خبرگزاری علم و فناوری

به دنبال تقویت روحیه ابداع و نوآوری در دانش آموزان هستیم

حیدری کارشناس و مشاور باشگاه علمی پژوهشی جوان یزد اظهار کرد: ما به دنبال این هستیم که فردی را تربیت ‌کنیم تا روحیه ابداع و نوآوری در او تقویت شود.

بهرام حیدری کارشناس و مشاور باشگاه علمی پژوهشی جوان یزد در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری یزد اظهار کرد: باشگاه علمی پژوهشی جوان یزد از طریق ارتباط با مدیران دانش آموزان علاقه مند را جذب می کند. البته  دانش آموزانی که کار پژوهشی یا ایده ای دارند نیز می توانند خود را به باشگاه معرفی کنند.

وی ادامه داد: به جز در حیطه المپیادهای علمی که طبیعتاً همه دانش آموزان نمی توانند در آن شرکت کنند و عمدتا دانش آموزان مدارس تیزهوشان ثبت نام می کنند در بقیه رشته ها محدودیت و یا شرط خاصی وجود ندارد.

حیدری در پاسخ به این سوال که چرا اختراعات دانش آموزان در جشنواره خوارزمی به تولید محصول منجر نمی شود گفت: در طول سال چندین هزار اختراع به ثبت می‌رسد اما تعداد محصولی که خود را در بازار نشان بدهد کم است. یک مشکل بزرگ در این حوزه داریم که ارتباطی هم با باشگاه جوان ندارد و خیلی نمی توانیم در این حوزه دخیل باشیم.

کارشناس و مشاور باشگاه علمی پژوهشی جوان یزد تصریح کرد: ما به دنبال این هستیم که فردی را تربیت ‌کنیم تا روحیه ابداع و نوآوری در او تقویت شود و بتواند چندین طرح و اختراع دیگر را نیز به سرانجام برساند. شاید اختراعی که به جشنواره خوارزمی ارائه می شود کار اول باشد و هرگز هم به بازار عرضه نشود. اما می‌توانم قطع به یقین بگویم در  ۱۵ سالی که با جشنواره خوارزمی استان یزد ارتباط دارم هیچکدام از افرادی که وارد جشنواره خوارزمی شده اند تا کنون محتاج به کار دولتی نشده اند.

حیدری افزود: آنها با همان طرحی که خودشان ساخته اند نه تنها برای خودشان کسب درآمد کردند بلکه برای بقیه هم کار ایجاد کردند. اولویت ما هم همین مسئله است.

وی تاکیدکرد: در شرایط فعلی کشور که آموزش رسمی تحت الشعاع قرار گرفته تلاش داریم با شیوه هایی برای شناسایی و جذب دانش آموزان به باشگاه اقدام کنیم تا این فرصت از دست نرود. چرا که معتقدیم آموزش های مهم تری هم وجود داردکه نبود آن ها ضربه بزرگی به رشد علمی کشور وارد می کند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۹:۳۴

شناسه خبر: 91105

مطالب مرتبط :
۱

مجری طرح کوهورت قلب سالم یزد:

مصرف زیاد نمک در نان ها موجب بیماری های قلبی و عروقی است

نماینده اظهار داشت: میزان استاندارد مصرف نمک برای هر فرد در روز بین ۱ تا ۵ گرم است اما متاسفانه مطالعات نشان می دهد افراد چیزی در حدود ۸ گرم نمک را روزانه فقط از طریق مصرف نان دریافت می کنند که این برای سلامت آنها بسیار خطرناک است.

۱

توسط مبتکر یزدی صورت گرفت؛

ابداع شیوه نوین برای کشت هیدروپونیک

مبتکر یزدی شیوه نوینی برای کشت علوفه به روش هیدروپونیک ابداع کرده است که علی رغم نتایج چشمگیر با بی مهری مسئولین مواجه شده است.

۱

برپایی نخستین نمایشگاه اختراعات و ابتکارات در اردکان

به مناسبت چهلمین سال دفاع مقدس نخستین نمایشگاه اختراعات و ابتکارات در اردکان برپا شد.

سرهنگ حیدری

کارگاه اتوماتیک دوخت ماسک در قزوین افتتاح شد

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام حسن مجتبی(ع) قزوین از افتتاح کارگاه دوخت ماسک با دستگاه اتوماتیک خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب