خبرگزاری علم و فناوری

مجری طرح کوهورت قلب سالم یزد:

مصرف زیاد نمک در نان ها موجب بیماری های قلبی و عروقی است

نماینده اظهار داشت: میزان استاندارد مصرف نمک برای هر فرد در روز بین ۱ تا ۵ گرم است اما متاسفانه مطالعات نشان می دهد افراد چیزی در حدود ۸ گرم نمک را روزانه فقط از طریق مصرف نان دریافت می کنند که این برای سلامت آنها بسیار خطرناک است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ سیده مهدیه نماینده روز گذشته در جمع خبرنگاران بیان داشت: بر اساس تحقیقات صورت گرفته ۱۲ درصد افراد در سنین ۴۰ تا ۴۵ سالگی به بیماری های قلبی و عروقی مبتلا می شوند.

وی تصریح کرد: در رتبه دوم بعد از بیماری‌های قلبی، سکته مغزی قرار دارد که متاسفانه به شدت در حال افزایش است. همچنین با توجه به اینکه سالمندی در کشور رو به افزایش است  قاعدتاً در آینده شاهد افزایش این میزان خواهیم بود چرا که افراد مسن بیشتر به فشارخون و سکته مغزی مبتلا می شوند.

مجری طرح کوهورت قلب سالم یزد اظهار داشت: برای کاهش بیماری‌های قلبی و عروقی، کنترل فشار خون ضروری است. زیرا فشار خون علاوه بر سکته قلبی و بیماریهای قلبی منجر به سکته مغزی در افراد می شود. برای کنترل این بیماری نیز باید مصرف نمک را کاهش داد.

نماینده  تاکید کرد: بیشترین منبع نمک مصرفی در نان است و این میزان در بسیاری از نانوایی‌ها بیش از حد مجاز است.

وی تصریح کرد: میزان نمک مجاز و استاندارد در نان ۱.۸ درصد است و اگر میزان نمک مصرفی در نان بیش از این مقدار باشد سلامتی شهروندان را به خطر می اندازد.

وی افزود: همچنین میزان استاندارد مصرف نمک برای هر فرد  در روز  بین 1 تا 5 گرم است اما متاسفانه مطالعات نشان می دهد افراد چیزی در حدود 8 گرم نمک را روزانه فقط از طریق مصرف نان  دریافت می کنند که این برای سلامت آنها بسیار خطرناک است.

نماینده گفت: اگر تنها مصرف نمک در یزد کنترل شود شاهد کاهش فوق العاده آمار فشار خون و بیماری‌های قلبی و عروقی خواهیم بود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۲:۳۵

شناسه خبر: 91141

مطالب مرتبط :
۱

روند افزایش بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان میبد نگران کننده است

رئیس بیمارستان میبد گفت: در چند روز گذشته شاهد افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا بودیم به طوری که در این هفته شاهد افزایش دوبرابری تعداد بیماران نسبت به هفته قبل هستیم و هم اکنون دو بخش کرونا در بیمارستان میبد فعال شده است.

۱

مسئول بسیج دانشجویی استان یزد خبر داد

کمک به معرفی دستاورد های هسته های مسئله محور

علی پورمیرزایی از برگزاری جشنواره نجم با هدف کمک به معرفی دستاورد های هسته های مسئله محور خبر داد.

۱

به دنبال تقویت روحیه ابداع و نوآوری در دانش آموزان هستیم

حیدری کارشناس و مشاور باشگاه علمی پژوهشی جوان یزد اظهار کرد: ما به دنبال این هستیم که فردی را تربیت ‌کنیم تا روحیه ابداع و نوآوری در او تقویت شود.

۱

توسط مبتکر یزدی صورت گرفت؛

ابداع شیوه نوین برای کشت هیدروپونیک

مبتکر یزدی شیوه نوینی برای کشت علوفه به روش هیدروپونیک ابداع کرده است که علی رغم نتایج چشمگیر با بی مهری مسئولین مواجه شده است.

نمک

دانشمندان دانشگاه ماساچوست اعلام کردند؛

محلول ید می تواند در مدت ۱۵ ثانیه ویروس کرونا را به صورت صددرصد نابود کند

دانشمندان دانشگاه کانتیکت در ماساچوست آمریکا در تحقیقات اخیر خود به این نتیجه دست یافته اند که ماده یُد موجود در نمک می‌تواند در مدت ۱۵ ثانیه ویروس کرونای موجود در دهان و گلو را از بین ببرد .

نمک

از تسکین درد تا تسهیل خواب و درمان افسردگی؛

خواص اعجاب آمیز نمک(۲)

بسیاری مواقع سخن از معایب و خطرات مصرف نمک گفته شده است اما این ماده معدنی اعجاب هایی دارد که در اغلب مردم از آنها بی خبر هستند.

سنگ نمک

یک کارشناس بهداشت:

سنگ نمک دافع امراض و بیماری‌ها نیست

یک کارشناس بهداشت گفت: "نمک دریا" هم از منظر پزشکی مدرن و هم از منظر منابع طب سنتی کشورمان، نمک مناسبی برای مصرف نیست.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب