بر اساس جدیدترین تحقیقات؛

نوشیدن قهوه بعد از صبحانه یا قبل از آن/ تاثیر منفی آن بر کنترل قند خون

براساس جدیدترین تحقیقات دانشمندان، نوشیدن یک فنجان قهوه در اولین ساعات صبح پس از بیدار شدن از خواب می‌تواند تاثیر منفی بر کنترل قند خون بگذارد که خود عاملی برای ابتلا به بیماری دیابت و عارضه‌های قلبی است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ بر اساس جدیدترین تحقیقات دانشمندان، نوشیدن یک فنجان قهوه در اولین ساعات صبح پس از بیدار شدن از خواب می‌تواند تاثیر منفی بر کنترل قند خون بگذارد که خود عاملی برای ابتلا به بیماری دیابت و عارضه‌های قلبی است.

دانشمندان در مجله تغذیه بریتانیا به این موضوع اشاره کرده و گفتند: در حالی که یک شب، کم خواب روی متابولیسم بدن تأثیر محدودی دارد، نوشیدن قهوه به عنوان راهی برای خواباندن می‌تواند تأثیر منفی بر کنترل قند خون (قند) داشته باشد.

پروفسور "جیمز بتس" هماهنگ کننده مرکز مواد غذایی، متابولیسم و تمرینات بدنی در دانشگاه "باث" در بریتانیا می‌گوید: تا به امروز اطلاعات کمی درباره این که نوشیدن قهوه بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب چه تاثیر خاصی بر متابولیسم بدن و کنترل قند خون می‌گذارد وجود داشته است.برای بررسی این موضوع، محققان دانشگاه باث ۲۹ زن و مرد سالم را در سه آزمایش مختلف در طول شبانه روز مورد بررسی قرار دادند.

 

  •     در آزمایش اول، از شرکت کنندگان در حالتی که خواب شبانه عادی داشتند و از آنها خواسته شد صبح هنگام بیدار شدن یک نوشیدنی شیرین مصرف کنند.
  •     و در آزمایش دوم، شرکت کنندگان که اختلال در خواب  شب را تجربه کردند (جایی که محققان هر ساعت آنها را به مدت پنج دقیقه بیدار می‌کردند) و سپس هنگام بیدار شدن باید نوشیدنی شیرین را می‌نوشیدند.
  • در آزمایش سوم، شرکت کنندگان همان اختلال در خواب را داشتند (یعنی بیدار شدن از خواب در طول شب) اما پس از بیدار شدن از خواب ۳۰ دقیقه پیش از نوشیدن نوشیدنی شیرین، قهوه سیاه نوشیدند.

نتایج نشان دادند که افرادی که خواب بی‌نظمی داشتند واکنش گلوکزی خون و انسولین‌شان در مقایسه با افرادی که خواب معمولی در شبانه روز داشتند بدتر نبوده است. تحقیقات گذشته نشان می‌دهد که از دست دادن بسیاری از ساعت‌های خواب در یک شب و یا چند شب می‌تواند اثرات متابولیکی منفی داشته باشد، بنابراین اطمینان خاطر این است که یک شب خواب بی نظم همین اثر را دارند.

با این وجود، در آزمایشی که افراد قهوه سیاه پیش از صبحانه نوشیده بودند واکنش گلوکز خون همراه با ۵۰ درصد افزایش بود.در نتیجه، توصیه می‌شود که افراد در ساعات پیش از خوردن صبحانه دارای کربوهیدرات قهوه قوی ننوشند.

بنابراین این مطالعه جدید نشان می‌دهد که درمان رایج نوشیدن قهوه بعد از خواب بد ممکن است مشکل خواب آلودگی را حل کند اما می‌تواند با محدود کردن توانایی بدن در تحمل قند صبحانه، مشکل دیگری ایجاد کند.

پروفسور جیمز بتس که کار نظارت بر این پژوهش را برعهده دارد، توضیح می‌دهد: "ما می‌دانیم که تقریبا نیمی از افراد هنگامی که صبح از خواب بیدار می‌شوند قهوه می‌نوشند یا هرچه احساس خستگی بیشتری کنیم احساس به نوشیدن  قهوه قویتر می‌شود. این مطالعه مهم است و دارای پیامدهای بهداشتی گسترده‌ای است، زیرا تاکنون دانش محدودی در مورد آنچه این کار بر روی بدن ما انجام می‌دهد، به ویژه برای کنترل متابولیسم و ​​قند خون، داشته ایم.

 

منبع گزارش

انتهای پیام/

خبرنگار:حسینی مفرد

زمان انتشار: دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۰:۰۸

شناسه خبر: 91233

مطالب مرتبط :
میدان های الکترومغناطیسی دیابت نوع ۲ را در موش ها درمان می کند

محققان کشف کردند؛

میدان های الکترومغناطیسی دیابت نوع ۲ را در موش ها درمان می کند

یک پروژه منحصر به فرد نشان می دهد که دیابت می تواند توسط میدان های الکترومغناطیسی درمان شود.این می تواند در آینده بعنوان گزینه سوم درمان دیابت در دسترس باشد.

دیابت

کنترل از راه دور دیابت با الکترومغناطیس

یک گروه تحقیقاتی در دانشگاه آیووا "کنترل از راه دور" برای مدیریت دیابت ساخته اند که از میدان های الکترومغناطیسی (EMF) برای کاهش سطح قند خون و بهبود پاسخ بدن به انسولین استفاده می کند.

شیوع آنفولانزا در گرمخانه های تهران

شیوع آنفولانزا در گرمخانه های تهران

سرپرست سازمان رفاه خدمات و مشارکتهای اجتماعی شهرداری تهران از شیوع آنفولانزا در گرمخانه های  پایتخت ابراز نگرانی کرد

فیلم مونتاژ روده ای، جذب گلوکز را برای درمان دیابت مسدود می کند

فناوری جدید محققان MIT؛

فیلم مونتاژ روده ای، جذب گلوکز را برای درمان دیابت مسدود می کند

اکنون یک فیلم مصنوعی جدید ساخته شده توسط محققان MIT می تواند با توانایی جمع شدن خود در روده و جلوگیری از جذب گلوکز و حل شدن ایمن آن، به ابزاری قدرتمند در کمک به مدیریت بیماری تبدیل شود.

کافئین

خوردن کافئین چه اثراتی دارد؟

خوردن کافئین چه اثراتی دارد؟

مصرف بالای کافئین باعث تپش قلب میشود

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب