خبرگزاری علم و فناوری

به تازگی مشخص شد :

نقص در پاسخ های ایمنی اولیه بدن زمینه ساز برخی موارد شدید COVID ۱۹ است.

COVID ۱۹ یک بیماری با علائم گسترده است، اما مشخص نیست که چرا برخی از مردم می میرند یا با کمک دستگاه های تنفس مصنوعی، نفس می کشند، در حالی که دیگران هرگز علائم بیماری را نشان نمی دهند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی و به نقل از sciencenews، بیماری Covid-۱۹ برخی از افراد را می کشد و برخی دیگر را نسبتاً بدون آسیب رها می کند. اما چرا؟ سن و شرایط سلامتی زمینه ای از عوامل خطر هستند، اما دانشمندان در تلاشند تفاوت های دیگر، از جمله در ژن یا سیستم ایمنی بدن افراد را که ممکن است در این امر نقش داشته باشند، برطرف کنند.

دو مطالعه جدید نشان می دهد که نقص در پاسخ اولیه بدن به عفونت ویروسی، یکی ناشی از نقایص ژنتیکی و دیگری ناشی از پاسخ های ایمنی نادرست، در پشت برخی موارد شدید COVID 19 است.

http://stnews.ir/provinces/khj/

در یک مطالعه منتشر شده در 24 سپتامبر در Science، محققان نقایص ژنتیکی خاصی را در برخی از افراد مبتلا به COVID 19 شدید شناسایی کردند که باعث می شود بدن اینترفرون کمتری تولید کند. ( پروتئین هایی که بخشی از سیستم هشدار اولیه سیستم ایمنی بدن هستند. ) با این حال، در سایر افراد مبتلا به بیماری شدید، پاسخ های ایمنی بدن باعث قطع اینترفرون ها می شود.

این نقایص به این معنی است که ویروس کرونا که باعث ایجاد COVID 19 می شود، می تواند سلول ها را بدون بالا بردن پرچم های قرمز آلوده کند، از حمله معمول دفاعی که توسط اینترفرون ها ایجاد می شود، جلوگیری کرده و منجر به بیماری شدیدتر شود.

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۳:۲۵

شناسه خبر: 91181

مطالب مرتبط :
هیچ یک از چهار داروی مورد آزمایش کووید۱۹ باعث افزایش بقا نشد/ از هفته آینده، آزمایش داروی جدید «آکالابروتینیب»

هیچ یک از چهار داروی مورد آزمایش برای کووید۱۹ باعث افزایش بقا نشد

بر طبق مطالعات انجام گرفته هیچ یک از چهار داروی مورد آزمایش کووید۱۹ باعث افزایش بقا نشد و از اوایل هفته آینده ، شرکت کنندگان در همبستگی می توانند آکالابروتینیب را دریافت کنند، این یک داروی سرطانی است که آنزیمی را که نقش مهمی در سیستم ایمنی بدن انسان دارد مهار می کند.

نظرسنجی :WHO کووید۱۹خدمات بهداشت روانی را در ۹۳٪ کشورها متوقف کرد

نظرسنجی WHO: کووید۱۹خدمات بهداشت روانی را در ۹۳٪ کشورها متوقف کرد

، بر اساس یک نظرسنجی جدید سازمان بهداشت جهانی، بیماری همه گیرکووید۱۹ خدمات بهداشت روان را در ۹۳٪ از کشورهای جهان مختل یا متوقف کرده است. نظرسنجی از ۱۳۰ کشور اولین داده جهانی را ارائه داده و نشان دهنده تأثیر مخرب کووید۱۹ در دسترسی به خدمات بهداشت روان و نیاز فوری به افزایش بودجه را تأکید می کند.

نئاندرتالهای باستانی در کووید۱۹ شدید دست دارند

متخصصان تکامل ژنوم انسانی در دانشگاه اوکیناوا؛

نئاندرتالهای باستانی در کووید۱۹ شدید دست دارند

متخصصان واحد تکاملی ژنوم انسانی در دانشگاه فارغ التحصیلان علوم و فناوری اوکیناوا،بر طبق یک بررسی گزارش کردند: مدتها پیش، در جنوب اروپا، انسانهای مدرن و نئاندرتالها حداقل یک برخورد داشتند که منجر به فرزندانی شد. اما هیچ کس احتمالاً پیش بینی نمی کند که این برخورد ۶۰ هزار سال بعد و در طی همه گیری ویروس کرونا بر جهان ما چنین تأثیر دلخراشی نیاز برای تهویه مکانیکی سه برابر بیشتر و مرگ و میر بیشتر داشته باشد.

مجموعه قربانیان کرونا در کشور از ۲۶ هزار نفر عبور کرد

مجموعه قربانیان کرونا در کشور از ۲۶ هزار نفر عبور کرد

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۳ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۲۶ هزار  و ۱۶۹ نفر رسید

سگهای در فرودگاه فنلاند کووید۱۹ را با دقت صددرصد تشخیص می دهند/ چندین کشور پیگیر این روش هستند

سگهای فرودگاه فنلاند کووید۱۹ را با دقت صددرصد تشخیص می دهند/ چندین کشور پیگیر این روش هستند

مسافران در فرودگاه هلسینکی فنلاند از اوایل این هفته راهی سریعتر - و بسیار مبهم تر - برای آزمایش کووید۱۹ با تیمی از سگهای تشخیص بو و با دقت تقریبا" صددرصد خواهند داشت. فنلاند پیشگام، اما کشورهای دیگر مانند عربستان سعودی، فرانسه، شیلی، استرالیا و برزیل نیز پیگیر این موضوع هستند.

اینترفرون بتا

پروتئینی که در درمان ۸۰ درصد بیماران کرونایی جواب مثبت داده است

نتایج اولیه یک کارآزمایی بالینی نشان می‌دهد با یک روش درمانی جدید می‌توان تعداد مبتلایان به کرونا را که به مراقبت‌های ویژه نیاز پیدا می‌کنند، کاهش چشمگیری داد. در بيماران مبتلا به بيماري شديدتر در هنگام پذيرش، اس.ان.جی ۰۰۱ احتمال ترخيص بيمارستاني را در طول مطالعه افزايش داد، اگرچه اين اختلاف از نظر آماري معني‌دار نبود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب