خبرگزاری علم و فناوری

قرار گرفتن عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی در زمره یک درصد برتر دانشمندان و نخبگان علمی جهان

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی گفت: دکتر مهدی شاهدی اصل عضو هیات علمی این دانشگاه در زمره یک درصد برتر دانشمندان و نخبگان علمی جهان قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل ، دکتر ابوالفضل بضاعت ­پور معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی گفت: بر اساس داده های منتشر شده از پایگاه استنادی طلایه داران علم تامسون رویترز (ISI-ESI)، دکتر مهدی شاهدی اصل دانشیار رشته مهندسی مواد و متالوژی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه محقق اردبیلی در زمره یک درصد برتر دانشمندان و نخبگان علمی جهان قرار گرفت.

پایگاه استنادی طلایه داران علم تامسون رویترز (ISI-ESI) به ارائه فهرستی از دانشمندان برتر دنیا می پردازد که هر دو ماه یکبار براساس آخرین تحولات در شبکه علم بین الملل روزآمد می شود. مرجعیت علمی مبنای گزینش دانشمندان برتر در پایگاه طلایه داران علم است.

مرجعیت علمی براساس تعداد ارجاعات صورت گرفته به پژوهش های پژوهشگران تعیین می شود. ارجاعات یا استنادها بیانگر میزان استفاده از نتایج پژوهش های منتشر شده هستند. هر چقدر تعداد استنادهای صورت گرفته به پژوهش های یک محقق بیشتر باشد، کیفیت پژوهش های وی بالاتر بوده و این پژوهش ها از طرف جامعه علمی بیشتر پذیرفته شده اند.

وی با اشاره به اینکه انتخاب یک درصد برتر دانشمندان برتر جهان در ۲۲ حوزه موضوعی علوم و علوم اجتماعی صورت می گیرد و داده های مورد استفاده در تحلیل و انتخاب پژوهشگران یک درصد برتر از سامانه شاخص های اساسی علم (ESI) و وب علوم (WOS)  استخراج شده است، افزود: شاخص های نسبت تعداد کل استنادات به مقالات استناد کننده، تعداد متوسط خود استنادی به ازای هر مقاله و تخصص گرایی در ۱۰ سال اخیر از جمله مواردی است که در شناسایی پژوهشگران تاثیرگذار، مدنظر قرار گرفته است.

بضاعت پور ادامه داد: دکتر شاهدی اصل از پژوهشگران برجسته دانشگاه می باشد که در تالیف ۵۰ درصد مقالات پراستناد دانشگاه و  در بیش از ۹۱ درصد مقالات داغ دانشگاه بیشترین سهم مشارکت را داشته است.
وی افزود: در حال حاضر ۳  نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی در زمره یک درصد برتر دانشمندان و نخبگان علمی جهان قرار دارند که مرجعیت علمی مبنای گزینش این عزیزان در پایگاه طلایه داران علم است.

مهدي شاهدي اصل در سال 1360 در شهرستان خوي دیده به جهان گشود. دوران ابتدايي و راهنمايي را در دارالصفای خوی به پایان رساند و پس از پذيرفته شدن در آزمون ورودي دبيرستان­‌هاي نمونه دولتي كشور، در دبيرستان نمونه دولتي هدايت تهران به تحصيل پرداخت.

وی درسال 1378 دوره کارشناسی خود را در رشته مهندسي مواد و متالورژي در دانشگاه علم و صنعت ایران آغاز کرد و با كسب رتبه پنج در آزمون كارشناسي ارشد سال 1383، در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتي شريف پذیرفته شد.

او در سال ١٣٩١ دوره دكترا را در دانشگاه تبريز آغاز نمود و در سال 1394 به عنوان نخستین دانش‌آموخته دکترا از آن دانشگاه، تحصیلات تکمیلی خود را به پایان رساند. وی از مهرماه 1394 به عنوان استادیار و عضو هیات علمی در دانشگاه محقق اردبیلی به امر آموزش و پژوهش اشتغال دارد.

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۵:۳۴

شناسه خبر: 91175

مطالب مرتبط :
دانشمند

قرار گرفتن عضو باشگاه پژوهشگران جوان در زمره یک‌درصد برتر دانشمندان جهان

عضو باشگاه پژوهشگران جوان بر اساس داده‌های منتشرشده از مؤسسه Clarivate Web of sceinece در زمره یک درصد برتر دانشمندان و نخبگان علمی جهان قرار گرفت.

​اقتصاد نفت بنیان به جای دانش بنیان در کشور وجود دارد / نخبگان علمی متولیان اصلی اقتصاد دانش بنیان

در گفتگوی تفصیلی با عضو هیات علمی دانشگاه بیرجند عنوان شد:

​اقتصاد نفت بنیان به جای دانش بنیان در کشور وجود دارد / نخبگان علمی متولیان اصلی اقتصاد دانش بنیان

غیاثی با اشاره به اینکه اقتصاد نفت بنیان به جای دانش بنیان زیان های فراوانی را به کشور تحمیل کرده است، گفت: حمایت واقعی و سازنده از ایده های نو و نجات دهنده یک نقش کلیدی در توسعه ی کشوراست.

توسعه

لزوم توسعه رشته های فنی دانشگاه محقق اردبیلی / اردبیل نیازمند احداث دانشگاه صنعتی است

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: یکی از برنامه‌های مد نظر وزارت علوم در استان اردبیل توسعه رشته‌های فنی و مهندسی‌ کیفی در دانشگاه محقق اردبیلی مبتنی بر نیازهای استان است.

نخبگان

پروفسور حسین شایقی در زمره یک درصد برتر دانشمندان و نخبگان علمی جهان

خانواده بزرگ سازمان نظام مهندسی ساختمان، صاحب فرزاندان نخبه پرشماری است که در جای جای کشور در حال خدمت رسانی به هموطنان هستند. پروفسور حسین شایقی بر اساس گزارش پایگاه طلایه داران علم تامسون رویترز (ISI) در زمره یک درصد برتر دانشمندان و نخبگان علمی جهان قرار دارد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب