خبرگزاری علم و فناوری

یک پزشک متخصص بیماری های داخلی:

هشتاد درصد بیماران مبتلا به کرونا درگیری ریه ندارند

یک پزشک متخصص بیماری های داخلی گفت: هشتاد درصد بیماران مبتلا به کرونا اصلا درگیری ریه ندارند.

به گزارش خبرنگار سرویس پزشکی و سلامت خبرگزاری علم و فناوری، بیماری کرونا ویروس در بیماران مبتلا علایمی دارد که برخی از آنها شناسایی شده اند و برخی دیگر از آن علامت ها همچنان ناشناخته باقی مانده اند.

برای تشخیص این بیماری راه های گوناگونی وجود دارد که تست کرونا و سی تی اسکن از جمله روش های تشخیص این بیماری به شدت واگیردار هستند.

همه بیماران کرونایی نیاز به سی تی اسکن ندارند

اما به گفته متخصصان بیشتر بیماران مبتلا به بیماری کرونا با درگیری ریه مواجه نیستند و با گرفتن سی تی اسکن بیماری آنها تشخیص داده نمی شود بنابراین نیازی نیست که این کار را انجام دهند.

در همین راستا دکتر حمیدرضا امیرذهنی پزشک متخصص بیماری های داخلی توصیه هایی برای همه هوطنان ارائه داد و سخنانی بیان کرد.

دکتر حمیدرضا امیرذهنی در همین زمینه اظهار کرد: سوالی که در جامعه مطرح می شود این است که آیا انجام سی تی اسکن در همه بیماران کرونایی که جواب تست آنها مثبت شد واجب است یا نه که جواب این سوال خیر است.

وی در ادامه سخنان خود توضیحاتی را در این زمینه ارائه داد و بیان کرد: نکته اول این است که هشتاد درصد بیماران مبتلا به کرونا اصلا درگیری ریه ندارند که بخواهد با سی تی اسکن تشخیص داده شود.

تجویز سی تی اسکن برای کسانی که بیماری زمینه ای دارند

این پزشک متخصص بیماری های داخلی یادآور شد: نکته بعدی این است که کسانی که علائم خفیف کرونا مانند افت خفیف حس بویایی یا حس چشایی، سرفه، گلو درد دارند نیازی نیست که سی تی اسکن انجام بدهند.

وی با تاکید بر این نکته که سی تی اسکن اشعه خیلی خیلی زیادی دارد و می تواند برای بقیه بدن بیمار مضر باشد، تصریح کرد: تنها کسانی که بیماری زمینه ای دارند و حال عمومی آنها بد است و یا کسانی که دچار تنگی نفس می شوند و اکسیزن خون آنها افت کرده بهتر است که سی تی اسکن انجام دهند.

دکتر امیرذهنی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به بیماران مبتلا به بیماری کرونا عنوان کرد: در مراجعه به پزشک برای معاینه به پزشک معالجتان اصرار نکنید که برای شما انجام سی تی اسکن درخواست کند.

این پزشک متخصص بیماری های داخلی تاکید کرد: به منظور قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا از همه مردم ایران می خواهم تا در خانه بمانند و از خانه خارج نشوند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۴:۵۱

شناسه خبر: 91130

مطالب مرتبط :
تست MIT COVID-۱۹ می تواند آنقدر ارزان باشد که مردم هر روز خود را آزمایش کنند

تست MIT COVID-۱۹ می تواند آنقدر ارزان باشد که مردم هر روز خود را آزمایش کنند

آزمایشی به نام STOPCovid در مدت زمان ۳۰ دقیقه تا یک ساعت با دقت ۹۳٪ نتایج را به همراه دارد.

مجموعه قربانیان کرونا در کشور از ۲۶ هزار نفر عبور کرد

مجموعه قربانیان کرونا در کشور از ۲۶ هزار نفر عبور کرد

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۳ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۲۶ هزار  و ۱۶۹ نفر رسید

ویتامین

علم و فناوری گزارش می دهد؛

تأثیر مصرف ویتامین D بر روی بیماری کرونا / ۸۰ درصد مردم ایران دچار کمبود ویتامین D هستند

تحقیقات دانشگاه لیورپول و مؤسسه «مطالعات طول عمر و پیری» در ایرلند نشان می دهد مصرف ویتامین D می‌تواند به کاهش عوارض جدی در بیماران کرونایی تأثیر بسزایی داشته باشد .

خبرگزاری علم و فناوری

علائم کرونا

علامت‌های کرونا دائما در حال زیاد شدن هستند

نمک

دانشمندان دانشگاه ماساچوست اعلام کردند؛

محلول ید می تواند در مدت ۱۵ ثانیه ویروس کرونا را به صورت صددرصد نابود کند

دانشمندان دانشگاه کانتیکت در ماساچوست آمریکا در تحقیقات اخیر خود به این نتیجه دست یافته اند که ماده یُد موجود در نمک می‌تواند در مدت ۱۵ ثانیه ویروس کرونای موجود در دهان و گلو را از بین ببرد .

غذا

علم و فناوری بررسی می کند

راه های انتقال ویروس کرونا از طریق غذا/برای حفظ سلامت چه باید کرد؟

یکی از نگرانی ‌های موجود در ایام شیوع کرونا، احتمال انتقال ویروس از طریق غذا و نوشیدنی هست که این مسئله سوالات زیادی را در ذهن هموطنان به وجود آورده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب