خبرگزاری علم و فناوری

محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا:

محققان معتقدند میوه نان می‌تواند سوپرفود مناسبی باشد

مطالعات جدید نشان می‌دهد که استفاده از میوه نان به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم محسوب می‌شود و آرد تولید شده از میوه‌های آن یک پروتئین فاقد گلوتن، شاخص گلیسمی کم، مواد مغذی و کامل برای غذاهای امروزی است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ میوه نان؛ میوه‌ای که قرن‌ها در کشورهای جهان از آن استفاده می‌شود و در مناطق گرمسیری و اقیانوس آرام جنوبی رشد می‌کند، مدتهاست که در رژیم غذایی بسیاری از افراد نقش اصلی دارد.

 

بیشتر بدانید:

میوه نان بدون گلوتن است/ کمک می‌کند تا سلامت قلب را بهبود بخشد

میوه نان(Breadfruit) دارای مواد فیتو شیمیایی( (Phytochemicals که کمک به جلوگیری از آترواسکلروز، که در آن شریان‌ها به علت رسوبات چرب سخت می‌شوند.

 

سوزان مورچ محقق دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا، در این باره می‌گوید: که این میوه را می‌توان هنگام رسیدن خورد، یا خشک کرد و به صورت آرد در آورد و در بسیاری از انواع وعده‌های غذایی مجدداً قرار گرفت.

مورچ، استاد شیمی در دانشکده هنر و علوم اروینگ کی باربر (Irving K. Barber)، می‌گوید: " میوه نان یک محصول اصلی از جزایر اقیانوس آرام است که توانایی بهبود امنیت غذایی در جهان و کاهش دیابت را دارد.

میوه نان را می‌توان برداشت، خشک کرد و به صورت آرد فاقد گلوتن درآورد. برای این پروژه، محققان چهار میوه نان از یک درخت در هاوایی داشتند که به آزمایشگاه مورچ در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا حمل شدند.

 یینگ لیو، دانشجوی دکترا، این مطالعه را با هدف بررسی هضم و تأثیر یک رژیم غذایی مبتنی بر نان به همراه داشت.

لیو می‌گوید: «مطالعات دقیق و منظمی درباره تأثیرات رژیم‌های غذایی میوه نان قبلاً انجام نشده بود و ما می‌خواستیم به تولید میوه نان به عنوان یک محصول پایدار، سازگار با محیط زیست و با تولید بالا کمک کنیم.»

مطالعات اندکی که روی این محصول انجام شده است، بررسی شاخص گلیسمی(شاخصی است برای تغذیه سالم و اصولی) میوه نان بوده است با شاخص گلیسمی پایین با بسیاری از مواد اصلی مانند گندم، کاساوا، یام و سیب زمینی قابل مقایسه است.

لیو، كه تحقیق خود را با همكاران گروه تحقیقات بهداشت طبیعی و محصولات غذایی موسسه فناوری بریتیش كلمبیا انجام داد، توضیح داد: "هدف مطالعه فعلی ما تعیین این بود كه آیا رژیم غذایی حاوی آرد میوه نان نگرانی جدی در مورد سلامتی دارد."

 

محققان بخشی از مطالعات را با استفاده از آرد حاصل از میوه‌های خشک نان را طراحی کردند که می‌تواند اطلاعاتی در مورد تأثیر رژیم غذایی مبتنی بر نان برای تغذیه موش‌ها و همچنین یک مدل هضم آنزیمی ارائه دهد.

محققان تشخیص دادند که هضم پروتئین میوه نان راحت‌تر از پروتئین گندم در مدل هضم آنزیم است. و موش‌هایی که از رژیم غذایی میوه نان استفاده می‌کردند نسبت به موش‌های تغذیه شده استاندارد دارای سرعت رشد و وزن بدن به طور قابل توجهی بودند.

لیو همچنین افزود: مصرف موش در رژیم غذایی نان به طور قابل توجهی بیشتر از موش در رژیم گندم است. و در پایان آزمایش سه هفته ای، ترکیب بدن بین موش‌های تغذیه شده با میوه نان و گندم مشابه بود.

لیو می‌گوید: "به عنوان اولین مطالعه کامل در مورد رژیم غذایی میوه‌های نان، نشان داد که رژیم میوه نان هیچ گونه اثر سمی را ایجاد نمی‌کند."

وی افزود: که استفاده از نان میوه‌ای مقوی و پایدار است و می‌تواند باعث پایداری مواد غذایی برای بسیاری از جمعیت در سراسر جهان شود. به عنوان مثال ، متوسط مصرف روزانه دانه در ایالات متحده 189 گرم  در روز است. لیو پیشنهاد می‌کند اگر فردی به همان مقدار نان پخته شده بخورد، می تواند تقریباً 57 درصد فیبر مورد نیاز روزانه، بیش از 34 درصد پروتئین مورد نیاز خود را تأمین کند و همزمان ویتامین C، پتاسیم، آهن، کلسیم و فسفر مصرف کند.

لیو می‌گوید: «به طور کلی، این مطالعات از استفاده از میوه نان به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم و متعادل تغذیه‌ای پشتیبانی می‌کنند." "آرد تولید شده از میوه‌های نان یک پروتئین فاقد گلوتن، شاخص گلیسمی کم، مواد مغذی و کامل برای غذاهای مدرن است."

این مطالعه اخیراً در پلاس وان((PLOS ONE)؛ یک سری مجلات در زمینه‌های علوم طبیعی و پزشکی) منتشر شده است.

منبع گزارش

انتهای پیام/

 

خبرنگار:حسینی مفرد

 

زمان انتشار: جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۵:۵۸

شناسه خبر: 91204

مطالب مرتبط :
زنان باردار می‌توانند ذرت بخورند/ از خواص آن بیشتر بدانید

طبق بررسی انجام شده:

زنان باردار می‌توانند ذرت بخورند/ از خواص آن بیشتر بدانید

بارداری دوره‌ای است که بدن نیاز به رژیم غذایی سالم دارد و خوردن غذای مقوی موضوعی است که باید بیشتر به آن توجه شود و با توجه به هوس‌های رایج زنان از جمله خوردن ذرت، این سوال مطرح می‌شود که آیا زنان باردار می‌توانند ذرت بخورند یا خیر؟

دکتر رحیمی

مسئول سازمان بسيج علمي، پژوهشي و فناوري کشور؛

نخستين توصيه رهبري در بيانيه گام دوم ، علم و فناوري است

معاون بسیج علمی و پژوهش و فناوری کشورگفت: در بيانيه گام دوم انقلاب اسلامي، مقام معظم رهبري، علم و فناوري را به عنوان نخستين توصيه بيان کردند.

میوه نان بدون گلوتن است/ کمک می‌کند تا سلامت قلب را بهبود بخشد

طبق مطالعه انجام شده:

میوه نان بدون گلوتن است/ کمک می‌کند تا سلامت قلب را بهبود بخشد

میوه نان(Breadfruit) دارای مواد فیتو شیمیایی( (Phytochemicals که کمک به جلوگیری از آترواسکلروز، که در آن شریان‌ها به علت رسوبات چرب سخت می‌شوند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب