استاندار گیلان:

استاندار گیلان:تربیت نسل «پرسشگر» تداوم‌بخش توسعه اجتماعی است

استاندار گیلان با تاکید بر به‌روزرسانی فعالیت انجمن‌ اسلامی دانش‌آموزان گفت: تربیت نسل «پرسشگر» تداوم‌بخش توسعه اجتماعی است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، ارسلان زارع دیروز در دیدار با دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با اشاره به امید مقام معظم رهبری و دولت به جوانان اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب از جوانان به‌عنوان موتور متحرک علم و دانش یاد کردند.

استاندار گیلان با بیان اینکه دولت به نقش‌آفرینی و تلاش جوانان برای شکل‌گیری تمدن ایرانی و اسلامی باور و اعتقاد دارد تصریح کرد: امروز حضور نسل جدید در فضای مجازی و نحوه سر و کار داشتن این نسل با موضوعات این‌چنینی از جمله موضوعات مهمی است که نیازمند برنامه‌ریزی است.

زارع دوره دانش‌آموزی را مهم‌ترین دوره برای شکل‌گیری شخصیت دانست و بیان داشت: بسیاری از قابلیت‌ها و توانایی‌های فردی در این دوره از زندگی شکل می‌گیرد و آثارش در طول زندگی قابل مشاهده است بنابراین اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان و فعالیت‌های این تشکل دارای اهمیت است.

وی با اشاره به ضرورت مهارت‌آموزی، بهره‌گیری از فناوری و هنر توسط دانش‌آموزان و ارتقاء وجه سیاسی و اجتماعی آنان خاطرنشان کرد: برای تحقق این اهداف، توانمندسازی انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ضروری است زیرا امروز همواره بر قوی شدن جامعه تاکید داریم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با تاکید بر لزوم رفع موانع موجود در مسیر اقتدار نظام اسلامی تصریح کرد: تربیت و پرورش دانش‌آموزان برای پرسشگری و نقد براساس اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی از جمله رسالت‌های مهم انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در مدارس به‌شمار می‌رود.

وی با اشاره به تغییرات در سبک زندگی و لزوم مصون نگه داشتن فرزندان این سرزمین از آسیب‌ها ابراز داشت: فعالیت‌های انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان باید متناسب با شرایط دهه پنجم انقلاب اسلامی دنبال شود.

استاندار گیلان ارتباط انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با کودکان و نوجوانان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: موضوع مصون‌سازی و حفظ نسل امروز و آینده از آسیب‌های موجود در فضای مجازی باید در سیاست‌گذاری‌ها و تصمیم‌گیری‌ها مورد توجه باشد.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان نیز در این دیدار با اشاره به ضرورت تقویت زیرساخت‌های فعالیت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در گیلان اظهار داشت: اتحادیه گیلان در معرفی دانش‌آموزان نخبه و اجرای فعالیت‌های فاخر در سطح ملی همواره پیشگام است.

حسین تاریخی با اشاره به دیگر اهداف و رسالت‌های اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در سطح کشور خاطرنشان کرد: تلاش کردیم تا این مجموعه بازوی تربیتی نظام تعلیم و تربیت در سطح کشور باشد.

زمان انتشار: چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۷:۱۵

شناسه خبر: 91140

مطالب مرتبط :
همدان

علم و فناوری گزارش می دهد؛

دهمین دوره آموزش پرسشگری در استان همدان برگزار شد+فیلم و عکس

دهمین دوره کارگاه آموزش پرسشگری استان همدان با حضور ۵۰ داوطلب از ۸ شهرستان ، به مدت دو روز کاری در ۲۶ و ۲۷ شهریورماه در مرکز آموزشی ابوذر این شهرستان برگزار شد .

سیب

استاندار گیلان خبر داد؛

خودکفایی گیلان در تامین محصولات بهداشتی مورد نیاز داروخانه ها

استاندار گیلان از خودکفایی گیلان در تامین محصولات بهداشتی مورد نیاز داروخانه های این استان خبرداد.

زارع

استاندار گیلان خبر داد؛

راه اندازی خط جدید تولید ماسک در گیلان

استاندار گیلان از راه اندازی خط جدید تولید ماسک در گیلان خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب