گفتگو خبرگزاری علم و فناوری با تولید کننده ماسک در زاهدان/

تولید ماسک n۹۵ در استان سیستان و بلوچستان / به دنبال رشد اقتصادی و جلوگیری از شیوع کرونا در استان هستم

علی آذرسا، جوان نخبه زاهدانی می باشد که توانسته در زمان شیوع بیماری کرونا اقدام به تولید ماسک و گان و توزیع آن بین مردم و کادر درمانی در سطح استان سیستان و بلوچستان کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری زاهدان، علی آذرسا، جوان نخبه زاهدانی می باشد که توانسته در زمان شیوع بیماری کرونا اقدام به تولید ماسک و گان و توزیع آن بین مردم و کادر درمانی در سطح استان سیستان و بلوچستان کند.

نوشتار ذیل حاصل گفتگوی خبرگزاری علم و فناوری با این جوان نخبه است:

در زمان اوج گیری بیماری کرونا به کمک یکی از دوستان به صورت تخصصی توانستیم در حوزه تولید ماسک فعالیت داشته باشیم، این اقدام موجب تولید ماسک n95 فلیتر دار و بدون فلیتر شده است.

بعد از مدت زمان کوتاه و با شروع پیک دوم بیماری کرونا در استان و کمبود ماسک n95 اقدام به تولید دستگاه آلتراسونیک ماسک ساده کرده ایم که توانستیم بعد از مدتی این فعالیت را در استان آغاز کنیم.
هدف از تولید این ماسک صرفا کمک به بهتر شدن شرایط ایجاد شده در این استان می باشد زیرا این ماسک می تواند بار اقتصادی هم برای استان ما فراهم سازد.
قطعا هدف ما این می باشد که در آینده تولید کننده باقی بمانیم که بتوانیم مایحتاج بیمارستان ها و کادر درمانی را چه در شرایط عادی و چه در شرایط کرونایی فراهم کنیم.
تولید این محصول در استان باید به گونه ای باشد که خرید و فروش باهم هماهنگی داشته باشند به طوری که اگر خرید و تولید باهم هماهنگی نداشته باشد تولید این محصول در استان به صرفه نیست.
این ماسک ها دارای مجوز موقت از سازمان غذا و دارو از زاهدان، دارای مجوز دائم از سازمان قضا و دارویی زابل و همچنین به دنبال دریافت مجوز از سازمان انرژی اتمی هستیم که هنوز صادر نشده است.
به علت تقاضا زیادی که از جانب مردم و کادر درمان در زمینه فراهم نمودن ماسک و گان وجود داشت، اقدام به ساخت دستگاه صنعتی کردیم تا بتوانیم تعداد ساخت را بالا ببریم. قبل از ساخت دستگاه صنعتی، برای تولید ماسک و گان از چرخ خیاطی استفاده می شده است.
به دلیل عدم حمایت برخی از ادارات و مراکز درمانی در استان ازاین محصول تولید شده، این دستگاه را به شهر تهران انتقال دادیم که با انتقال این دستگاه به شهر تهران زمینه رونق این محصول هم به صورت گسترده فراهم شد.
اکنون با انتقال این دستگاه به تهران و بالا رفتن سفارشات که از کل کشور می رسد حدود ۱۰۰ هزار ماسک در هفته تولید می شود.

زمان انتشار: چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۱:۳۷

شناسه خبر: 91134

کلید واژه‌ها:
مطالب مرتبط :
ماسک

این ابزار هوشمند می تواند جایگزین ماسک های سنتی N۹۵ شود !

به تازگی نوعی ابزار هوشمند با نام " Ao Air’s" ساخته شده است که می تواند جایگزین ماسک های سنتی N۹۵ شود و بر خلاف ماسک های سنتی، هیچ محدودیتی برای استفاده چندین باره ندارد.

خبرگزاری علم و فناوری

وضعیت بحرانی آذربایجان‌غربی در پی شیوع ویروس کرونا نمکی، وزیر بهداشت را به ارومیه کشاند

با توجه به وضعیت بحرانی آذربایجان غربی در پی شیوع ویروس کرونا بامداد امروز نمکی وزیر بهداشت با هیات همراه خود از طریق فرودگاه شهید باکری ارومیه و با استقبال استاندار آذربایجان غربی وارد ارومیه شد.

ساخت قریب‌الوقوع نخستین سمعک تولید داخل در گیلان

مدیرکل بهزیستی گیلان گفت:

ساخت قریب‌الوقوع نخستین سمعک تولید داخل در گیلان

مدیرکل بهزیستی گیلان با ابراز امیدواری از رفع مشکل سمعک در استان گیلان گفت: تمامی سمعک‌های موجود در کشور وارداتی می‌باشد ولی یک شرکت دانش‌بنیان در استان گیلان در تلاش است با استفاده از مهندسی معکوس نخستین سمعک تولید داخل را در این استان ساخته و به‌زودی به بهره‌برداری برساند.

۲۲۵

از زبان رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان مطرح شد؛

سمنان| آغاز تزریق واکسن آنفولانزا برای گروه های پرخطر

دکتر دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان:تزریق واکسن آنفلوآنزا در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی این استان برای گروه‌‎‌های پرخطر آغاز شد.

شیوع آنفولانزا در گرمخانه های تهران

شیوع آنفولانزا در گرمخانه های تهران

سرپرست سازمان رفاه خدمات و مشارکتهای اجتماعی شهرداری تهران از شیوع آنفولانزا در گرمخانه های  پایتخت ابراز نگرانی کرد

خبرگزاری علم و فناوری

تولید فولاد ایران

اهمیت تولید فولاد و جایگاه جهانی ایران در تولید این محصول استراتژیک

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب