خبرگزاری علم و فناوری

دستگاه منبع نور سرد ال‌ای دی در کشور بومی سازی شد/ تفاوت قیمتی ۳۸۰ میلیون تومانی دستگاه ایرانی با مشابه خارجی

توسط نخبه مازندرانی دستگاه منبع نور سرد ال‌ای‌دی بومی سازی شده و ۳۸۰ میلیون تومان از دستگاه مشابه خارجی ارزانتر است.

نیما دانش در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار علم و فناوری مازندران در ارتباط با فعالیت شرکت نیما طب دانش مرکز استان مازندران و اقداماتی که نخبگان این مجموعه برای توسعه ساخت فعالیت‌های آزمایشگاهی و تشخیصی و حتی درمانی انجام داده‌اند، اظهار کرد: دستگاه منبع نور سرد برای عمل‌های جراحی و آندوسکوپی مورد استفاده ‌می‌شود.

وی با اعلام اینکه نور این دستگاه از ال‌ای دی است، تصریح کرد: دستگاه‌های موجود در بازار از لامپ هالوژن و زنون استفاده شده که حرارت زیادی دارد.

این تولید کننده منبع نور سرد ال‌ای‌دی خاطر نشان کرد: دستگاه تولیدی ما به دلیل عملکرد مناسب تر مورد توجه مراکز درمانی در استان مازندران قرار گرفته است.

وی در ارتباط با معایب دستگاه‌های موجد در بازار که نور گرم تولید می‌کند،افزود: نور گرم وقتی وارد بدن می‌شود باعث سوختی بافت شده و از طرفی حرارت باعث رشد باکتری در بدن می‌‌شود.

دانش یادآور شد: وقتی دستگاه با نور سرد و بدون حرارت وارد بدن شود دید پزشک را افزایش داده و آسیب احتمالی برای فرد تحت درمان ندارد.

وی با اعلام اینکه این دستگاه کاملا بومی سازی شده است، افزود: در حال حاضر همه مراکز درمانی استان مازندران از این دستگاه استفاده کرده و حتی برای معاینات گوش، حلق و بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد و همچنین در جراحی‌ها، لاپارسکوپی و آندوسکوپی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این نخبه مازندران با اعلام اینکه این دستگاه مشابه خارجی دارد اما در استان مازندران بومی سازی شده است، افزود: هزینه دستگاهی که از آلمان وارد کشور می‌شود بسیار سنگین است.

وی اضافه کرد: قیمت دستگاه خارجی حدود 400 میلیون تومان است که ما با قیمت تمام شده 20 میلیون تومان آن را در استان مازندران بومی سازی کردیم که با کیفت دستگاه خارجی برابر می‌کند.

دانش با اشاره به اینکه استقبال از این دستگاه تا حدودی مناسب بوده است، افزود: اما برخی وارد کنندگان برای جلوگیری از ورود این دستگاه به مراکز درمانی مقاومت می‌کنند و به نوعی تبلیغ کننده دستگاه خارجی هستند و سود آنها از فروش دستگاه خارجی بیشتر است.

وی با انتظارش از مسئولان استان را حمایت از تولید دستگاه داخلی اعلام کرد و افزود: حداقل از مراکز درمانی دولتی انتظار داریم که در زمان اعلام نیاز اولویت اصلی آنها تولید داخل باشد، تاکید بنده درباره خرید این دستگاه این است که هیچ تفاوت کیفیتی بین دستگاه تولیدی ما با دستگاه خارجی ندارد و تنها تفاوت آن قیمت تمام شده بسیار ارزانتر ما نسبت به محصول مشابه خارجی است.

این نخبه مازندران با اشاره به گارانتی دو ساله و خدمات پس از فروش پنجساله این دستگاه، افزود: تا دو سال پس از فروش اگر لامپ دستگاه بسوزد دستگاه جایگزین جدید در اختیار خریدار قرار می‌دهیم و تا پنج سال هم خدمات پس از فروش رایگان به استفاده کننده این دستگاه از شرکت نیما طب دانش داده می‌شود.

وی در ارتباط با خدمات پس از فروش دستگاه‌های خارجی، افزود: این دستگاه خدمات رسمی نداشته البته تعمیرات این دستگاه در تهران انجام می‌شود که حضور در تهران و انتقال دستگاه مشکلات خاص خودش را دارد.

دانش اضافه کرد:دستگاه‌های خارجی طوری طراحی شده که اگر قطعه‌ای از دستگاه خراب شود باید به کشور تولید کننده  منتقل شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران این دستگاه مورد حمایت مادی و معنوی سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان مازندران قرار گرفته است و به واسطه حمایت های این سازمان  در بسیاری از مراکز درمانی استان فعالیت های تعمیراتی دستگاهای بیمارستانی را انجام می دهد.

انتهای پیام /

 

زمان انتشار: شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 91169

مطالب مرتبط :
پوشیدنی سلامت

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

پوشیدنی‌های سلامت فانتزی‌های روز نیازمندی‌های آینده

پوشیدنی‌های سلامت اگرچه جایگاهش در حوزه پیشگیری برخی از بیماری‌ها در تعدادی از کشورها برجسته کرده اما در کشور به صورت فانتزی دست به دست می‌شود

به همت مرکز بسیج علمی زینب کبری (س) شاهین شهر؛ 
برپایی نمایشگاه اسوه مقاومت «سردار شهید سلیمانی» درهفته دفاع مقدس

به همت مرکز بسیج علمی زینب کبری (س) شاهین شهر؛

برپایی نمایشگاه اسوه مقاومت «سردار شهید سلیمانی» درهفته دفاع مقدس

مرکز بسیج علمی زینب کبری (س) شاهین شهر و هیات اندیشه ورز این پایگاه همزمان با هفته دفاع مقدس بایک برنامه ریزی هدفمند در قالب نظامی، فرهنگی، پژوهشی و علمی نمایشگاه اسوه مقاومت «سردار شهید حاج قاسم سلیمان» را برپا کرد.

روش کلاس

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‎‌دهد

کلاس روش معکوس سریع‌ترین روش انتقال مباحث درسی پیش روی معلم و دانش آموز

کارشناس آموزشی درباره تجربه‌های خویش در برگزاری کلاس روش معکوس، گفت: با این روش معلم در کوتاه ترین زمان مباحث درسی را انتقال داده و سرعت یادگیری دانش آموز افزایش می‌یابد.

قانون تخلف عناوین علمی

گزارش خبرگزاری علم و فناوری مازندران از وضعیت دو شغله‌های دانشگاه علوم پزشکی مازندران

آیا اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها می‌توانند هیأت مدیره یا عضو هیأت مدیره بیمارستان‌های بخش خصوصی باشند؟

اصل ۱۴۱ قانون اساسی به صراحت نسبت به دو شغله بودن کارمندان دولتی ممنوعیت ایجاد کرده اما برخی از اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران بدون توجه به این موضوع در سمت‌های رئیس هیآت مدیره و عضو هیت مدیره مراکز درمانی خصوصی فعالیت دارند.

سردار برسلانی

فرمانده لشگر عملیاتی ۲۵ کربلای مازندران:

توانمندی‌های نخبگان عضو بسیج علمی و پژوهشی مازندران قابل تحسین است

فرمانده لشگر عملیاتی ۲۵ کربلای مازندران، گفت: توانمندی‌های نخبگان سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران قابل تحسین بوده و بسیاری از محصولات تولید شده قابلیت کاربردی شدن دارد.

فرمانده سپاه کربلا

فرمانده سپاه کربلای مازندران مطرح کرده است

اعلام رضایت فرمانده سپاه کربلای مازندران از عملکرد سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران/برنامه‌ریزی برای تامین نیازمندی‌های سپاه کربلای مازندران از تولیدات نخبگان سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران

فرمانده سپاه کربلای مازندران از اقدامات انجام شده سازمان بسیج علمی و پژوهشی و نخبگان زیر مجموعه سازمان اعلام رضایت کرده و گفت: عملکرد رئیس سازمان بسیار عالی و امروز یکی از معاونت‌های رتبه برتر در کشور است که در سال ۹۸ به عنوان مسئول رتبه برتر مطرح بوده و ما هم از عملکرد رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی تقدیر و تشکر می‌کنیم.

تقوی

طرح درمانی دانش آموز مازندرانی برای کرونا روی میز متولیان امر سلامت/ ارتباط مگس میوه با درمان کرونا

دانش ‌آموز مازندرانی با ارائه طرحی به شباهت‌های ژنتیکی انسان و مگس اشاره کرد و گفت: با بررسی مقالات متعددی به طرحی رسیدم که ارتباط مشخصی بین درمان کرونا و مگس میوه وجود دارد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب