خبرگزاری علم و فناوری

مجله گیاه شناسی انجمن Linnean منتشر شد:

دستورالعمل‌هایی جدید برای پرورش‌دهندگان گیاهان/ تولید محصولات کشاورزی به روشی پایدارتر

دانشمندان دانشگاه پورتسموث و باغ گیاه‌شناسی رویال کیو، فرمولی که به پرورش‌دهندگان گیاهان و کشاورزان در سراسر جهان کمک می‌کند تا محصولات را به روش پایدارتری پرورش دهند ارائه کردند.

به گزارش خبرگزاری علم فناوری استان بوشهر؛ دانشمندان دانشگاه پورتسموث و باغ گیاه‌شناسی رویال کیو، فرمولی که به پرورش‌دهندگان گیاهان و کشاورزان در سراسر جهان کمک می‌کند تا محصولات را به روش پایدارتری پرورش دهند ارائه کردند.

آنها به پرورش‌دهندگان گیاهان برای شناخت بهتر گونه‌هایی گیاهی راهنمایی می‌کنند و همچنین به آنها کمک می‌کنند تا با استفاده از گونه‌های گیاهی وحشی که قبلاً اهلی شده‌اند، راه‌هایی برای محصولات را به روش پایدارتری پرورش دهند پیدا کنند.

با توجه به چالش‌های رو به رشد گرمایش کره زمین که تولیدکنندگان محصولات با آن روبرو هستند، نیاز به تغییر سریع در تکنیک‌های کشاورزی وجود دارد. گیاهانی که متناسب با آب و هوای خاص انتخاب و پرورش داده شده‌اند.

دکتر Rocio Perez-Barrales، مدرس ارشد دانشکده علوم زیستی دانشگاه پورتسموث گفت: "هنگامی که نژاد بشر برای اولین بار محصولات کشاورزی را اهلی کرد، آب و هوا و محیط کاملا متفاوت بود آنچه در 50 سال گذشته شاهد آن هستیم در حال حاضر جهان اغلب با حوادث فاجعه بار آب و هوایی مانند خشکسالی روبرو است و در انگلستان اکنون شاهد برداشت برخی محصولات تا یک ماه زودتر از گذشته هستیم.

 

"هنگامی که گیاهان اهلی شدند، آنها به طور غیرطبیعی برای یک ویژگی خاص انتخاب شدند. این انتخاب در کشاورزی منجر به بهبود کیفیت مواد غذایی مانند گوشت، شیر و میوه شده است.

دانشمندان معتقدند که تنوع ژنتیکی برای کنار آمدن گیاهان با تغییر محیط از اهمیت زیادی برخوردار است. این امر منجر به انتخاب استفاده از یک فرآیند غیر طبیعی مانند استفاده از سموم دفع آفات، برای محافظت از محصولات در برابر آفات می‌شود. یک گزینه دیگر برای پرورش دهندگان گیاهان استفاده از محصولات وحشی است و استفاده از تنوع ژنتیکی طبیعی در آن گونه‌ها که آنها را در برابر دشمنان طبیعی محافظت می‌کند.

 

تغییرات آب و هوایی، نحوه رفتار محصولات را تغییر می‌دهد. محصولات بسیاری از تنوع ژنتیکی را از دست داده‌اند و کمتر قادر به سازگاری هستند و به تغییرات آب و هوایی پاسخ می‌دهند. دانشمندان اکنون در حال بررسی محصولات وحشی هستند تا ببینند چه ویژگی‌هایی درچالش‌های زیست محیطی فعلی می‌تواند بهبود یابد تا محصولات سازگارتر شوند.

محققان از رهنمودهای 50 سال پیش بازدید کردند که از آن زمان منسوخ شده است. آنها این طبقه‌بندی را به عنوان پایه‌ای برای ارائه روش جدیدی در بهبود محصولات، بدون تخریب تعداد کمی از محیط طبیعی باقی مانده در جهان برای پرورش مواد غذایی استفاده کردند.

 

دکتر پرز-بارارالس توضیح داد: برخی از محصولات فقط چند گونه دارند، در حالی كه بعضی دیگر ممكن است صدها گونه داشته باشند. به عنوان مثال، دانه كتان بیش از 150 گونه مرتبط دارد.

وی گفت: "ممکن است تقاضا برای پرورش دانه‌های کتان وجود داشته باشد، به عنوان مثال در کشورهایی با عرض جغرافیایی مختلف، بذر کتان ده هزار سال پیش در خاورمیانه اهلی شد و ما می‌توانیم آن را در انگلیس رشد دهیم زیرا به طور طبیعی ژن‌های گرفته شده از کتان آبی کم رنگ اجازه می‌دهد تا محصول در محیط‌های شمالی و سردتر رشد کند.

به این ترتیب ژن‌های مناسب این می‌تواند انتخاب و به محصول وارد شود، کاری که پرورش دهندگان گیاه به طور منظم انجام می‌دهند. این دستورالعمل‌های جدید به پرورش دهندگان گیاهان کمک می‌کند تا پایدارتر و کارآمدتر شوند. ما معتقدیم که این آینده کشاورزی است.

این مقاله دستورالعمل‌هایی را برای پرورش دهندگان گیاهان برای انتخاب یک نوع مناسب برای بهبود محصولات توصیه می‌کند.

این دستورالعمل‌ها شامل موارد زیر است:

    1. برای درک تنوع ژنتیکی بین گونه‌ها (فاصله ژنتیکی) و تعیین ارتباط نزدیک گونه‌های هدف با یکدیگر. این معادل شجره نامه انسان است، بنابراین شما بیش از پسر عمو با خواهر و برادر خویشاوند هستید. هرچه نزدیکتر باشید بهتر است زیرا موانع ژنتیکی کمتری وجود خواهد داشت.

    2. برای درک اینکه آیا سازگاری ژنتیکی بین گونه‌ها وجود دارد یا خیر. این شامل درک متنوع اعداد کروموزوم است. برای عبور موفقیت آمیز از دو گونه گیاهی، باید تعداد کروموزوم‌های یکسانی داشته باشند. همانند انسان‌ها، اگر تعداد کروموزوم‌ها با هم مطابقت نداشته باشد، در تولید مثل مشکلاتی ایجاد می‌شود. با این حال، گیاهان می‌توانند تعداد کروموزوم‌های بسیار متفاوتی داشته باشند، از 14 تا بیش از 100تا تفاوت کروموزوم مهم است تا بتوانیم سازگاری آنها را درک کنیم.

    3. جمع آوری تمام اطلاعات زیست‌شناسی گرده افشانی، تولید مثل و مکانیسم‌های جلوگیری از همخونی. گیاهان می‌توانند از خود گرده افشانی و همخونی جلوگیری کنند، بنابراین گرده گل تخمک‌های حاصل از همان گل را بارور نمی‌کند. درست مثل حیوانات، همخونی هم می‌تواند باعث بیماری‌های ژنتیکی شود. اما مکانیسم‌هایی که از خودکشی اجتناب می‌کنند می‌توانند موانعی بین محصول و نوع وحشی ایجاد کنند و ایجاد هیبریدهای جدید را که می‌توانند برای تأیید محصول تازه بهبود یافته آزمایش شوند، دشوار می‌کند.

دکتر خوان ویروئل از باغ كیو گفت: "ما در این مطالعه به پرورش دهندگان گیاهان توصیه می‌كنیم كه از معیارهای فاصله فیلوژنتیك، داده‌های سازگاری سیتوژنتیكی (به عنوان مثال، تعداد كروموزوم‌ها و تكرار) و اطلاعات مربوط به سیستم تولید مثل برای انتخاب لیست گونه‌های وحشی برای برنامه‌های تولید گیاه استفاده كنند." با استفاده از این اطلاعات می‌توانیم گونه‌های وحشی را برای بهبود محصولات خود بهتر انتخاب کنیم. این یک چک لیست ارزشمند برای پرورش دهندگان گیاهان است و به تولید محصولات به روشی پایدارتر کمک می‌کند. "

منبع گزارش

انتهای پیام/

خبرنگار:حسینی مفرد

زمان انتشار: شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 91186

مطالب مرتبط :
۰۶۶۵

دستاوردی دیگر از محققان حوزه کشاورزی در کشور؛

تکنولوژی تبدیل آب شور به آب کاربردی برای کشاورزی در دستان محققان ایرانی

شوری آب مصرفی کشاورزی و تاثیرات منفی و غیرقابل جبران آن سبب شده تا محققان به دنبال شیوه ای مناسب برای مقابله با این مسئله باشند.به تازگی محققان داخلی موفق به ساخت دستگاهی برای جداسازی شوری از آب شده اند.

دانشمند

قرار گرفتن عضو باشگاه پژوهشگران جوان در زمره یک‌درصد برتر دانشمندان جهان

عضو باشگاه پژوهشگران جوان بر اساس داده‌های منتشرشده از مؤسسه Clarivate Web of sceinece در زمره یک درصد برتر دانشمندان و نخبگان علمی جهان قرار گرفت.

ک

«چهل سال انقلاب، چهل سال پیشرفت»

بررسی دستاوردهای حوزه کشاورزی ایران+فیلم و جدول

ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه کشاورزی موفق شده است علاوه بر تأمین بیش از ۹۰ درصد نیازهای داخلی و خودکفایی در تعداد زیادی از محصولات کشاورزی، در تولید محصولات کشاورزی در رتبه ۱۰ جهان قرار بگیرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب