خبرگزاری علم و فناوری

مدیرشرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان هرمزگان:

توزیع ۳ هزار و ۲۰۰ تن کودشیمیایی در هرمزگان انجام شد

مدیرشرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان هرمزگان با بیان اینکه این شرکت مجری طرح خودکفایی کود در کشور می باشد، گفت: در استان هرمزگان از ابتدای سالجاری ۳ هزار و ۲۰۰ تن کودشیمیایی توزیع شده و ۵ هزارو ۷۰۰ تن نیز تامین شده است.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از هرمزگان، فرزاد استاد ظهر امروز به خبرنگار ما اظهار کرد: این شرکت در زمینه تهیه و تدارک نهاده های کشاورزی برای بخش کشاورزی فعالیت دارد.

وی افزود: هدف اصلی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان هرمزگان، تامین نهاده ها به میزان کافی ، به موقع و در هر نقطه در کل کشور می باشد.
این مسوول همچنین با اشاره به اینکه تامین کودهای شیمیایی یکی از وظایف اصلی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی می باشد، ابراز داشت: این شرکت کلیه نهاده های کشاورزی موردنیاز استان را طبق برنامه سازمان جهادکشاورزی برای استان تامین می کند.
استاد افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از 100 هزار تن کود از طریق بندرشهید رجایی وارد کشور شده و به سایر استانها ارسال شده است.
به گفته وی، به زودی میزان 46 هزار تن کود اوره به بندر شهید رجایی وارد می شود و میزان 20 هزار تن خاک فسفات جهت تولید کودهای فسفاته نیز در حال ورود به کشور می باشد.
مدیرشرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان هرمزگان با بیان اینکه این شرکت مجری خودکفایی کود در کشور می باشد، خاطرنشان ساخت: در استان هرمزگان تاکنون 3 هزار و 200 تن کودشیمیایی ( ازته ، فسفاته و پتاسه) توزیع شده و 5 هزارو 700 تن نیز تامین شده است.
استاد ادامه داد: از ابتدای سال کود ازته (اوره) حدود 3 هزار و 500 تن تامین شده و 3 هزار تن در استان توزیع شده است.
وی افزود: از ابتدای سال کود فسفاته نیز 500  تن تامین شده و 100 تن در استان توزیع شده است.
این مسوول همچنین تصریح کرد: از ابتدای سال کودپتاسه 1700 تن تامین شده و 100 تن توزیع شده است.
وی در خصوص مشارکت و خدمات دهی به تولید ، فراوری و نگهداری گندم بذری استان اظهار داشت: این مدیریت با دراختیار گذاشتن دستگاه بوجاری و انبارهای نگهداری گندم در محل مجتمع انباری گهکم شهرستان حاجی آباد ، نقش موثر خود را در حمایت از تولید گندم بذری استان ایفا نموده است.
مدیرشرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان هرمزگان ادامه داد: این مدیریت در 6 ماهه اول سالجاری با پهلو دهی کشتی های حامل کود میزان 153 هزار تن انواع کود شیمیایی از طریق بندر شهید رجایی وارد و سپس در سطح کشور توزیع و حمل نموده است.
 استاد در خصوص تخلیه و بارگیری سموم و بذور وارداتی بیان داشت: در 6 ماهه اول سال 1399 میزان 85 هزار کیلوگرم سم کلروپریفوس وارداتی در اسکله شهید رجایی تخلیه و به مجتمع شیمیایی آبیک که یکی از مجهزترین آزمایشگاه های کشور می باشدارسال شده و در زمینه بذری میزان 60 تن بذر گلرنگ که در انبار بندر شهید رجایی ترخیص نموده بود را در اوایل سال جاری به مرکز تحقیقات کشاورزی استان همدان حمل نموده است.
به گفته وی، این مدیریت به عنوان عضوی از کارگروه بازرسی و پایش کود استان و به صورت دوره ای و مشترکا با نمایندگان این کارگروه به پایش و بررسی نحوه توزیع کود در مناطق مختلف استان پرداخته و مواردی نظیر کیفیت ، ثبت مواد کودی و غیره را مورد ارزیابی قرار داده که در صورت مشاهده موارد تخلف ، طبق قوانین و دستورالعمل ابلاغی با متخلفین برخورد و گزارش آنها را به سازمان جهاد کشاورزی و دفتر مرکزی خود ارسال می نماید.
مدیرشرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان هرمزگان خاطرنشان ساخت: این شرکت به عنوان عضوی از کمیته فنی کود استان ، در جلسات این کمیته که معمولا به صورت ماهیانه و با مدیریت معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان تشکیل می شود ، شرکت نموده و در زمینه تدارک ، تولید ، حمل و توزیع انواع کود شیمیایی یارانه دار، زیر نظر دفتر مرکزی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی به عنوان پشتیبان سازمان جهاد کشاورزی استان ، ایفای نقش می نماید.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۵:۴۰

شناسه خبر: 91151

مطالب مرتبط :
۲۲۵

از زبان رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان مطرح شد؛

سمنان| آغاز تزریق واکسن آنفولانزا برای گروه های پرخطر

دکتر دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان:تزریق واکسن آنفلوآنزا در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی این استان برای گروه‌‎‌های پرخطر آغاز شد.

ت

یادداشت

زنگ خطر کرونا برای بار سوم

در حالی که نه ماه کشور درگیر شیوع وبحران بیماری کروناست اما وزیر بهداشت عاجزانه از کم کاستی های تعمدانه در حوزه بهداشت و درمان می گوید.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب