شیوع هشداردهنده یک سندرم التهابی در کودکان بهبودیافته از کووید-۱۹+عکس

یک سندرم التهابی اخیرا در بین کودکان بهبودیافته از کرونا شایع شده است. این بیماری منشاء عصبی داشته و نگرانی‌هایی را در میان والدین به دنبال داشته است. کودکان ممکن‌ است هیچ علامتی نداشته باشند و هیچکس نفهمد که آنها دچار بیماری شده‌اند با این حال ممکن‌ است پس از چند هفته متوجه بشوند که سندورم التهاب چند سیستمی به بدن آنها حمله کرده‌ است.

یکی از سندرم‌هایی که پس از بیماری کرونا باقی می‌ماند، و می‌تواند شدیدا به سلامت قلب کودکان صدمه وارد سازد. یک سندرم التهابی اخیرا در بین کودکان بهبودیافته از کرونا شایع شده است. این بیماری منشاء عصبی داشته و نگرانی‌هایی را در میان والدین به دنبال داشته است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری به نقل از ساینس دیلی، محقق ارشد این پژوهش درباره سندروم‌های بیماری کووید-19 می‌گوید: «سندروم التهاب چند سیستمی ( (MIS-cارتباط مستقیمی با ابتلا کودکان به بیماری کووید-19 دارد و درموارد پیشرفته ممکن است برخی کودکان نیاز داشته‌باشند تا آخر زندگیشان مراقب و مواظب این مشکل قلبی باشند.»

سندرم التهابی در کودکان بهبودیافته از کووید-۱۹

همچنین دکتر «آلوارو موریا» محقق دانشگاه تگزاس در بخش علوم درمانی و بهداشتی می‌گوید: «برخی کودکان که بخشی از نمونه‌های این تحقیق بوده‌اند، افرادی هستند که ظاهرا سالم بوده‌ و از ابتلا بدون علامت آنها سه تا چهار هفته گذشته‌ بوده است. با این حال سندرم التهاب چندسیستمی پس از چند هفته دوبارة باعث شدت گرفتن بیماری کرونا در آنها شده‌است.

باتوجه به تحقیق صورت‌ گرفته، کودکان معمولا علائم معمول ویروس کرونا که سندرم‌های فوقاتی تنفسی هستند را به‌ هنگام ابتلا به ویروس دارا نیستند. به‌این‌سبب دکتر «موریا» معتقد است که «کودکان ممکن‌ است هیچ علامتی نداشته باشند و هیچکس نفهمد که آنها دچار بیماری شده‌اند با این حال ممکن‌ است پس از چند هفته متوجه بشوند که سندورم التهاب چند سیستمی به بدن آنها حمله کرده‌ است.»

از میان نمونه‌های مبتلا به سندرم التهاب چندسیستمی که از اول ماه ژانویه تا 25 ماه ژوئیه 662 مورد، شناسایی شده‌است نتایج زیر به‌دست‌ آمده‌:

  1. حدود 71 درصد این کودکان در بخش آی-سی-یو بستری شده‌اند.
  2. 60 درصد این کودکان دچار شوک‌های تنفسی شده‌اند.
  3. متوسط حضور این کودکان در بیمارستان، 7.9 روز بوده‌است.
  4. 100 درصد آنها، تب داشته‌اند و 7/73 درصد دچار شکم درد یا اسهال بودند و 3/68 درصد دچار استفراغ شدند.
  5. 11 نفر از این، کودکان پس از حملة این سندروم از دنیا رفته‌‌است.

انتهای پیام/

 

خبرنگار: محمدحسین ذاکری

زمان انتشار: دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰:۰۴

شناسه خبر: 91096

مطالب مرتبط :
دگزامتازون

دگزامتازون چگونه منجر به بهبود حال کرونایی‌ها می‌شود؟

داروی استروئیدی دگزامتازون چه تاثیری بر بیماران مبتلا به کووید-۱۹ می گذارد؟ دکتر «گالیاتساتوس» میگوید: «علاوه بر این سرخوشی استروئیدی، دگزامتازون عوارض جانبی مانند، افزایش قند خون، اختلال خواب و روان پریشی نیز دارد. و بیماران کووید-۱۹ عموما یک دز ۶ میلی گرمی را در یک مقطع ده روزه، روزی یک بار مصرف می‌کنند.»

کرونا در حیوانات

سرانجام مشخص شد کدام حیوانات مستعد ابتلا به کرونا هستند

محققان در یک پژوهش جدید به این یافته رسیدند که برخی حیوانات مثل گوسفند و میمون‌های بزرگ( شانپانزه‌ها،گوریل‌ها و اورانگوتان‌ها) دارای پروتئین‌های ایس دو هستند که به قوت پروتئین‌های ایس دو انسان‌ها می‌تواند مستعد اتصال ویروس و ابتلای آنها باشد. گمان می‌رود که حیوانات فروخته شده برای غذا منشأ یا واسطه این ویروس باشند.

واکسن

چرا روند توسعه واکسن کرونا دانشگاه آکسفورد متوقف شد؟

فاز سوم واکسن محققان آکسفورد پس مشکوک شدن به احتمال داشتن عوارض جانبی جدی، متوقف شده‌ است و به‌ این ترتیب نماینده بریتانیایی از رقابت بر سر دستیابی سریع به واکسن کرونا بازماند. روسیه نخستین کشوری است که رسماً اولین واکسن کرونا را به نام خود ثبت کرده‌ است. از نظر برخی محققان اما این امر بسیار شتاب‌زده بوده و نتایج آزمایش آن هنوز مشخص نیست.

کودکان

بازی‌های موبایلی حریم خصوصی کودکان را نقض می‌کنند+عکس

دکتر «ژنی رادسکی» نویسنده ارشد این پژوهش درباره نتایح این بررسی می‌گوید: «تحقیق ما، نشان می‌دهد بسترهای قانونی برای تخلفات احتمالی در حریم شخصی کودکان برای تمام اقشار مساوی است اما مشخصه‌های اجتماعی و اقتصادی می‌تواند بر بالاتر و یا پایین‌تر آمدن این تخلفات احتمالی تاثیر به‌ سزایی داشته‌باشد. والدینی که مدارج عالی تحصیل را طی کرده‌اند، احتمالا پیش از دانلود کردن اپلیکیشنی برای فرزند خود دربارة آن به تحقیق و بررسی می‌پردازند.»

واکسن کرونا

تا یک سال آینده چند درصد مردم واکسن کرونا دریافت خواهند کرد؟

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها درخواست کرده روند مجوزدهی را به شرکت توزیع خدمات بهداشتی«مک کینسن» را تسریع بخشند تا مکان‌هایی برای واکسیناسیون عمومی در آمریکا تا اول نوامبر آماده‌ شوند. این شرکت گفته‌ است که شاید نیاز باشد ایالات‌ها در آمریکا از برخی مجوزها و روندی که نیاز است طی کنند، چشم‌پوشی کرده و از مسائلی که این روند را ممکن‌ است با تاخیر رو‌به‌رو کند، بپرهیزند.

قلب شکسته

سندرم قلب شکسته چیست و چرا در طول همه‌گیری کرونا شایع شده؟

پزشکان آمریکایی هشدار می‌دهند که خطر ابتلا به «سندرم قلب شکسته» نسبت به دوران قبل از همه‌گیری ویروس جدید کرونا بسیار بیشتر شده است. سندرم قلب شکسته بخشی از قلب را تحت تأثیر قرار داده و به صورت موقتی عملکرد پمپاژ طبیعی قلب را مختل می کند. اما بقیه قسمت های قلب قلب به طور عادی به عملکرد خود ادامه داده یا حتی ممکن است انقباضات بیشتری نسبت به قبل داشته باشند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب