خبرگزاری علم و فناوری

مدیرکل بهزیستی گیلان گفت:

ساخت قریب‌الوقوع نخستین سمعک تولید داخل در گیلان

مدیرکل بهزیستی گیلان با ابراز امیدواری از رفع مشکل سمعک در استان گیلان گفت: تمامی سمعک‌های موجود در کشور وارداتی می‌باشد ولی یک شرکت دانش‌بنیان در استان گیلان در تلاش است با استفاده از مهندسی معکوس نخستین سمعک تولید داخل را در این استان ساخته و به‌زودی به بهره‌برداری برساند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری گیلان، حسین نحوی نژاد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مهم‌ترین وظیفه بهزیستی حمایت از معلولان جسمی در تمامی زمینه‌ها است، اظهار کرد: نهم مهر روز ناشنوایان در جهان می باشد و سازمان بهزیستی در طی این مدت تمام سعی خود را برای ایجاد شرایط رفاهی مناسب این قشر از جامعه انجام داده و‌ در هفته ناشنوایان جلساتی را با این عزیزان برگزار کرده و شنونده مشکلات و دغدغه‌های آنان هستیم.

وی با اشاره به تعداد جمعیت ناشنوا در استان گیلان گفت: بر اساس آخرین آمار ۱۷ درصد جمعیت معلولین در گیلان یعنی ۶ هزار و‌۵۰۰ نفر از جمعیت گیلان را ناشنوایان تشکیل می‌دهند.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان با اذعان به مشکلات بسیار زیاد ناشنوایان در کشور بیان کرد: در ماده ۲۷ قانون حمایت از معلولان مقرر شد که حداقل دستمزد به ناشنوایان تا زمان پیدا شدن کار مناسب پرداخت شود و برای انجام این کار ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌شده و‌ تاکنون یک‌هزار و‌ ۳۰۰ میلیون تومان آن محقق شده است.

نحوی نژاد مهم‌ترین مشکل ناشنوایان در کشور را زبان اشاره دانست و بیان کرد:  تاکنون ۳۶۰ مورد اشتغال ایجاد و هفتاد مسکن برای ناشنوایان استان گیلان تهیه و‌ در خصوص زبان اشاره هم بهزیستی برنامه‌های ویژه‌ای در این رابطه دارد.

وی با ابراز امیدواری از رفع مشکل کمبود سمعک در استان گیلان افزود: در سال گذشته ۴۰۰ سمعک و در ۶ ماه نخست سال جاری ۳۵۰ سمعک در گیلان تهیه‌شده و امیدواریم با پیگیری‌های استاندار، دیگر افراد پشت نوبتی در گیلان نداشته باشیم.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان از تولید قریب‌الوقوع سمعک در استان گیلان خبر داد و گفت: تمامی سمعک‌های موجود در کشور وارداتی می‌باشد ولی یک شرکت دانش‌بنیان در استان گیلان در تلاش است با استفاده از مهندسی معکوس اولین سمعک تولید داخل را در این استان ساخت و به‌زودی به بهره‌برداری برساند.

نحوی نژاد با اشاره به تصویب قانون حمایت از کودکان و‌ اطفال در کشور تصریح کرد: این قانون پس از ۱۸ سال در کشور به تصویب رسیده و دارای ویژگی‌های بسیار زیادی ازجمله شناسایی و‌ تأمین تمامی نیازهای کودک، مرتبط ساختن نیازهای روحی، جسمی، علمی و عاطفی اطفال با مفاهیم دینی و اخلاقی در جمهوری اسلامی است به‌طوری‌که می‌تواند مانع از زورگویی به اطفال شود.

وی نابینایان را قشر مهم و تأثیرگذار جامعه معرفی کرد و گفت: ۱۰ درصد جمعیت معلولین را نابینایان تشکیل می‌دهند ولی این افراد قدرت ارتباط‌گیری مناسب با جامعه را داشته و اغلب افرادی تأثیرگذار هستند به‌طوری‌که ۴۰ درصد ورودی دانشگاه‌ها از جامعه معلولین را نابینایان تشکیل می‌دهند.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان با اذعان به اینکه زیرساخت‌های آموزشی برای ناشنوایان و نابینایان با مشکل جدی مواجه است، افزود: بسیاری از مهدکودک‌های آمادگی پذیرش کودکان نابینا و ناشنوا را نداشته و به همین علت چند مهدکودک را برای این قشر از جامعه تعیین کردیم.

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 91139

مطالب مرتبط :
دبیر اجرایی نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار استان گیلان در سال ۹۹ منصوب شد.

پارک علم و فناوری گیلان :

دبیر اجرایی نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار استان گیلان در سال ۹۹ منصوب شد.

دکتر علی باستی، رئیس پارک علم و فناوری گیلان و دبیر نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار استان گیلان، در حکمی دکتر امیر ملک پور معاون فناوری پارک علم و فناوری گیلان را به عنوان «دبیر اجرایی نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار استان گیلان » منصوب کرد.

تشکیل ۱۹ هسته مسئله محور در سطح استان / حمایت از طرح های پژوهشی دانشجویان

مسئول سازمان بسیج دانشجویی خراسان جنوبی در گفتگو با خبرگزاری علم و فن آوری:

تشکیل ۱۹ هسته مسئله محور در سطح استان / حمایت از طرح های پژوهشی دانشجویان

صلاحی با اشاره به راه اندازی مرکز تحقیقاتی شهید نور بخش در دانشگاه بیرجند گفت: یکی از برنامه های معاونت علم و فن آوری بسیج دانشجویی استان حمایت های مادی و معنوی از کلیه طرح های پژوهشی دانشجویان است.

تولید کننده ماسک

گفتگو خبرگزاری علم و فناوری با تولید کننده ماسک در زاهدان/

تولید ماسک n۹۵ در استان سیستان و بلوچستان / به دنبال رشد اقتصادی و جلوگیری از شیوع کرونا در استان هستم

علی آذرسا، جوان نخبه زاهدانی می باشد که توانسته در زمان شیوع بیماری کرونا اقدام به تولید ماسک و گان و توزیع آن بین مردم و کادر درمانی در سطح استان سیستان و بلوچستان کند.

تولید ۴۴ هزار تن ماهی گرمابی در گیلان

مدیرکل شیلات گیلان گفت :

ضرورت استفاده از فناوری‌های نوین در صنعت آبزی‌پروری؛ ۴۴ هزارتن ماهی گرمابی امسال در گیلان تولید می‌شود

مدیرکل شیلات گیلان با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود ۴۴ هزار تن ماهی گرمابی امسال در گیلان برداشت شود گفت: استفاده از فناوری‌های نوین موجب ارتقاء آبزی‌پروری گیلان می‌شود.

ی

نقش موثر مراکز ویزیت در منزل در ارتقاء شاخص امید به زندگی و کیفیت زندگی سالمندان

مدیر مرکز ویزیت در منزل سپاس شهرستان ایلام گفت : سالمندان نیازمند حمایت های مادی، اجتماعی ، بهداشتی ، درمانی و روانشناسی هستند و گسترش و راه اندازی مراکز خدماتی ویزیت در منزل براي سالمندان بشدت محسوس است .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب