کرونا به‌احتمال زیاد در دو فاصله معین باید به افراد زده شود و ایالات‌ها با چالش‌های لوجستیکی مانند برپایی محل‌هایی برای توزیع واکسن و تهیه کافی سرنگ، سوزن و بطری برای ایمن‌سازی روبه‌رو‌ هستند.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در کشور آمریکا، فعلا از ایالت‌ها خواسته‌ است که روند مجوزدهی را به شرکت توزیع خدمات بهداشتی«مک کینسن» را تسریع بخشند تا مکان‌هایی برای واکسیناسیون عمومی در آمریکا تا اول نوامبر آماده‌ شوند. این شرکت گفته‌ است که شاید نیاز باشد ایالات‌ها در آمریکا از برخی مجوزها و روندی که نیاز است طی کنند، چشم‌پوشی کرده و از مسائلی که این روند را ممکن‌ است با تاخیر رو‌به‌رو کند، بپرهیزند.

بهترین راه برای پیشگیری از این بیماری عدم تماس با افراد و اشیای آلوده‌است. عدم تماس دست به چشم، دهان و بینی و شستن دست‌ها به صورت مداوم با صابون حداقل به مدت ۲۰ ثانیه نیز در جلوگیری از انتشار بیماری موثرند. ماسک‌های یک بار مصرف باید به‌طور کامل روی دهان و بینی افراد را جهت پیشگیری پوشانده و هر دو ساعت، یک‌بار تعویض شوند، استفاده از دستکش لاتکس در محیط بیرون نیز مفید است.

انتهای پیام/

خبرنگار: تیمور خسروی

زمان انتشار: دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵:۰۷

شناسه خبر: 91095

مطالب مرتبط :
واکسن

چرا روند توسعه واکسن کرونا دانشگاه آکسفورد متوقف شد؟

فاز سوم واکسن محققان آکسفورد پس مشکوک شدن به احتمال داشتن عوارض جانبی جدی، متوقف شده‌ است و به‌ این ترتیب نماینده بریتانیایی از رقابت بر سر دستیابی سریع به واکسن کرونا بازماند. روسیه نخستین کشوری است که رسماً اولین واکسن کرونا را به نام خود ثبت کرده‌ است. از نظر برخی محققان اما این امر بسیار شتاب‌زده بوده و نتایج آزمایش آن هنوز مشخص نیست.

سندرم

شیوع هشداردهنده یک سندرم التهابی در کودکان بهبودیافته از کووید-۱۹+عکس

یک سندرم التهابی اخیرا در بین کودکان بهبودیافته از کرونا شایع شده است. این بیماری منشاء عصبی داشته و نگرانی‌هایی را در میان والدین به دنبال داشته است. کودکان ممکن‌ است هیچ علامتی نداشته باشند و هیچکس نفهمد که آنها دچار بیماری شده‌اند با این حال ممکن‌ است پس از چند هفته متوجه بشوند که سندورم التهاب چند سیستمی به بدن آنها حمله کرده‌ است.

تعطیلی مدارس

مدارس و دانشگاه های آذربایجان شرقی تا پایان هفته جاری تعطیل شد

مدارس و دانشگاه های آذربایجان شرقی تا پایان هفته جاری تعطیل است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب