خبرگزاری علم و فناوری

برای نخستین بار؛

کشت گیاه استویا (قند طبیعی)در استان مرکزی توسط محقق اراکی

موفقیت طرح تحقیقاتی کشت گیاه استویا (قند طبیعی) برای نخستین بار توسط محقق اراکی انجام شد.

به گزارش خبرگزاری  علم و فناوری از استان مرکزی؛ این طرح برای اولین بار در بهار سال 1399در استان مرکزی و شهرستان اراک در مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی کشت شد.

محمد رئیس زاده محقق اراکی و دانشجوی دکتری کشاورزی با تلاش‌های بی وقفه پای گیاه استویا را به استان مرکزی باز کرده و طرح کاشت آن در مزرعه ایستگاه تحقیقات اراک به خوبی نتیجه داده است.

رئیس زاده با بیان اینکه اقلیم آب و هوایی مناسب برای کشت این گیاه گرم و نسبتاً شرجی است و در سالهای گذشته در خوزستان کشت شده است .و با توجه به نظر محققین ،اراک به دلیل دارا بودن آب و هوای خشک و سرد نمی تواند برای کشت این گیاه مناسب باشد. وی ادامه داد: با انجام این طرح تحقیقاتی در امسال به این نتیجه رسیده ایم که اقلیم آب و هوایی استان مرکزی برای کشت این گیاه ارزشمند مناسب است.

این محقق اراکی با بیان اینکه گیاه استویا 300 برابر شیرین تراز چغندرقند و نیشکر است اما با این وجود دیابتی ها هم می توانند باخیال راحت آن را مصرف کنند و به خوبی می‌توان با گرفتن شکر ازآن جایگزین چغندر و نیشکر شود. قندی که داخل این گیاه وجود دارد برخلاف ساکارز مضراتی برای بدن ندارد و باعث افزایش قند خون نمی شود و به دنبال آن پوسیدگی دندان را به همراه ندارد و از لحاظ دارویی مورد پسند ، از لحاظ صنعتی قابل استفاده و از لحاظ منبع غذایی کالری بسیار پایین دارد.

وی تصریح کرد:گونه‌های استویا که با نام‌های برگ عسلی، برگ شیرین، برگ قندی شناخته می‌شوند بیشتر برای استفاده از برگ شیرین آنها کشت شده و مصرف آن به صورت برگ تازه، خشک، پودر و یا به صورت افشرده‌ی مایع است.

رئیس زاده خاطر نشان کرد:میانگین عملکرد این گیاه 3 تن در هکتار است و کشت آن از لحاظ اقتصادی با صرفه می باشد.

وی در ادامه صحبتهای خود افزود:با توجه به شیوع بالای دیابت درکشور، ترکیبات گیاه استویا جایگزین مناسبی برای قند و شیرین کننده های قندی در مبتلایان به دیابت و دیگر افراد دارای رژیم های بدون قند است و به خاطر اینکه این گیاه بدون کالری است مناسب برای لاغری و افرادی که دارای رژیم هستند می باشد.
محقق اراکی با توجه به خواصی که این محصول دارد و وجود شرایط مناسب کشت گفت: راه اندازی صنایع تبدیلی برای توسعه کشت گیاه دارویی استویا و سایر گیاهان دارویی دیگر می‌تواند علاوه بر ایجاد اشتغال، در بالابردن درآمد و سلامت جامعه موثر باشد.
استویا گیاهی چند ساله است، نصف ذرت آب می‌خواهد و 2 بار در سال محصول می‌دهد.

استویا بومی آمریکای جنوبی است .گیاهی بوته‌ای، پایا و چند ساله است که به خانواده کاسنیان تعلق داشته و به دلیل وجود شیرین کنده‌های طبیعی مورد توجه قرار گرفته‌ است.

انتهای پیام/ج

 

 

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۶:۵۰

شناسه خبر: 91173

مطالب مرتبط :
جنین

دستیابی محققان اراکی به روش نوین درمان ناباروری

محققان دانشگاه اراک با ارائه روش نوین درمان سندرم پلی کیستیک تخمدان گامی موثر در درمان ناباروری برداشتند.

لوفا

روایت کارآفرینی که از یک گیاه ناشناخته ، لیف تولید کرد

«عظيم رفيعي» کارآفرین فعالی است که تصمیم گرفت با شیوه نوین کشاورزی را انجام دهد و با تولید محصولات خاص برای همشهریانش اشتغالزایی کند.

۲۲۵۵۵۲۵

با تحقیقات در حوزه بیوتکنولوژی کشاورزی انجام شد؛

بهره وری بیشتر از گیاه استویا توسط محققان ایرانی

محققان پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی موفق به افزایش تولید برگ و ترکیبات شیرین کننده موجود در برگ گیاه استویا شدند که منبعی طبیعی برای تولید شیرین کننده های جایگزین قند و شکر است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب